trawa

Autor Wątek: Biały Orzeł  (Przeczytany 69158 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 09, 2013, 10:44:21 am »
Moim zdaniem to pożyczka (aluzja, hommage) z komiksów o Spider-Manie. To właśnie on się wsławił takimi wypowiedziami.
Pewnie tak, ale w przypadku Spidera te sceny tak bardzo nie rażą, chyba głównie dlatego, że postać jest rysowana dynamicznie, w ruchu. Biały Orzeł oprócz przyjacielskich pogawędek, sili się jeszcze w trakcie walki na dowcipy.

Offline Koalar

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 09, 2013, 12:01:33 pm »
Najbardziej rozśmieszył mnie ,,Wyklęty Rycerz Polski". Nie sama postać, przypominająca w swej tajemniczości Spawna ale właśnie jej pseudo.

Po przetłumaczeniu na polski wiele imion superbohaterów brzmi głupawo - Niebieski Żuk, Człowiek-Nietoperz, Zielona Strzała, Ludzka Pochodnia... Może to imię jest za długie, wystarczyłoby moim zdaniem Wyklęty Rycerz.

Dla mnie udany zabieg, choć nie wiem czemu akurat on, a nie ktoś inny?? Czym się tak naraził twórcom?

Klasyczny medialny pieniacz i poszukiwacz afer, głównie w piłce nożnej (ostatnio coś złagodniał, na razie w PZPN-ie zmiany na lepsze, nie ma czego zbytnio krytykować). Nie mówię, że często nie ma racji, ale sposób jego wypowiadania się, gestykulacja, miny itp. często są same w sobie śmieszne. Plus specyficzne, na swój sposób barwne wypowiedzi (czasem zwyczajnie głupie) i mamy medialnego klauna (jak dziennikarz chciał kontrowersyjnej wypowiedzi, to szedł do niego).

Pewnie tak, ale w przypadku Spidera te sceny tak bardzo nie rażą, chyba głównie dlatego, że postać jest rysowana dynamicznie, w ruchu. Biały Orzeł oprócz przyjacielskich pogawędek, sili się jeszcze w trakcie walki na dowcipy.

Dla mnie rozmowy i żarty są OK, nie odstają od pogawędek amerykańskich trykociarzy. Bez nich dopiero byłoby nudno.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 09, 2013, 12:11:49 pm »

Klasyczny medialny pieniacz i poszukiwacz afer, głównie w piłce nożnej (ostatnio coś złagodniał, na razie w PZPN-ie zmiany na lepsze, nie ma czego zbytnio krytykować). Nie mówię, że często nie ma racji, ale sposób jego wypowiadania się, gestykulacja, miny itp. często są same w sobie śmieszne. Plus specyficzne, na swój sposób barwne wypowiedzi (czasem zwyczajnie głupie) i mamy medialnego klauna (jak dziennikarz chciał kontrowersyjnej wypowiedzi, to szedł do niego).



Wiesz 90% naszych polityków takich jest, na czele z jednym...a nie będę wymieniał nazwiska. Dlatego właśnie się zastanawiam czemu on. Może kiedyś w jakimś wywiadzie zdradzą czemu wybrali jego.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

fragsel

  • Gość
Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 09, 2013, 03:55:46 pm »
Poza tym dosyć śmieszne są te wymiany poglądów w trakcie walki, tak jakby bohaterowie robili 10sekundowe pauzy pomiędzy ciosami.
Moim zdaniem to pożyczka (aluzja, hommage) z komiksów o Spider-Manie. To właśnie on się wsławił takimi wypowiedziami.
Właśnie miałem to napisać, że to trochę taki standard w komiksach o superbohaterach. Pamiętam że SM,  też prowadził rozmowy i dywagacje podczas walk.
Pewnie tak, ale w przypadku Spidera te sceny tak bardzo nie rażą, chyba głównie dlatego, że postać jest rysowana dynamicznie, w ruchu. Biały Orzeł oprócz przyjacielskich pogawędek, sili się jeszcze w trakcie walki na dowcipy.

Zgadzam się z maximumcarnage. U Spider-Mana to tak nie razi (a nawet powiem więcej: podoba się!) właśnie z powodu ruchu i dynamiki.
Jest taki numer Amazing Spider-Man Annual gdzie Sider spotyka Shang-Chi (dla niewtajemniczonych Master of Kung Fu, bardzo fajna postać, bardzo lubię jego serię z lat 70-tych). Shang Chi w swoim komiksie zawsze wskazuje na wyższość ciszy podczas walki. Dlatego na początku ma Spidera za pieniacza próbującego gadaniem dodać sobie odwagi. Na końcu stwierdza jednak, że się pomylił. Te wszystkie żarty i "głupie" uwagi Pająka mają na celu dezorientację i dekoncentrację wroga, wyprowadzenie go z równowagi. To jest po prostu zagrywka taktyczna podczas walki.
Walki!!!! Nie stania i przyglądania się na siebie.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2013, 04:48:42 pm wysłana przez fragsel »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 17, 2013, 08:33:13 am »
Czwarty zeszyt Białego Orła, jak i kolejny następny dostępny będzie w Empiku. Nie wiadomo tylko czy w dniu premiery czy nieco później.

http://jaroslawd.blogspot.com/2013/02/info-biay-orze-4-dostepny-w-emiku.html



"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 26, 2013, 02:11:17 pm »
My tu gadu gadu, a tymczasem w czwartek premiera czwórki. A co ciekawsze, twórcy zaprezentowali już okładkę (?) i krótki opis zeszytu nr. 5!!



Cytuj
Zakończenie "Wielkiej Draki w Stolicy" przyniesie dramatyczną walkę   Białego Orła, Syreny oraz Projektu Zero o uratowanie Warszawy przed   całkowitym jej zniszczeniem. W panującym chaosie są jednak siły, które   realizują swój własny, misterny plan. Pan Pyta i Pan Odpowiada mogą   okazać się kluczem do jednej z tajemnic Białego Orła i w nieodwracalny   sposób wpłynąć na jego los. Tymczasem pewna reporterka postanowi zwrócić   na siebie uwagę w bardzo nietypowy sposób.

Aha i jeszcze odnośnie Integrala

Cytuj
"Nie planujemy drugiego integrala po wydaniu kolejnych trzech części komiksu. "Pierwszy Lot" był wyjątkiem, przygotowanym z myślą o dystrybucji w Empiku, dla osób które wcześniej nie miały okazji zapoznać się z zeszytowym wydaniem historii. Kolejne wydania będą w formie zeszytówek, a następne wydanie zbiorcze pojawi się najwcześniej po wydaniu przynajmniej 6 części PSBO (#4-#9). Pozdrawiamy :)"

http://jaroslawd.blogspot.com/2013/02/info-biay-orze-5-okadka-opis.html
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2013, 04:29:39 pm wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 08, 2013, 10:15:10 am »
Kilka zdań na temat czwartego zeszytu.

I jeszcze okładka piątego zeszytu. Anna Helena Szymborska

« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2013, 05:44:43 pm wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 09, 2013, 07:02:15 am »
okładka do nr 5 rewelacja! Ciekawe jak wyjdzie cały numer w wykonaniu Pani Anny?!

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 22, 2013, 11:59:02 am »
Biały Orzeł w wykonaniu Grzegorza Kaczmarczyka


"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline postie

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 03, 2013, 09:11:38 am »
Kupiłem wczoraj swój egzemplarz czwartego tomu w Empiku na Skoroszach w Warszawie. Były jeszcze na półce 2 egzemplarze wariantu A okładki i 4 egzemplarze wariantu B. Ogólnie to coraz lepsze pomysły mają nasi twórcy :)  Czuję się trochę jakbym czytał pierwsze TM Semicowe zeszytówki ;)
Naprawdę szkoda, że tak rzadko pojawiają się kolejne tomy :/

Offline Szekak

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 27, 2013, 11:55:08 am »
Dzisiaj ujawniono alternatywną okładkę 5 zeszytu Białego Orła. Wersja ta będzie dostępna tylko w Sklep.gildia.pl.




Całkiem niezła. :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2013, 11:58:15 am wysłana przez Szekak »

Offline Toranga

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 28, 2013, 10:23:12 am »
Faktycznie całkiem, całkiem. Rozwija się pan Kmiołek. Ale i tak wolę wersję autorstwa Anny Heleny Szymborskiej.

Offline krytyk

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 06, 2013, 07:55:28 am »
Lubię "Orła" był dla mnie miłym zaskoczeniem, ale niestety ma co najmniej jedną dużą wadę. Nie wykorzystany potencjał postaci. Pojawiają się i znikają zanim czytelnik się z nimi w jakikolwiek sposób zżyje. I pojawia się następny "królik z kapelusza". Być może autor planuje długą serie i stad takie podejście, ale seria nie będzie taka jeżeli straci czytelników. A stanie się tak jeżeli postacie będą takie nie dokończone. Podstawa jest dobra, oby tego nie zniszczyli. A niestety zapowiada się taka możliwość. Obym się mylił.     

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 06, 2013, 01:35:20 pm »
Lubię "Orła" był dla mnie miłym zaskoczeniem, ale niestety ma co najmniej jedną dużą wadę. Nie wykorzystany potencjał postaci. Pojawiają się i znikają zanim czytelnik się z nimi w jakikolwiek sposób zżyje. I pojawia się następny "królik z kapelusza". Być może autor planuje długą serie i stad takie podejście, ale seria nie będzie taka jeżeli straci czytelników. A stanie się tak jeżeli postacie będą takie nie dokończone. Podstawa jest dobra, oby tego nie zniszczyli. A niestety zapowiada się taka możliwość. Obym się mylił.   

Z rozmowy ze scenarzystą wynika, że mają oni plan, aby te postaci wracały i nie było tak, że są to goście, któzy pojawiają się na jeden raz. Mi też to nieco przeszkadza, ale wierzę, że taki plan w głowie rzeczywiście u twórców jest i za chwilę to uniwersum, które jest przestanie się rozwijać liczbowo, a będą pracować na tych właśnie postaciach.
Pozostaje cierpliwioe czekać ;)

A tyczasem w szóstce, któa już niebawem dostaniemy kolejną postać, nad którą pracuje AHSz
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Szekak

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 13, 2013, 06:17:08 pm »
Też mnie to razi. Pojawia sie nowa postać, wystąpi na kilku stronach i koniec. :(

 

anything