Autor Wątek: Egmont 2013  (Przeczytany 298386 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1005 dnia: Grudzień 18, 2013, 05:37:12 pm »
Ludziska niech kazdy kupuje i czyta co chce. Tak samo niech kazdy ma prawo do wlasnego zdania.
Tak sie zastanawiam, czy na fali superheromanii egmont nie powinien wydac dokonczenia batmana i syna. Zostalismy z polowa historii, a teraz jest idealny moment, zeby dokonczyc sprawe.
pzdr
PS Jestem strasznie ciekaw tych jutrzejszych odpowiedzi egmontu.

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1006 dnia: Grudzień 18, 2013, 07:15:01 pm »
Pisząc "też", sugerujesz, że będzie dodruk Roku pierwszego i V, ale z tamtych odpowiedzi to nie wynika.

Rzadko bronię Maxa na tym forum, ale tu ma rację - WYNIKA!!!

Cytuj
Podobno któryś wydawca ma wydać u nas zbiorcze wydanie V for Vendetta, czy to Egmont?
 
  Rozważamy, możliwe w 2014.

Cytuj
Czy już coś wiadomo o ew. wznowieniach Batmanów (Azyl i rok Pierwszy)?
 
  AA nie w najbliższym czasie, Rok pierwszy – rozważamy na2014.


Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1007 dnia: Grudzień 18, 2013, 07:25:14 pm »
"rozważamy", "możliwe" - to chyba co innego niż obiecujemy/wydamy?

fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1008 dnia: Grudzień 18, 2013, 07:28:51 pm »
"rozważamy", "możliwe" - to chyba co innego niż obiecujemy/wydamy?

śledzę odpowiedzi Kołodziejczaka od 4-5 lat. U niego cokolwiek ponad "nie planujemy" to poważne zobowiązanie. jakby nie myślał o tym intensywnie to by tak nie napisał i już, tylko rozmył to jakimś pustym frazesem...
Czytałem podlinkowane przez maxa odpowiedzi zaraz jak wyszły. odebrałem je dokładnie tak jak on...

EDIT: Kiedyś było inaczej. kiedyś rzucał niespełnionymi obietnicami na lewo i prawo. Ale jak zebrał serię pocisków od forumowiczów, to od jakiegoś czasu naprawdę waży wypowiedzi i traktuje te odpowiedzi całkiem poważnie...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2013, 07:32:30 pm wysłana przez fragsel »

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1009 dnia: Grudzień 18, 2013, 07:33:48 pm »
Ja nie śledzę jego wypowiedzi od 5 lat, stąd pewnie odbieram je zupełnie inaczej.

Offline chch

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1010 dnia: Grudzień 18, 2013, 07:38:13 pm »
Jeśli już chcecie czepiać się sformułowania odpowiedzi, to powinniście zauważyć, że Rok Pierwszy został potwierdzony "Rok pierwszy – rozważamy na 2014.", [/size]nie "rozważamy wydanie" (jak w przypadku V) tylko rozważamy na 2014, więc na pewno wydadzą, ale nie wiadomo czy zdążą w 2014. :P
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Koalar

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1011 dnia: Grudzień 18, 2013, 08:06:16 pm »
śledzę odpowiedzi Kołodziejczaka od 4-5 lat. U niego cokolwiek ponad "nie planujemy" to poważne zobowiązanie. jakby nie myślał o tym intensywnie to by tak nie napisał i już, tylko rozmył to jakimś pustym frazesem...
Czytałem podlinkowane przez maxa odpowiedzi zaraz jak wyszły. odebrałem je dokładnie tak jak on...

EDIT: Kiedyś było inaczej. kiedyś rzucał niespełnionymi obietnicami na lewo i prawo. Ale jak zebrał serię pocisków od forumowiczów, to od jakiegoś czasu naprawdę waży wypowiedzi i traktuje te odpowiedzi całkiem poważnie...

Od jakiegoś czasu, tj. od kiedy? Bo w odpowiedziach z 26.06.2013 mamy:

Cytuj
Czy jest prawdopodobne ponowne wydanie "W poszukiwaniu ptaka czasu" w integralu?
Jest rozważane.

Czy jest prawdopodobne ponowne wydanie "Piotrusia Pana" w integralu?
Jest rozważane.

Wiele osób czeka na wznowienie pierwszego "Sambre" w PE oraz Yansów w KKRG. [...]
Sambre – myślimy.

Kiedy kolejny tom Amerykańskiego wampira?
2014

A w odpowiedziach z 2013-09-13 stoi:
Cytuj
Kiedy wyjdzie wznowienie pierwszego tomu Sambre ?
  Nie planujemy.

