Autor Wątek: Biały Orzeł  (Przeczytany 69143 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline postie

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 31, 2013, 08:41:34 pm »
Wiadomo, czy tak jak integral będzie dostępny w empikach?

Offline maximumcarnage

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 31, 2013, 08:42:29 pm »
Wiadomo, czy tak jak integral będzie dostępny w empikach?
Pewnie zależy od tego jak zejdzie Integral.

Offline Koalar

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 04, 2013, 06:25:30 pm »
Przeczytałem integrala. Przypomina mi to dość mocno Spawna (i sposób rysowania, np. te zaczernione postaci, i trochę fabuła, wrogowie, żule, 3 przynudzające osoby w TV). Nie jest źle, ale nie ma też raczej niczego zwalającego z nóg. Podobały mi się żarty Orła z Hudinim w 1 odcinku, potem było tego trochę mniej. Nie spodobały mi się nazwiska kobitek (zbyt mocne puszczenie oka) i ta mowa dresiarzy - raz - że teksty za mocno przegięte w stronę debilizmu dresów, dwa - że nie trawię zabiegu fonetycznego zapisu wypowiedzi, który ma ten debilizm spotęgować (po co to "jusz", skoro normalnie w języku ogólnym w ten sposób wymawiane jest "już" (oczywiście nie zawsze)?; że niby oni by tak to zapisali, czy co?).

Jak się pojawi następny integral, to kupię, zeszytówki tylko pod warunkiem, że nie będzie całości.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 04, 2013, 06:45:51 pm »
@Koalar, czyli nie tylko mnie tekst z dresami załamał... Też uważam, że to o wiele za duże przegięcie, które nie wiem czemu miało służyć. Pisałem zresztą o tym na blogu w recenzji. Zachowanie umiaru we wszystkim jest najlepszym wyjściem, tu granice przekroczono.

W zasadzie sam ich wygląd wystarczyłby, nie trzeba było tego jeszcze podkreślać. Najgorsza scena z całego "albumu"

Cytuj
Jak się pojawi następny integral, to kupię, zeszytówki tylko pod warunkiem, że nie będzie całości.

obiło mi się gdzieś, że nie będzie już integrala, ale nie wiem na ile to prawda.

Mi się natomiast spodobała akcja z "Jankiem", fajny żart, którego absolutnie się nie spodziewałem, a takie są najlepsze.

A jak w ogóle odbieracie okładki? Fajnie byłoby, gdyby drugi wariant wykonał ktoś niezwiązany z całą pracą, tak aby się różnił od pierwszej, wtedy miałoby to większy sense według mnie.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Koalar

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 04, 2013, 06:59:32 pm »
obiło mi się gdzieś, że nie będzie już integrala, ale nie wiem na ile to prawda.

No szkoda, bo to tańsza opcja, szkiców trochę jest (może w zeszytach też były, nie mam jak porównać; nawiasem mówiąc niektóre szkice mi się bardziej podobały od finalnych rysunków, ale tak mam dość często w odbiorze - w ołówku jest to dla mnie mniej sztywne). Zeszyty może lepsze w tym, że da się je bardziej rozłożyć bez obawy o rozpad komiksu.

Mi się natomiast spodobała akcja z "Jankiem", fajny żart, którego absolutnie się nie spodziewałem, a takie są najlepsze.

Tomek zwany Jankiem (bądź na odwrót) całkiem, całkiem, ale za mało spocony ;)

A jak w ogóle odbieracie okładki? Fajnie byłoby, gdyby drugi wariant wykonał ktoś niezwiązany z całą pracą, tak aby się różnił od pierwszej, wtedy miałoby to większy sense według mnie.

Mnie się obie te okładki nie podobają zbytnio... Jakieś takie nieciekawe. Pomysł na gościnną okładkę b. fajny i też mógłby zachęcić kogoś do zakupu (np. fana rysownika okładki).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 04, 2013, 07:06:37 pm »

Tomek zwany Jankiem (bądź na odwrót) całkiem, całkiem, ale za mało spocony :wink:

ooo coś mi się zdaje, że kolega z Łodzi?  :wink:

Co do zeszytów to fajne rozwiązanie, ale jak coś wychodzi regularnie co miesiąc, w wypadku Orła, gdzie wychodzi raz na jakiś czas lepsze są integrale.

