trawa

Autor Wątek: Trylogia Millenium z "Czarnej Owcy"  (Przeczytany 12060 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz 66

Odp: Trylogia Millenium z "Czarnej Owcy"
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 10, 2012, 08:24:20 am »
Komiks szyto-klejony i faktycznie odkleja się wlepka do okładki od stron komiksu na samym przodzie - naprawiłem swój egzemplarz klejem "kropelką" i jest OK  :)
Poza tym wydanie bez zastrzeżeń i nie ma co się czepiać (no może jeszcze to nieszczęsne tłumaczenie tatuażu naniesione na rysunek - ale nie są to wcale wielkie litery - ok.5mm) - wydawnictwo READ ME wydawał już komiksy innych wydawnictw - a cena z rabatem 25% to 37zł - pewien ewenement na naszym rynku, bo zwykle jest x2

Offline peta18

Odp: Trylogia Millenium z "Czarnej Owcy"
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 11, 2012, 08:51:22 am »
Dokladnie nie ma sie co czepiac. Drobne mankamenty nie powinny wplynac na odbior samego komiksu. A cena po rabacie 25-27% bardzo przystepna : ) Sam komiks dobry, jak ktos czytal ksiazke, ogladal filmy, to raczej nie powinien byc zawiedziony.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Death

Odp: Trylogia Millenium z "Czarnej Owcy"
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 12, 2012, 02:25:22 pm »
...i pod tym względem podobny do szału ze "Zmierzchem", "Potterem"...

Potter jest genialny.


Przeglądałem komiks w księgarni. Ładne rysunki i wydaje się, że ciekawa treść. Zainteresował mnie. Dobra cena.

Offline peta18

Odp: Trylogia Millenium z "Czarnej Owcy"
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 12, 2012, 02:46:42 pm »
Na pewno jest jeden powazny mankament tego komiksu - jest podzielony na 2 czesci i trzeba czekac... :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline m010ch

Odp: Trylogia Millenium z "Czarnej Owcy"
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 12, 2012, 02:50:39 pm »
Ale czeka cały świat ;). Premiera drugiego tomu w USA na początku maja przyszłego roku, więc jeszcze przez co najmniej pół roku ten "mankament" będzie aktualny.

Offline helsing

Odp: Trylogia Millenium z "Czarnej Owcy"
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 16, 2012, 08:27:01 pm »
zacząłem czytać i po paru stronach rozkleiła mi się okładka... co skutecznie odepchnęło mnie od dalszej lektury. Ktoś ma podobny problem ze swoją książką? Skleiłem ale zobaczymy czy wytrzyma...
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

N.N.

  • Gość
Odp: Trylogia Millenium z "Czarnej Owcy"
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 19, 2012, 12:20:30 am »
zacząłem czytać i po paru stronach rozkleiła mi się okładka... co skutecznie odepchnęło mnie od dalszej lektury. Ktoś ma podobny problem ze swoją książką? Skleiłem ale zobaczymy czy wytrzyma...
Przeczytałem od początku do konca, robiąc to w trudnych warunkach, a teraz to jeszcze wygiąłem album na prawo i lewo, tak, by okladki zetknęły się zewnętrznymi krawędziami, otwierając w środku i przy każdym końcu i nie tylko nic mi się nie odkleiło, ale nawet nie zatrzeszczało (no, może troszkę zatrzeszczało). Okładki ani drgnęły. Może powinieneś wymienić swój egzemplarz jako wadliwy.

Offline peta18

Odp: Trylogia Millenium z "Czarnej Owcy"
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 19, 2012, 09:53:08 am »
Ale czeka cały świat :wink: . Premiera drugiego tomu w USA na początku maja przyszłego roku, więc jeszcze przez co najmniej pół roku ten "mankament" będzie aktualny.
No wlasnie! Trzeba czekac a historia wciaga, choc znam(y) jej zakonczenie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

ramirez82

  • Gość
Odp: Trylogia Millenium z "Czarnej Owcy"
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 20, 2014, 10:11:57 pm »
Czarna Owca na październik planuje drugą część trylogii Millenium.

http://www.amazon.com/Girl-Who-Played-Fire/dp/1401237576/ref=la_B001IGJW54_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1408568991&sr=1-1

A ja do dziś nie przeczytałem "Mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet". Może poczekam już sobie na całość...