Odpowiedź "rozważamy" jest całkiem poważna (= myślimy, zastanawiamy się, chcielibyśmy wydać). Ale w żadnym razie nie znaczy "obiecujemy, że wydamy". Nie siejcie plotek i nie nadinterpretujcie słów Kołodziejczaka, bo zwyczajnie wprowadzacie ludzi w błąd i psujecie opinię Egmontowi ("obiecali, że wydadzą, a nie wydali").



http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1012 dnia: Grudzień 18, 2013, 09:08:32 pm »
No dobrze. Argument psucia opinii trafia do mnie, a nie chcę tego robić.
Naprawdę zauważam ogromną zmianę w nastawieniu Kołodziejczaka do tych odpowiedzi, ale tak nagła (3 miesiące) zmiana zdania w sprawie Sambre (która umknęła mi, bo zupełnie nie interesuje mnie ta seria) wskazuje, że może nie jest tak kolorowo, jak to widziałem

Wycofuję się więc. Rzeczywiście w tej sytuacji traktowanie tych wypowiedzi jak obietnic może być nieodpowiedzialne. Przepraszam.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1013 dnia: Grudzień 18, 2013, 09:42:25 pm »
Poza tym WKKM gwarantuje pełen przekrój historii z różnych okresów, a tego właśnie oczekują czytelnicy, a nie wydawania New52 do zarzygania tylko dlatego że są to nowe historie.
skąd te dane?

To nie jest WKKM. Tylko "starzy wyjadacze" mogą zapewnić sprzedaż serii.
Czyli kto?

Offline Koalar

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1014 dnia: Grudzień 18, 2013, 10:04:54 pm »
Może były jeszcze jakieś inne odpowiedzi Kołodziejczaka (np. na Polconie), z których wynikało, że coś będzie na pewno wydane, może ktoś coś gdzieś pisał, nie pamiętam.

Zresztą mają być ponoć odpowiedzi jutro, to może coś będzie pewniejsze (acz jak zawsze "PLANY WYDAWNICZE MOGĄ ULEC ZMIANIE").
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1015 dnia: Grudzień 18, 2013, 11:09:57 pm »
http://www.alejakomiksu.com/nowosci/19474/Tomasz-Kolodziejczak-odpowiada-XII13/

Są odpowiedzi. W 2014 2 Sandmany HC, 2 Hellboye, prawdopodobnie dodruki TinTinów, dokończony Lucyfer, integral Antares z tomami 1-3, Amerykański Wampir jak można było się domyśleć, zawieszony.

Offline marceli

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1016 dnia: Grudzień 18, 2013, 11:22:55 pm »
Po tych odpowiedziach chyba możemy już przyjąć za pewniak wznowienie V for Vendetta.Ciekawa jest odpowiedź odnośnie wydania wcześniejszych komiksów Andreasa- nie wykluczamy.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Thiago

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1017 dnia: Grudzień 18, 2013, 11:51:03 pm »
Ciekawe czy Wampir aż tak źle się sprzedawał czy tylko nie domykał w budżecie egmontu? Dziwi mnie to że wydawnictwo egmont nie odsprzedaje swoich licencji innym, mniejszym wydawcom - którzy nie działają na zasadach korpo - i niższa sprzedaż też im pozwala przeżyć...   

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1018 dnia: Grudzień 19, 2013, 04:24:41 am »
http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/polecamy/

Wychodzi na to, że ostatni tom Before Watchmen w lipcu. I tak powinni wydawać podobne serie, a nie tak jak Sagę o Potworze z Bagien, czy Amerykańskiego Wampira: pierwszy tom, drugi tom po dwóch latach, kolejne dwa lata czekania, a po nich okazuje się, że seria zawieszona.

Offline pioma10

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #1019 dnia: Grudzień 19, 2013, 07:08:49 am »
Wychodzi na to, że ostatni tom Before Watchmen w lipcu.

Przeczytałem odpowiedzi p. Kołodziekczaka i widzę, że optymista z Ciebie.  :biggrin:
Choć osobiście też trzymam kciuki za jak najwcześniejsze wydanie tej pozycji.

Jak dla mnie ciekawe są te trzy odpowiedzi:
Tintin – rozważamy, więcej informacji będę mógł przekazać w w lutym/marcu 2014.
a później:
Egmont będzie wydawał Tintina.
a jeszcze później:
Możliwy, więcej podam w 2014.
Czyli 'rozważamy', ale 'będziemy', gdyż jest to 'możliwe'. :biggrin:

Chyba, że 'rozważamy' dotyczy większego formatu.