Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 424925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline janjedlikowski

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1440 dnia: Grudzień 13, 2018, 07:18:37 pm »
Co do Pewnego razu... to może OMG! coś poradzi. Ostatnio pisali, że też chętnie poznaliby dalsze przygody.

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1441 dnia: Grudzień 13, 2018, 07:31:27 pm »
Co do Pewnego razu... to może OMG! coś poradzi. Ostatnio pisali, że też chętnie poznaliby dalsze przygody.
Na ich miejscu bym nie ryzykował.

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1442 dnia: Grudzień 13, 2018, 07:40:23 pm »
Powinni wiedzieć również, że porzucając gro europejskich komiksów, zrazili do siebie klientów.


G'woli uczciwości - nie porzucili, ale odstąpili swoje tytuły innemu wydawnictwu, które przejęło całość ich oferty, ale wydaje tylko to, co im się opłaca. Jeśli chcesz się na kogoś obrażać, obraź się na to drugie wydawnictwo.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1443 dnia: Grudzień 13, 2018, 07:45:51 pm »
gwoli ścisłości -  wydają to co im ODPOWIADA a nie to co im się nie opłaca ( bo się opłacało , tylko nie mieli z tego przyjemności ) a teraz Szot narzeka że się słabo sprzedaje... ( ale  kupiłem wszystko co wydali w tym roku)

Offline adam and arluk

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1444 dnia: Grudzień 13, 2018, 08:32:53 pm »
G'woli uczciwości - nie porzucili, ale odstąpili swoje tytuły innemu wydawnictwu, które przejęło całość ich oferty, ale wydaje tylko to, co im się opłaca. Jeśli chcesz się na kogoś obrażać, obraź się na to drugie wydawnictwo.
Generalnie nie o "obrażaniu" tu mowa.
Na wielokrotne zapytania o kontynuacje serii odpowiedzi p. Szota były baaaaaaaaaaardzo lakoniczne, w sensie "pytajcie drugie wydawnictwo". Z punktu widzenia konglomeratu odpowiedź jak najbardziej na miejscu, ale z punktu widzenia rzekomo hobbystycznego przedsięwzięcia, nastawionego na fanów i dla fanów jak przedstawia WK oczekiwałem odrobiny chęci, zaangażowania w celu wyjaśnienia czy serie będą kontynuowane przez Pruszyńskiego, czy nie, a jeśli tak to kiedy itp. Odrobiny światła w tunelu. Tak niewiele, by dowiedzieć się "u źródła", z którym się kooperuje. Taki ukłon w stronę fanów, którzy wspierali portfelami wydawnictwo, a pozostali w czarnej dupie.

Offline Motyl

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1445 dnia: Grudzień 13, 2018, 09:06:33 pm »

G'woli uczciwości - nie porzucili, ale odstąpili swoje tytuły innemu wydawnictwu, które przejęło całość ich oferty, ale wydaje tylko to, co im się opłaca. Jeśli chcesz się na kogoś obrażać, obraź się na to drugie wydawnictwo.

Nie całość, a przynajmniej tak twierdzi "to drugie wydawnictwo".

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1446 dnia: Grudzień 13, 2018, 09:37:15 pm »

Na wielokrotne zapytania o kontynuacje serii odpowiedzi p. Szota były baaaaaaaaaaardzo lakoniczne, w sensie "pytajcie drugie wydawnictwo". Z punktu widzenia konglomeratu odpowiedź jak najbardziej na miejscu, ale z punktu widzenia rzekomo hobbystycznego przedsięwzięcia, nastawionego na fanów i dla fanów jak przedstawia WK oczekiwałem odrobiny chęci, zaangażowania w celu wyjaśnienia czy serie będą kontynuowane przez Pruszyńskiego, czy nie, a jeśli tak to kiedy itp.
Skoro WK oddało prawo do wydawania pewnych serii "drugiemu wydawnictwu", to chyba nawet nie powinno komentować tego, czy i kiedy to drugie wydawnctwo coś wyda, bo byłoby to wpiep**anie się w nie swoje sprawy. Odpowiedź typu "Spytajcie drugie wydawnictwo" jest dla mnie jak najbardziej zrozumiała i sensowna.




Cytuj
Odrobiny światła w tunelu. Tak niewiele, by dowiedzieć się "u źródła", z którym się kooperuje. Taki ukłon w stronę fanów, którzy wspierali portfelami wydawnictwo, a pozostali w czarnej dupie.
Jeśli porównać WK z innymi wydawnictwami, które były wspierane przez fanów potfelem (czasem także w przedpłacie), to zachowało się ono bardzo fair i zostawiło sporo światła w tym tunelu, o którym piszesz, ale wiadomo, że jak dasz komuś palec, to będzie chciał więcej.


Nie całość, a przynajmniej tak twierdzi "to drugie wydawnictwo".


Zdradź zatem, które tytuły zostały w gestii WK, żebyśmy mogli się o nie dopominać, bo dopominanie się czegokolwiek od Prószyńskiego zakrawa na idiotyzm.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1447 dnia: Grudzień 13, 2018, 09:44:31 pm »
up
Troszkę kultury jak już mi prawisz od miesięcy.

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1448 dnia: Grudzień 13, 2018, 10:02:26 pm »
up
Troszkę kultury jak już mi prawisz od miesięcy.


Odnoszę wrażenie, że masz jakiś poważny kompleks na moim punkcie.
Po pierwsze: od miesięcy Cię ignoruję i niezwykle rzadko zdarza mi się skomentować coś, co napisałeś (ostatnio, raz rzuciłem jakąś uwagą, po wielu tygodniach omijania Cię szerokim łukiem);
Po drugie: nie widzę niczego niekulturalnego w tym, co napisałem. Jeśli mógłbyś pokazać palcem, co mi wytykasz, to może bym zrozumiał, co masz mi za złe.


Po trzecie: jeśli masz do mnie jakieś osobiste pretensje, to zapraszam na priv. Nie zaśmiecaj forum.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline adam and arluk

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1449 dnia: Grudzień 13, 2018, 10:16:17 pm »
Jeśli porównać WK z innymi wydawnictwami, które były wspierane przez fanów potfelem (czasem także w przedpłacie), to zachowało się ono bardzo fair i zostawiło sporo światła w tym tunelu, o którym piszesz, ale wiadomo, że jak dasz komuś palec, to będzie chciał więcej.
Cóż, wyciągam zupełnie odmienne wnioski. A porównanie do efemerydy nie było adekwatne.

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1450 dnia: Grudzień 13, 2018, 10:16:37 pm »
Po pierwsze: od miesięcy Cię ignoruję i niezwykle rzadko zdarza mi się skomentować coś, co napisałeś (ostatnio, raz rzuciłem jakąś uwagą, po wielu tygodniach omijania Cię szerokim łukiem);

Heh, dobre. Uśmiałem się. Od dobrych kilku tygodni to ja na tym forum praktycznie się nie udzielałem, także nie dziwię się że nie miałeś czego komentować :smile: 

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1451 dnia: Grudzień 13, 2018, 10:43:16 pm »
Cóż, wyciągam zupełnie odmienne wnioski. A porównanie do efemerydy nie było adekwatne.


Oprócz efemerydy (swoją drogą: ładna nazwa) są wydawnictwa, które mają różne pozycje w zapowiedziach od wielu miesięcy (lat) i ani słowem nie komentują braku ich realizacji, są wydawncitwa, które milczą miesiącami i takie, które milczą cały czas, są wreszcie takie, których przedstawicielom podoba się wszystko, co robią i w związku z tym nie rozumieją głosów krytyki, ale - rzecz jasna - możesz wyciągać wnioski, jakie tylko chcesz.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1452 dnia: Grudzień 14, 2018, 07:25:15 am »
A może problemem nie jest to, że WK zrezygnowało z wydawania komiksów na licencji (na których się nawet  przejechali), a to że polskie komiksy mało kto czyta. Może uważają te komiksy za gorszy sort. Ludzie kupują masowe komiksy super bohaterskie, ale pamiętam jak próbowałem na jednej z grup FB poruszyć temat polskich superbohaterów to temat zdechł, nikt nic nie potrafił napisać konkretnego. Mam wrażenie także, że zachłysnęli się Image i Vertigo i jakie te komiksy przełomowe i jakie poważne tematy poruszają, a kiedy wychodzą polskie komiksy, które nie są proste w odbiorze to są dla nich bleee. Najlepszy przykład komiks takiego to Stolp od WK, który zdecydowanie został przez komiksiarzy prawie zgnojony przez niezrozumienie (tak miał kilka dobry recenzji, ale w większości jednak, była krytyka), a w środowisku poza komiksowym był doceniany dużo bardziej.

Bo co tak naprawdę u nas się z polskiego komiksu sprzedaje? Klasyka i komiksy dla dzieci.
Helena Wiktoria.


Offline pokia

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1453 dnia: Grudzień 14, 2018, 08:38:17 am »
WK przestało wydawać komiksy, od kiedy stało się częścią Pruszyńskiego. To co było sukcesem dla Gildii, dla giganta było poniżej progu opłacalności/zainteresowania.


Nie jestem pewien i to tylko przypuszczenia, ale Pruszyński przejął komplet, czyli wydawnictwo + sklep. O ile ten drugi działa i przynosi oczekiwane zyski, to wydawanie komiksów już nie. Jak napisałem, to tylko hipoteza.

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1454 dnia: Grudzień 14, 2018, 08:46:16 am »
Tak tu tylko to zostawię:

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything