Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 428080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #885 dnia: Listopad 23, 2015, 08:46:43 pm »
:lol: skąd ta instrukcja?


Jest też na stronie sklepu Gildii.


Zamówiłem "Kwintesencję" właśnie w sklepie Gildii. Oznacza to, że dostanę podarty (ale z autografem). Jak dostanę, to zdecyduję, czy kupić drugi egzemplarz.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #886 dnia: Listopad 23, 2015, 08:53:00 pm »
Ciekawe które komiksy- podarte czy  nie podarte będą osiągały wyższe ceny  na aukcjach?
Z autografem :P
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline wojtekzk

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #887 dnia: Listopad 28, 2015, 12:06:48 pm »
Krótko odniosę się do dyskusji o seriach.

Drodzy użytkownicy forum - proszę nie traktować informacji o naszych planach jak czegoś niezmiennego. Dopiero gdy komiks jest w przedsprzedaży w sklep.gildia.pl możecie go traktować jako coś co na 99 proc. się ukaże. Zatem wszystkie teksty o braku szacunku dla czytelników są bezzasadne. Mamy go bardzo dużo - dlatego w ogóle mówimy otwartym tekstem o naszych planach.

Kwestia sprzedaży - prawda jest jedna i nie wiem czemu nie wszyscy chcą ją dostrzec - jak nie kupujecie serii to nikt nie będzie inwestował w jej kontynuację. Tę można zrobić jedynie jak będzie osiągnięty pewien pułap sprzedaży. Wszystkie serie będą kontynuowane, w swoim czasie.
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

Offline adam and arluk

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #888 dnia: Listopad 28, 2015, 01:12:15 pm »
Wszystkie serie będą kontynuowane, w swoim czasie.
.....i to jest świetna, uspokajająca wiadomość.

Offline horror

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #889 dnia: Listopad 28, 2015, 02:10:13 pm »

Kwestia sprzedaży - prawda jest jedna i nie wiem czemu nie wszyscy chcą ją dostrzec - jak nie kupujecie serii to nikt nie będzie inwestował w jej kontynuację. Tę można zrobić jedynie jak będzie osiągnięty pewien pułap sprzedaży. Wszystkie serie będą kontynuowane, w swoim czasie.

nie lubie przerzucania odpowiedzialnosci. w dodatku zbiorowo.

dużo brakuje Krucjacie do osiągnięcia pułapu?

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #890 dnia: Listopad 28, 2015, 02:11:56 pm »
.....i to jest świetna, uspokajająca wiadomość.


Nieprawda. Najważniejsze zostało powiedziane wcześniej:



Kwestia sprzedaży - prawda jest jedna i nie wiem czemu nie wszyscy chcą ją dostrzec - jak nie kupujecie serii to nikt nie będzie inwestował w jej kontynuację. Tę można zrobić jedynie jak będzie osiągnięty pewien pułap sprzedaży.


Dopiero następne zdanie daje nutkę nadziei:
Wszystkie serie będą kontynuowane, w swoim czasie.


Jeśli jednak zastanowisz się, co może znaczyć "w swoim czasie" w kontekście dwóch poprzednich zdań, a zwłaszcza po stwierdzeniu, że seria będzie kontynuowana, jak zostanie osiągniety pewien pułap sprzedaży, to możesz dojść do wniosku, że "swój czas" dla słabiej sprzedających się serii nigdy nie nadejdzie.


Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline adam and arluk

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #891 dnia: Listopad 28, 2015, 02:31:54 pm »
Jeśli jednak zastanowisz się, co może znaczyć "w swoim czasie" w kontekście dwóch poprzednich zdań, a zwłaszcza po stwierdzeniu, że seria będzie kontynuowana, jak zostanie osiągniety pewien pułap sprzedaży, to możesz dojść do wniosku, że "swój czas" dla słabiej sprzedających się serii nigdy nie nadejdzie.
To jest oczywiste.
Pisząc o uspokojeniu miałem na myśli chęć wydawnictwa na kontynuowanie rozpoczętych serii. Szkoda jedynie, że czytelnicy nie zawsze mają świadomość, że to głównie od nich zależy. Wielokrotnie pojawiały się na forum wpisy o chęci zakupu wówczas gdy pojawi się na rynku dopiero n-ty nr serii.
Niemniej wierzę, że wkrótce pojawi się oczekiwany pułap sprzedaży np. Pewnego razu we Francji.
Z drugiej strony wydawnictwo ma pewnie świadomość, że przerywanie serii to spadek zaufania klientów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #892 dnia: Listopad 28, 2015, 03:21:56 pm »
Wielokrotnie pojawiały się na forum wpisy o chęci zakupu wówczas gdy pojawi się na rynku dopiero n-ty nr serii.