Offline graves

Odp: Trylogia Millenium z "Czarnej Owcy"
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 21, 2014, 09:05:56 pm »
A ja do dziś nie przeczytałem "Mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet". Może poczekam już sobie na całość...
"Mężczyźni..." to zamknięta całość. Kończy się tak jakby nie miało być kontynuacji.
Radzę Ci przeczytać lub obejrzeć film. Mnie się bardzo podobał ten w wersji amerykańskiej. Świetnie zagrany przez Daniela Craiga.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

ramirez82

  • Gość
Odp: Trylogia Millenium z "Czarnej Owcy"
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 21, 2014, 09:32:27 pm »
Radzę Ci przeczytać lub obejrzeć film. Mnie się bardzo podobał ten w wersji amerykańskiej. Świetnie zagrany przez Daniela Craiga.

Też oglądałem amerykański. Niektórzy narzekają "skandynawski lepszy", ale uwielbiam Finchera właśnie w takich mrocznych klimatach - "Siedem", "Podziemny krąg", "Zodiak" i "Dziewczyna z tatuażem" - mistrzostwo! Craiga nie trawię, ale akurat tutaj podobał mi się.

N.N.

  • Gość
Odp: Trylogia Millenium z "Czarnej Owcy"
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 21, 2014, 09:35:19 pm »
Też oglądałem amerykański. Niektórzy narzekają "skandynawski lepszy", ale uwielbiam Finchera właśnie w takich mrocznych klimatach - "Siedem", "Podziemny krąg", "Zodiak" i "Dziewczyna z tatuażem" - mistrzostwo! Craiga nie trawię, ale akurat tutaj podobał mi się.
W skandynawskim główna bohaterka jest lepsza i tyle. Ficcher - oczywiście - to znakomity reżyser, zatem twierdzenie, że "skandynawski lepszy" nie oznacza w tym wypadku, że amerykański jest zły. Podobały mi się oba. Każdy z trochę innych powodów.
A komiks uważam za mdły i bez wyrazu.

ramirez82

  • Gość
Odp: Trylogia Millenium z "Czarnej Owcy"
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 21, 2014, 09:48:59 pm »
W skandynawskim główna bohaterka jest lepsza i tyle.

W jakim sensie lepsza? Rooney Mara bardzo mi przypadła do gustu, wcześniej widziałem ją tylko w "Social Network" gdzie w sumie grała zwykłą dziewczynę, studentkę, nawet nie kojarzyłem jej z tej roli - zaskoczyła mnie jej przemiana i tak odważna rola. Noomi Rapace, czyli Lisbeth Salander znam z "Prometeusza" i "Sherlocka Holmesa", ma trochę drażniącą urodę. Ale na pewno skandynawską trylogię obejrzę, tym bardziej, że na razie nie zanosi się, żeby Fincher miał kontynuować swoją.

A komiks uważam za mdły i bez wyrazu.

Szkoda. Mało ostatnio u nas Vertigo wychodzi, a jak wychodzi to coś słabszego.

N.N.

  • Gość
Odp: Trylogia Millenium z "Czarnej Owcy"
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 21, 2014, 10:25:43 pm »
Noomi Rapace, czyli Lisbeth Salander znam z "Prometeusza" i "Sherlocka Holmesa", ma trochę drażniącą urodę.
To właśnie ta drażniąca uroda czyni z niej znakomitą postać. W filmach, które wymieniłeś Noomi Rapace wypadła słabo w porównaniu z tym filmem. A do Rooney Mary nic nie mam.

Cytuj
Szkoda. Mało ostatnio u nas Vertigo wychodzi, a jak wychodzi to coś słabszego.
A nie odnosisz wrażenia, że ostatnio Vertigo zdecyowanie zniżkuje? Owszem, mamy takie zaległości, że moglibyśmy wybrać z nich coś extra (np. "Scalped"), ale na bieżąco w Vertigo niewiele dobrego się dzieje.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2014, 09:05:21 pm wysłana przez N.N. »

Offline koziorozec1979

Odp: Trylogia Millenium z "Czarnej Owcy"
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 26, 2014, 10:54:22 am »
A najlepszym potwierdzeniem tej zniżki jest właśnie ten komiks. Vertigo kiedyś raczej nie stawiało na produkty na licencji czy adaptacje filmów. A teraz? Millenium, Django Godzilla - to są obecne hity tej marki. Szkoda

 

anything