Co do rozpadu to odniosłem wrażenie, że integral jest fajnie złożony, że nawet po wielu czytaniach powinien być w całości.

Co do okładek, to też mi brakuje tego "czegoś", mam wrażenie, że każda jest podobna do poprzedniej, co razi szczególnie jeśli autorzy decydują się na dwa warianty. Tak czy siak ja odbieram tą serie całkiem pozytywnie, głębi wielkiej nie ma, ale przygodówka ciekawa, zobaczymy jak rozwinie się dalej.

Taa Biały Orzeł w wykonaniu np. Rafała Szłapy to byłoby coś :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Nawimar

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 04, 2013, 07:10:00 pm »
Nie będzie już zbiorczych wydań "BO"? Szkoda, bo pierwszy był b. dobrym pomysłem.
 
 Co do zaproszenia innych autorów do "gościnnych występów" to mieliśmy już tego próbkę w "Kamieniu Przeznaczenia". Zwykle z udanym skutkiem.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 04, 2013, 07:11:37 pm »
Nie będzie już zbiorczych wydań "BO"? Szkoda, bo pierwszy był b. dobrym pomysłem.

Nie chce, żebyście to traktowali jako pewniak, bo sam nie jestem przekonany o tym do końca. Po prostu, gdzieś tak wyczytałem nie wiem czy nie na profilu fb Białego Orła.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Koalar

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 04, 2013, 07:21:07 pm »
ooo coś mi się zdaje, że kolega z Łodzi?  :wink:

Mhm. Mogliby sobie jakiegoś warszawskiego klauna medialnego wynaleźć  :wink: Nie, żartuję, Janek jest już dawno ogólnopolski  :smile:
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline peta18

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 06, 2013, 02:56:26 pm »
Nie chce, żebyście to traktowali jako pewniak, bo sam nie jestem przekonany o tym do końca. Po prostu, gdzieś tak wyczytałem nie wiem czy nie na profilu fb Białego Orła.
Mi sie wydaje, ze w jakims wywiadzie tworcy o tym mowili. Niemniej rowniez o tym slyszaem, wiec wielce prawdopodobne, ze tak bedzie, chyba ze autorzy zmienia zdanie ze wzgledu na dobra sprzedaz (o ile taka byla/bedzie) tomu zbiorczego.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 07, 2013, 09:56:16 am »
Biały Orzeł w wykonaniu Anny Heleny Szymborskiej, jednej z autorek pracujących nad Rycerzem Ciernistego Krzewu.


"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 07, 2013, 02:58:40 pm »
Ta dziewczyna jest Niesamowita! Podziwiam i podziwiam (oczywiście nie tylko ten obrazek powyżej, ale ogólnie to co robi).
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline maximumcarnage

