Autor Wątek: Hobbit: Niezwykła Podróż  (Przeczytany 45210 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryceros

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 25, 2013, 03:11:21 pm »
Byłem na premierze. Sala full, ale bez popcornu - warunki dobre.
2D, napisy.

Współczynnik urywalności dupy bliski zera, ale nie zawiodłem się jakoś totalnie.
Podpisuję się pod gorzkimi słowami, że jednak film z założenia miał trafiać do najmłodszych i pod tym względem na pewno spisał się na medal.
W sumie z jednej strony spodziewałem się lekkostrawnej rozrywki, bo Hobbit   jako w ogóle książka jest napisany lekko z błyskawiczną akcją i raczej   dla młodszego odbiorcy. Z drugiej strony, po epickiej kilkunastogodzinnej   trylogii, spragniony wrażeń po tych latach stresu czy ten Hobbit w ogóle   wyjdzie czy nie, otrzymałem film, który nie do końca spełnił oczekiwania   i odbiega jakością i stylem od poprzedników.
Pomysł na trylogię też uważam za przynajmniej niebezpieczny, bo Hobbit to ok. 200 stron, a Władca ponad 1000.
Ile tam jeszcze scen wcisną i jak namącą w fabule, to się okaże, no ale nie wszystko stracone.

Film broni się natomiast przede wszystkim znakomitą rolą Freemana.
Animacja niesamowita (Król goblinów - miód). Gollum i zagadki - extra.
Miło zaskoczony byłem samym początkiem filmu, gdzie smok w ogóle nie był pokazany, tylko jakieś migawki i cień, co działało bardzo na wyobraźnię (jak w pierwszym Obcym).

Jakbym miał dać ocenę, no to niech stracę 6/10, na zachętę.

Offline Radomir

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 01, 2013, 09:55:06 am »
Tak na marginesie, wie ktoś gdzie można w miarę tanio kupić wszystkie 3 części filmowej Trylogii w dłuższych wersjach reżyserskich? Ostatnio były spore promocje tych filmow w Empikach ale wszystkie w wersjach podstawowych. Nie interesują mnie żadne blueraye i inne wynalazki ale zwykłe DVD tylko z dluższymi filmami. Z tego co się zorientowałem to raczej nie kupi się pakietu tych filmów tylko pojedynczo i trzeba się liczyć z wydatkiem ok. 80 zł za jeden film. Ale może ktoś wie gdzie te filmy można dostać taniej.

Offline molokina

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 01, 2013, 01:34:15 pm »
Jestem pod wrażeniem że reżyserowi udało się, stworzyć obraz, który nie jest nudny. Obawiałam się że trzy częściowy Hobbit to trochę przesada, jak na rozmiary książki. Pierwsza część jak najbardziej mnie zadowaliła liczę na to że kolejne również nie rozczarują.

Offline szarosen

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 14, 2013, 11:06:24 am »
Co sądzicie o postaciach elfów? Przyznam szczerze, że dziwi mnie, jak zostały przedstawione zarówno w ekranizacji LOTRa, jak i Hobbita.
Podam przykład... W książce Hobbit elfy z domu Elronda są wesołe, dowcipne, zabawne, niczym takie sympatyczne duszki lasu. A na filmie dzieje się coś nie tak... Każda postać elfa jest zdecydowanie nie do polubienia - stoją dumne niczym nieugięte figury, są nieprzystępne i zdystansowane. Budzą moją niechęć. I niechęć krasnoludów w sumie też, bo uciekły przed Elrondem :S

Offline potworek

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 14, 2013, 09:50:49 pm »
Mam podobne odczucia. Czytając książkę wydają się radosne, przyjazne. W filmie banda bufonów.
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Dziex

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 16, 2013, 05:57:58 pm »
Podam przykład... W książce Hobbit elfy z domu Elronda są wesołe, dowcipne, zabawne, niczym takie sympatyczne duszki lasu.
W Hobbicie, książce pisanej dla dzieci. W pozostałych "poważniejszych" dziełach tolkienowskie elfy już nie bardzo przypominają radosne duszki, którym tylko żarciki w głowie.
Mnie bardziej przeszkadza, że o ile Hugo i Cate do swoich ról są dobrani mistrzowsko, to elficcy statyści w większości wyglądają jak hermafrodyty. Nie bardzo też rozumiem czemu we Władcy zrobili z Elronda rasistę starającego się manipulować córką, no ale nie ma co płakać nad mlekiem rozlanym kilkanaście lat temu.
Cytuj
I niechęć krasnoludów w sumie też, bo uciekły przed Elrondem :S
Krasnoludy i Elfy już wcześniej się nie lubili, więc jest ok.

Offline Fragles24_pl

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 19, 2013, 02:44:18 pm »
Znajomi oglądali własnie w 3d i mówili, że świetny za równo film jak i efekty. A film podobno lepszy od "Władcy Pierścienia". Film na pewno warty obejrzenia.

Offline maximumcarnage

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 19, 2013, 02:50:39 pm »
A film podobno lepszy od "Władcy Pierścienia".
Co to, to nie. No chyba, że dla dzieciaków z gimnazjum. Poza tym ,,Władcy Pierścieni", a nie ,,Pierścienia" .

Offline Ribald

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 11, 2013, 10:14:02 pm »
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2013, 10:20:45 pm wysłana przez Ribald »
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Radan

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 12, 2013, 12:47:25 pm »
Ta rudowłosa elfka mi się bardzo nie podoba. Ta peruka jest tak koszmarnie sztuczna, że aż zapiera dech w piersiach.

Aczkolwiek na Hobbita 2 czekam oczywiście z niecierpliwością.

Offline Dziex

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 19, 2013, 10:08:41 pm »
haha, Stephen Fry zagra władcę Esgaroth
+1
poza tym Sauronowi i Smaugowi (który w trailerze wygląda jak wyciągnięty z amatorskiej animacji z YT btw) głosu użyczy Benedict Cumberbatch, więc spory odestek kobiet posika się w kinie z radości.

Offline Hold

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 12, 2013, 07:04:07 am »
Szczerze to denerwują mnie już te filmy Hobbit Władca Pierścieni...może coś nowego?

Deg

  • Gość
Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 12, 2013, 01:40:24 pm »
Poważnie? Nic innego przez ostatnie 10 lat nie oglądałeś?

Offline berkenbruk

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 19, 2013, 01:13:45 pm »
BArdzo lubię Władcę Pierścieni, ale Hobbit dla mnie to przerost formy nad treścią

Offline Ribald

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 01, 2013, 02:21:30 pm »
Mały wredny hobbit powróci


http://www.thehobbit.com/index.html
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

 

anything