trawa

Autor Wątek: Underworld  (Przeczytany 7034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rex de Tenebris

Underworld
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 02, 2003, 06:53:34 pm »
Jak jusz mówimy o tasiemcach filmowych to ja tam, aż zostana nakręcone wszystkie częsci gwiezdnych wojen. To będzie dopiero masssakra. Cały dzień oglądania.  :eek:

Offline Regis Vovin

Underworld
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 05, 2003, 11:58:26 am »
Czyli film nikomu się nie podobał? Ja bardzo czekam na ten film, a po obejrzeniu traileru wcale się nie rozczarowałem (nie licząc muzy). Żałuję jednak, iż White Wolf nie zezwolił na użycie nazw z WoDu. Film, gdyby był spokojniejszy, to mu by na złe też nie wyszło.
emo ante mortem beatus

Offline Regis Vovin

Underworld
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 05, 2003, 12:05:36 pm »
Proszę o skasowanie tego postu. Dzięki, Kormak.
emo ante mortem beatus

Offline Kormak

Underworld
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 05, 2003, 08:03:20 pm »
Sam mozesz zmienic wlasny post, klikajac "zmien" w prawym gornym rogu.

pozdrawiam

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Underworld
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 09, 2003, 01:48:05 pm »
Film jest beznadziejny...
Płaczące wampiry, bezwłose wilkołaki. Nie wiem za co WW pozwał twórców do sądu...chyba za ośmieszenie WoD...

Strasznie się zmęczyłem oglądając to "dzieło"

Fani World of Darkness...beware...nie oglądajcie Underworld pod żadnym pozorem...

Offline Shinji

Underworld
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 09, 2003, 02:03:12 pm »
Mi sie film ogolnie podobał(moze dlatego ze nie mam za bardzo wysublimowanch gustów filmowych  :) )

Offline ender19

Underworld
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 27, 2004, 02:14:23 pm »
Ogladnąłem to wreszcie i się troszkę rozczarowałem - mizerniutkie to nieco, typowa rombanka na ekranie, sztampowe dialogi i sceny, fabuła beznadziejna - jak to ma być udana interpretacja Romeo i Julia to ja proszę aby więcej juz nikt tego dzieła nie interpretował... - sceny walki, kostiumy, itd. - prawie same zapożyczenia z filmów które juz były wcześniej - scena w której Pani Wampirka wycina w podłodze dziurę za pomocą karabinu jest dosłowną kalką takiej samej, identycznej wręcz sceny z filmu Nemesis; druga połowa filmu - no nie, a tak się zapowiadało fajnie.

Bardzo lubię filmy o wampirach i dlatego obejrzałem Underworld - z pewnościa do klasyki gatunku zaliczyć go nie można, pewnie też żadna z niego rewelacja ani rewolucja, warto obejrzeć jedynie ze względu na stronę wizualną, na którą poświęcono z całą pewnościa bardzo duży budżet, pozostaje jednak pytanie - czy nie lepiej było wydać mniej kasy na efekty a skupić się bardziej na innych walorach? Chyba tak, bo wtedy film dużo by zyskał a w obecnej sytuacji otrzymujemy taka Mumię w wersji o Wampirach, ot co.

Można obejrzeć, na pewno jeśli ktoś lubi kino nie wymagające i czysto rozrywkowe, efektowne walki i ciekawe efekty metamorficzne, natomiast odradzam wszystkim oczekującym po tym filmie wartości takich dzieł jak Dracula czy Wywiad z Wampirem - nie ta półka zupełnie.

Na pewno tez Underworld nie zasługuje na miano totalnej kiszki, w przeciwieństwie do innej produkcji o wampirach z ostatnich lat zatytułowanej Vampires: Los Muertos...Przy tym totalnym, beznadziejnym gniocie Underworld jest filmem iście genialnym!

Reasumując - w skali dziesiętnej daje jakieś 3 za pomysł, 3 za fabułę, 9 za efekty i strone wizualną, 5 za grę aktorską i 7 za muzę. Za klimat nic nie daję bo jak dla mnie zbyt plastikowy i "bez klimatu" był ten filmek, ale to jest znamienna cecha produkcji o wysokim budżecie niestety, że w większości zatracają właśnie tę niezbędną iskierkę niestety, która posiadają tańsze tytuły, niekoniecznie cierpiące na stronie wizualnej ze względu na mniejsze pieniądze włożone w efekty, czasem wręcz odwrotnie, operujące ciekawszymi zdjęciami i pomysłami wizualnymi za pomocą prostszych i tańszych środków.

Generalnie film dla nastolatków i wampirofanów - jestem tym drugim więc trochę plusów znalazłem w Underworld - starsza i bardziej wymagająca publika raczej nie znajdzie w tym filmie zbyt dużo dla siebie.
b]HERE IS JOHNNY!!![/b]

 

anything