Autor Wątek: Biały Orzeł  (Przeczytany 70218 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 30, 2014, 07:37:21 pm »

A do zawartości wolę jednak AK.

Moim skromnym zdaniem Kmiołek się nie nadaje. Jego postacie są zbyt statyczne i wtórne. AHS potrafi wydobyć z nich dynamikę. Dużo lepiej się to ogląda. Wygląda na to, że doczekam się jej rysunków dopiero w 9tym numerze http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/bialy_orzel/9

Offline vision2001

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 30, 2014, 07:47:05 pm »
Moim skromnym zdaniem Kmiołek się nie nadaje. Jego postacie są zbyt statyczne i wtórne. AHS potrafi wydobyć z nich dynamikę. Dużo lepiej się to ogląda. Wygląda na to, że doczekam się jej rysunków dopiero w 9tym numerze http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/bialy_orzel/9
A ja się cieszę, że jednak AHSz "odpadła" z rysowania zawartości komiksów. Jak dla mnie może wykonywać wyłącznie okładki tego komiksu. Osobiście wolę AK (nawet jego szkice plansz - storyboardy - w BO#6 podobają mi się bardziej niż to co dokonała AHSz).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline krytyk

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 31, 2014, 04:33:25 pm »

Offline maximumcarnage

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 31, 2014, 06:37:35 pm »
Biały Orzeł ma swoje 5 minut w najnowszej produkcji Ojca Rene :smile:

http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/zaklecia-boga-pytona/1,skan3

Offline krytyk

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 31, 2014, 07:07:32 pm »
Czy to hołd czy może zazdrość?  ;-)

Offline Itachi

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 31, 2014, 08:34:28 pm »
Czy to hołd czy może zazdrość?  :wink:

Szczerze? Wolę nie wnikać i nie wiedzieć :lol:

Offline dudi1212

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 31, 2014, 09:03:22 pm »
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline krytyk

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #127 dnia: Luty 01, 2014, 07:59:04 am »
Jedno jest pewne, dobrze że to nie Syrena!  :)

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 05, 2014, 09:05:18 am »
Siódmy zeszyt dostępny, a nikt choćby słowem nie napisze? ;-)

Jestem zadowolony z lektury. Scenariuszowo nie jest to może poziom zeszytu #6, niemniej seria nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Oczywiście, że jest to klasyczne superhero, ze wszystkimi jego cechami (czyt. wadami), ale mimo tego całego kiczu, naprawdę lubię czytać tę serię.

I wciąż jestem zdania, że w uniwersum Białego Orła powinno być publikowane więcej komiksów, żeby mieć start podobny do chociażby Marvela. Bracia Kmiołek stworzyli już kilka ciekawych i charakterystycznych postaci, aż się prosi, by dostały własne serie. Już niekoniecznie tworzone przez Nich.

Na minus - tzw. "smaczki", czyli aluzje do istniejących postaci - w tym zeszycie dostaliśmy np. Gracjana ( ) - średnio mnie to bawi i od autorów oczekuję jednak delikatniejszego puszczania okiem (co np. kompletnie nie udaje się Jakubowi Ćwiekowi od czasu trzeciego tomu "Kłamcy").

Na plus - dwie wersje okładki. Taka mała rzecz, a jak cieszy!

A przy okazji - bardzo podoba mi się motyw z trzema różnymi kolorystami - świetnie pokazuje, jak wiele od nich potrafi zależeć. jak jesteś fanem komiksów, warto zerknąć na ten zeszyt chociażby z tego powodu.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #129 dnia: Lipiec 25, 2014, 05:41:47 pm »
A u mnie Emeryt wręcz odwrotnie. Niestety z zeszytu na zeszyt przestaje mnie bawić koncepcja zaprezentowana w Białym Orle.

Co zeszyt to nowi bohaterowie, którzy pojawiają się, znikają i nie wywołują już żadnych emocji. Poza tym bohaterowie coraz gorsi. Jak jeszcze banda z rynku w jakis sposób może być traktowana jak żart, tak policjantka jest niezwykle infantylna, żeby nie powiedzieć durna i po prostu irytująca. Podobnie jak bracia Słabi.

Mi z kolei nie do końca poszedl pomysł z trzema kolorystami.  To byłoby fajne, gdyby pdzielono między nich zeszyty całe. Wtedy wyszłoby to moim zdaniem lepiej. Dla mnie numer jeden to Espinoza.

Kopie amerykańskich serii jak komisarz Gorgoń i motyw z zerwaniem maski męczy już nawet mnie :)

Ciekawe jak potoczą sie dalsze losy tej serii. Mój kredyt zaufania się już znacząco zmniejszył.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 25, 2014, 08:12:08 pm »
Co zeszyt to nowi bohaterowie, którzy pojawiają się, znikają i nie wywołują już żadnych emocji. Poza tym bohaterowie coraz gorsi. Jak jeszcze banda z rynku w jakis sposób może być traktowana jak żart, tak policjantka jest niezwykle infantylna, żeby nie powiedzieć durna i po prostu irytująca. Podobnie jak bracia Słabi.
Ale ja mniej więcej o tym samym piszę - gdyby istniało kilka serii komiksowych, osadzonych w jednym uniwersum i z przenikającymi się między seriami postaciami, mielibyśmy dużo ciekawszy produkt.
Bo tak to faktycznie jest jak piszesz - mamy tło, a nie postaci z krwi i kości.

Offline Danio237

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 26, 2014, 04:27:12 pm »
Ja cały czas czekam na drugi integral, po przeczytaniu pierwszego jestem pozytywnie nastawiony, ot przyjemna superbohaterska głupota.

BTW
http://polakpotrafi.pl/projekt/polski-duch
Zrzynka, inspiracja czy przypadek? :F

Offline turucorp

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #132 dnia: Lipiec 26, 2014, 05:08:12 pm »
Zrzynka, inspiracja czy przypadek? :F

sugerujesz, ze koncepcja postaci Bialego Orla jest superoryginalna, unikatowa i jedyna w swoim rodzaju, czy co?  :roll:

Offline Danio237

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #133 dnia: Lipiec 26, 2014, 06:04:07 pm »
Tak. No ja wcześniej takiego komiksu jak Biały Orzeł nie widziałem.

Offline turucorp

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #134 dnia: Lipiec 26, 2014, 06:29:23 pm »
Tak. No ja wcześniej takiego komiksu jak Biały Orzeł nie widziałem.

A nie przyszlo ci do glowy, ze po prostu malo jeszcze widziales i slabo sie rozgladasz?