trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 429946 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Klint

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1305 dnia: Marzec 10, 2017, 10:06:39 pm »
Co do "Rani" szósty tom we Francji wydany będzie w czerwcu. Ciekaw jestem kiedy u nas ?

Offline pokia

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1306 dnia: Kwiecień 09, 2017, 11:51:52 am »
Czy były informację o Comanche dotyczące tytułów rysowanych przez innych autorów niż Hermann? On rysuje 1-10, a kolejne 5 już ktoś inny.

WK wyda wszystko, czy tylko 1-10?

Offline adam and arluk

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1307 dnia: Kwiecień 09, 2017, 12:47:01 pm »
Czy były informację o Comanche dotyczące tytułów rysowanych przez innych autorów niż Hermann? On rysuje 1-10, a kolejne 5 już ktoś inny.

WK wyda wszystko, czy tylko 1-10?
Po zmianach organizacyjnych w wydawnictwie to Prószyński wydaje Comanche, więc ich trzeba pytać o szczegóły.
Przed zmianami WK deklarowało, że wyda wszystkie 15 tomów, później już, że tylko te z Hermann`em (czyli 10).

Offline HaVoK

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1308 dnia: Kwiecień 09, 2017, 01:10:03 pm »
No niestety WK już nie wydaje "Comanche":( Ciekawe ile przyjdzie nam czekać na następny tom od Prószyńskiego?

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1309 dnia: Kwiecień 09, 2017, 09:58:04 pm »
Szósty tom Comanche ma się ukazać 11 maja.

Offline mack3

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1310 dnia: Maj 10, 2017, 12:42:02 am »
Ostatnio wpadł w moje ręce (z półki-sterty nieprzeczytanych pozycji :smile: ) MoonCop i... niestety nie zachwycił mnie ten komiks.
Pisząc najogólniej - raczej trochę mnie wynudził ("trochę" - bo sam komiks jest króciutki i nie miał czasu by zrobic to bardziej). Oczywiście jestem świadom, że taka była konwencja rzeczonego komiksu - powolna akcja, pokazanie życia na księżycu dokładnie w takiej "powolnej" formie,... ale mnie osobiście ta formuła nie kupiła. Nie wywołała zadumy czy melancholii, nie spowodowała, że jakoś specjalnie zżyłem się z postacią - ot do przeczytania i zapomnienia.

Oczywiście, nie jest to fatalny komiks, kilka razy się uśmiechnąłem, świat i scenki z życia na księżycu przedatwione w dość ciekawy sposób - kilka naprawdę fajnych pomysłów... ale całość jakoś u mnie "nie zatrybiła" i z tych pojedynczych, ciekawych pomysłów nie wyszedł komiks, który by mnie zaciekawił.


Jedyny wyjątek to ostatnie 2-3 strony. Niby tak proste, a pięknie pokazane - samotność, miłość, cel życia, "universe"... dużo można by odczytywać z tej sceny - bardzo ładna... aż mnie dreszcz przeszedł :smile: .


Ogólna ocena (skala 1-6): 3 z malutkim +



PS. Czy "Goliat" do komiks lepszy/ gorszy/ciekawszy od Mooncopa? - zastanawiam się czy polować na niego na allegro...
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2017, 10:27:11 am wysłana przez mack3 »

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1311 dnia: Maj 10, 2017, 06:16:36 am »

PS. Czy "Goliat" do komiks lepszy/ gorszy/ciekawszy od Mooncopa? - zastanawiam się czy polować na niego na allegro...


W moim przypadku weź pod uwagę, że "Mooncopa" oceniam dużo wyżej niż ty, na jakąś 5 z malutkim plusem.
Ale.
"Goliat" to komiks, który trochę cię wynudzi (bo krociutki jest), parę razy się uśmiechniesz, Parę pomysłów z gatunku tych, które są oparte na pokazywaniu monotonii życia, docenisz. Pod koniec przejdzie cię dreszcz.
Jeśli polubisz postać, to kupisz tę opowieść. Jeśli nie, to nie. Ale Goliata (samego bohatera) chyba jednak trochę łatwiej polubić niż bohatera "Mooncopa".
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline mack3

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1312 dnia: Maj 10, 2017, 10:30:02 am »

W moim przypadku weź pod uwagę, że "Mooncopa" oceniam dużo wyżej niż ty, na jakąś 5 z malutkim plusem.
Ale.
"Goliat" to komiks, który trochę cię wynudzi (bo krociutki jest), parę razy się uśmiechniesz, Parę pomysłów z gatunku tych, które są oparte na pokazywaniu monotonii życia, docenisz. Pod koniec przejdzie cię dreszcz.
Jeśli polubisz postać, to kupisz tę opowieść. Jeśli nie, to nie. Ale Goliata (samego bohatera) chyba jednak trochę łatwiej polubić niż bohatera "Mooncopa".


Dzieki za info, jak zwykle z klasą...

Offline NuoLab

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1313 dnia: Maj 10, 2017, 07:49:04 pm »
Szósty tom Comanche ma się ukazać 11 maja.

Opóźniło się na 18 maja.
Dzień po tym jak skompletowałem i opłaciłem zamówienie, nie słuchając wewnętrznego przeczucia, które kazało mi wywalić Comanche.

Offline Bobo

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1314 dnia: Maj 10, 2017, 09:00:48 pm »
To dziwne, bo u mnie szósty Comanche już leży na stole i czeka na przeczytanie.

Offline nocny

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1315 dnia: Maj 10, 2017, 10:30:32 pm »
w Empiku od przynajmniej tygodnia na półce.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1316 dnia: Maj 11, 2017, 12:19:05 pm »
Z FB:

"Mamy dla Was złe informacje - niestety z powodu powodzi w Białymstoku, gdzie drukujemy komiksy nasz majowy pakiet będzie później. Mamy nadzieję, że drukarnia "wyrobi" chociaż z częścią nakładów na Komiksowa Warszawa 2017 ale nie możemy tego obiecać. Książki zamówione online zostaną wysłane już po Festiwalu. Przepraszamy,niestety wyjątkowo trudny maj dotknął także nas."

Ciekawe co z Muchą bo milczą a tydzień został?

Foto z innego źródła:

« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2017, 12:27:47 pm wysłana przez JanT »

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1317 dnia: Maj 11, 2017, 12:35:22 pm »
No jak został tydzień to można powiedzieć, że po ptokach.

Offline amsterdream

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1318 dnia: Maj 11, 2017, 01:11:12 pm »
Będą pofalowane kartki? :smile:

Offline Gazza

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1319 dnia: Maj 12, 2017, 07:52:55 am »
 :shock: Można pomyśleć, że to sceneria do jakiegoś postapo, a nie funkcjonująca drukarnia....  :oops:

 

anything