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 09, 2013, 10:14:30 am »
Zakupiłem wczoraj integral, przeczytałem praktycznie od razu. Jestem trochę zawiedziony. Niby komiks miał potencjał. Koncepcja jeśli chodzi  o fabułę całkiem ciekawa. W tym kontekście razi mnie najbardziej obecność dresiarzy. Nie będę już powielał opinii wyrażonych powyżej. Język jakim posługują się te postacie jest nie do przyjęcia. Nie wiem gdzie autor się wychowywał ale ja w życiu nie poznałem nikogo, kto by tak kaleczył język polski jak ta dwójka dresiarzy. Jeśli autorzy chcieli zażartować z tego środowiska, to wyszło to bardzo prymitywnie i wcale nie było zabawne. Całkowicie niepotrzebna było także wprowadzenie osoby Tomka Janiszewskiego. Wszyscy wiemy o kogo chodzi i można go lubić albo nie, można się nie zgadzać albo nie, ale przedstawianie bądź co bądź osoby publicznej jako idioty i alkoholika to cios poniżej pasa. Jeszcze większe oburzenie budzi strona przedstawiająca korespondencję Janiszewskiego z redakcją gazety. Taka strona dodana na zapełnienie intagrala. Nie wiadomo po co, nie wiadomo czemu ma to służyć.
Kreska wyraźnie zaczerpnięta z amerykańskich superhero. Dobrze jednak, że bohaterowie zostali narysowani w stylu w jakim zostali, a nie takim jaki widzimy w projektach na końcu. Tam Nur przypomina Killer Croca, a Biały Orzeł - Hawkmana. Bohaterom zostały nadane nieco przaśne nazwy. Najbardziej rozśmieszył mnie ,,Wyklęty Rycerz Polski". Nie sama postać, przypominająca w swej tajemniczości Spawna ale właśnie jej pseudo. Najfajniej wyszedł Nur. Postać ciekawa, fajnie narysowana, będąca wreszcie czymś nowym. Sceny walki w komiksie narysowane są jakoś tak mało dynamicznie. Poza tym dosyć śmieszne są te wymiany poglądów w trakcie walki, tak jakby bohaterowie robili 10sekundowe pauzy pomiędzy ciosami.
We wcześniejszych postach była informacja iż istnieje możliwość, że ten integral będzie jedynym. Zwróćcie jednak uwagę na cyfrę ,,1" na grzbiecie okładki. Chyba została tam wstawiona w jakimś celu. Sugeruje to, że jest to pierwszy tom i będą następne lub, że autorzy zabezpieczyli się na taką ewentualność.
Podsumowując, komiks w moim odczuciu przeciętny. Pomysł był pewnie fajny, kuleje nieco realizacja. Mimo wszystko trzeba docenić iż jest to polski komiks, nasze własne wydanie superhero, które być może ewoluuje w coś bardziej spójnego i interesującego. Ja w każdym razie zamierzam kupować kolejne integrale tego komiksu, jeśli oczywiście takowe będą wydawane. Zeszytówek raczej nie, głównie z racji na koszty w porównaniu do integrala. 

N.N.

  • Gość
Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 09, 2013, 10:24:17 am »
Poza tym dosyć śmieszne są te wymiany poglądów w trakcie walki, tak jakby bohaterowie robili 10sekundowe pauzy pomiędzy ciosami.
Moim zdaniem to pożyczka (aluzja, hommage) z komiksów o Spider-Manie. To właśnie on się wsławił takimi wypowiedziami.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 09, 2013, 10:35:11 am »
Ciekawe jest to, że praktycznie wszystkie głosy odnośnie sceny z dresiarzami są krytyczne i dla każdego jest to najsłabszy moment w całym komiksie. O czymś to świadczy, albo zupełnie nieudany zabieg twórców albo każdy z nas to... dresiarz  :wink: Jeśli twórcy przeglądają fora to mam nadzieje, że wezmą to pod uwagę i więcej czegoś takiego nie będzie.

Co do Janka, mnie akurat to rozbawiło. Napisałem w recenzji integrala, że sama postać z pewnością będzie niezadowolona i odbierze to inaczej, ale mnie jako czytelnika to rozbawiło. Mam nadzieje, że nie świadczy to o moim prostactwie :wink: Myślę, że nie każdy kto czytał wie tak naprawdę o kogo chodzi. Nie jest to powiedziane wprost i żeby odkryć trzeba mieć choć elementarną wiedzę o tej dyscyplinie. Dla mnie udany zabieg, choć nie wiem czemu akurat on, a nie ktoś inny?? Czym się tak naraził twórcom?

Mnie trochę z kolei raziło pamiętam za duża ilość postaci na tak niewielu stronach. Lepiej byłoby chyba skupić się na ich mniejszej ilości, ale za to dogłębniej ich "zaprezentować".

Cytuj
Zeszytówek raczej nie, głównie z racji na koszty w porównaniu do integrala.


Myślę, że cena nie jest taka duża. Za zeszyt Spider - Mana płaci się 15zł co dwa tygodnie, tutaj mamy niecałe 10 zl i to raz na jakiś czas. Mnie najbardziej przeraża właśnie to, że jest wydawany tak nieregularnie.

Cytuj
<blockquote>Poza tym dosyć śmieszne są te   wymiany poglądów w trakcie walki, tak jakby bohaterowie robili   10sekundowe pauzy pomiędzy ciosami.
</blockquote>Moim zdaniem to pożyczka (aluzja, hommage) z komiksów o Spider-Manie. To właśnie on się wsławił takimi wypowiedziami.

Właśnie miałem to napisać, że to trochę taki standard w komiksach o superbohaterach. Pamiętam że SM,  też prowadził rozmowy i dywagacje podczas walk.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope