Autor Wątek: Rycerz Ciernistego Krzewu  (Przeczytany 92967 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peacefulwarrior

Odp: Odp: Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #285 dnia: Luty 04, 2014, 07:05:46 pm »
na dobrą sprawę to Szot nam powinien podziękować za to...zapewne zaważyło to poniekąd na podniesieniu się liczby sprzedanych egzemplarzy (kasa, kasa, kasa...o to chyba w końcu chodzi w byciu wydawcą?/ale ty chyba powinieneś coś o tym lepiej wiedzieć;P).
...choć w gruncie rzeczy to go troszkę rozumiem:D

Offline Julek_

Odp: Odp: Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #286 dnia: Luty 04, 2014, 07:09:54 pm »
(kasa, kasa, kasa...o to chyba w końcu chodzi w byciu wydawcą?/ale ty chyba powinieneś coś o tym lepiej wiedzieć;P).

No chyba właśnie nie zawsze i niekonieczne...

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Odp: Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #287 dnia: Luty 04, 2014, 07:24:21 pm »
Ile wydawca zarobił na wydaniu RCK?

Offline peacefulwarrior

Odp: Odp: Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #288 dnia: Luty 04, 2014, 07:48:09 pm »
może nie tyle ile oczekiwał...i stąd ten bulwers;)

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #289 dnia: Luty 04, 2014, 07:53:23 pm »
Mnie też prawdę mówiąc zastanawia ile można zarobić na komiksie, którego nakład wynosi 500 egzemplarzy a cena okładkowa 19,90 (nakład nie został wyprzedany).

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Odp: Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #290 dnia: Luty 04, 2014, 09:15:33 pm »
Nakład 500 egzemplarzy. Autorów było 22 (?) każdy dostał po jednym egzemplarzu autorskim czy więcej? załózmy, że po 3. wtedy z 500 robi się 440.
Trzeba było wydrukować wszystkie. Zwłaszcza, że to full kolor, więc koszt druku nie był mały. W cenie okładkowej jest jeszcze VAT. Plus zniżki dla sklepów, i "standardowy" rabat 25% na nowości w sklepie gildii i ten na konwentach komiksowych. Podliczając te wszystkie koszta nie wierze, że Wydawnictwo Komiksowe zarobiło na tym komiksie dużo kasy.
ilość sprzedanych produktów nie robi marży.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline peta18

Odp: Odp: Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #291 dnia: Luty 04, 2014, 09:21:37 pm »
A czy przypadkiem czesc kasy ze sprzedazy nie miala trafic do jakiego schroniska?
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #292 dnia: Luty 04, 2014, 09:26:13 pm »
A czy przypadkiem czesc kasy ze sprzedazy nie miala trafic do jakiego schroniska?

Dokładnie. Ciekawe więc ile dostał wydawca. 100 czy 200 złotych?

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #293 dnia: Luty 04, 2014, 10:07:06 pm »
Dokładnie. Ciekawe więc ile dostał wydawca. 100 czy 200 złotych?
wliczając koszy obsługi, składu, łamania etc?
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Anomalix

Odp: Odp: Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #294 dnia: Luty 05, 2014, 06:41:08 am »
A czy przypadkiem czesc kasy ze sprzedazy nie miala trafic do jakiego schroniska?


Już trafiła. Stanowiła większość tego co ekipa RCK dostała ze sprzedaży. Wydawca nic na tym nie stracił. A jeśli chodzi o egzemplarze autorskie to dostaliśmy po jednym.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #295 dnia: Kwiecień 18, 2014, 05:19:13 pm »
Pewnie wkładam "kij w mrowisko", ale trudno. Info z profilu fb Grześka Kaczmarczyka "peaceFulwarrior"
 
   
Cytuj
  moje 5 sekund w "komiksowie" dobiegło końca... pora odłożyć przyrządy do rysowania i tablet do półki:]. Peace!
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #296 dnia: Kwiecień 18, 2014, 05:55:02 pm »
a ja się poczepiam :P na półkę albo do szuflady.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Daniel Gizicki

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #297 dnia: Kwiecień 18, 2014, 08:27:33 pm »
Cytuj
Bez pewności siebie i odrobiny "skurwy...stwa" we krwi, ciężko się rozpychać łokciami w walce z twardszymi i większymi "rywalami". Środowisko komiksowe w naszym kraju jest wąskie i czasami nie dopuszcza do głosu nowych twarzy, tzn ciężko jest wypłynąć, gdy się nie ma aprobaty tych u szczytu. Ja w ten sposób odczytuję słowa przedmówców z ekipy i podpisuję się trochę pod tym, choć tak naprawdę to zbyt krótko w tym "polskim komiksowie" siedzę, aby móc wiarygodnie ocenić sytuację. Szczerze życzę wszystkim z ekipy RCK, aby się rozwinęli i brylowali na rynku. W końcu założeniem projektu jest promocja zdolnych twórców, którzy w nim biorą udział. Zawsze byłem za zdrową, sportową rywalizacją. Talent podobno sam się jest w stanie obronić...
:badgrin: :badgrin: :badgrin:

Offline Nawimar

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #298 dnia: Kwiecień 18, 2014, 09:05:57 pm »
Szkoda, choć może jeszcze zrewiduje swoją decyzje. Nawet jeśli nie to i tak cieszę się, że poświęcił te pięć sekund swego życia, chociażby ze względu na poniższą wypowiedź:
 
Peacfulwarrior: "zatkało cię Danielu Gizicki(?) (czy może teraz niecnie udostępniasz na swoim profilu jakieś smaczki z tej konwersacji dla podbudowania własnego ego?jak zwykłeś robić;)/ wbij to sobie raz na zawsze do swojej podświadomości, że nie żebraliśmy o wydanie RCK...WK samo się zgłosiło i wydało (chwała im za to ...i co mam sobie teraz zrobić pomnik W. Szota i czcić go za to do końca swych dni? to może jest w twoim stylu ale nie w moim/ łaski nam nikt nie zrobił...tak myślę;)."
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2014, 09:09:15 pm wysłana przez Nawimar »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #299 dnia: Luty 25, 2015, 03:37:59 pm »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

 

anything