Wiesz jak to jest z czytelnikami, deklarują że kupią jak będzie całość, a jak będzie całość, to stwierdzą, że kupiliby gdyby było w integralu.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #893 dnia: Listopad 28, 2015, 03:39:33 pm »
[...]
Jeśli jednak zastanowisz się, co może znaczyć "w swoim czasie" w kontekście dwóch poprzednich zdań, a zwłaszcza po stwierdzeniu, że seria będzie kontynuowana, jak zostanie osiągniety pewien pułap sprzedaży, to możesz dojść do wniosku, że "swój czas" dla słabiej sprzedających się serii nigdy nie nadejdzie.
Tak, miałem ten "swój czas" wytknąć, ale Absolutnie mnie wyprzedził, i bardzo dobrze, bo zrobił to w sposób absolutnie perfekcyjny, na modłę wykładni przepisów prawa na poziomie SN. Nie pozostaje mi zatem nic innego jak tylko dodatkowo zwrócić uwagę na nieco niepokojące (w kontekście przedstawionej przez Absolutnie wykładni) podobieństwo sformułowania "swój czas" ze sformułowaniem "pewnego razu" w odniesieniu do wiadomego komiksu, którego tytuł równie dobrze mógłby zostać przetłumaczony jako "Swego czasu we Francji".

Offline Koalar

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #894 dnia: Listopad 28, 2015, 03:56:24 pm »
Wiesz jak to jest z czytelnikami, deklarują że kupią jak będzie całość, a jak będzie całość, to stwierdzą, że kupiliby gdyby było w integralu.

Tak wygląda moja szafa z seriami nieskompletowanymi (w pudłach; a gdzieś mam jeszcze Fistaszki, Żywe Trupy, Mroczną Wieżę, różne Trolle, Asteriksy i Star Warsy):
http://oi68.tinypic.com/sxn9s0.jpg

Parę już tam się zebrało całych. Będę musiał wyjmować te ciężkie pudła i sortować serie skompletowane. I będę musiał czytać te serie kompletne (kilkanaście tomów czasami jakiegoś tam Lucyfera). A tak mi się nie chce.
Dlatego mam prośbę do wydawnictw, aby w ogóle już nie wydawały nowych serii, tylko one shoty i jakieś góra 6-tomowe integrale. Będzie prościej.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Bobo

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #895 dnia: Listopad 29, 2015, 08:26:11 am »
Kojarzycie, czy było mówione, że seria Bois-Maury (ta druga, nie wieże) będzie miała ograniczoną dystrybucję? Tom 3 i 4 widzę tylko w Gildii i Incalu, w dyskontach pusto.

fragsel

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #896 dnia: Listopad 29, 2015, 08:49:31 am »
było tego w dyskontach mnóstwo. ale szybko szybko schodziło. jakiś miesiac temu jak kupowałem w lietrackiej czy nieprzeczytane to było po kilka sztuk już tylko. więc pewnie poszło...

Offline [robak]

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #897 dnia: Listopad 29, 2015, 03:31:51 pm »
Minęło już kilka dni od premiery Stwórcy, a na forum cisza w tym temacie. Nikt jeszcze nie czytał? Czy po prostu nikt się szczególnie nie zachwycił?


KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #898 dnia: Listopad 29, 2015, 04:00:29 pm »
Minęło już kilka dni od premiery Stwórcy, a na forum cisza w tym temacie. Nikt jeszcze nie czytał? Czy po prostu nikt się szczególnie nie zachwycił?
Ja czytałem, ale z powodu jesiennej depresji, wysysajacej te resztki energii, ktore utrzymuja mnie w stanie na pograniczu snu i agonii, nie chce mi się pisać. Niemniej, najkrócej rzecz ujmujac, komiks fajny, ale nie tak fajny, jak myslalem, ze bedzie fajny; nieco zas bardziej szczegolowo - dekonstrukcja "superhero w galerii sztuki". Pomysl na fabule ciekawy i bedacy w istocie pretekstem do ukazania psychologii rozterek artystycznych, ktorych zrodlem jest brak talentu i/lub przychylnosci krytków, refleksji nad zyciem i smiercią z motywem faustowskim w tle, wszystko okraszone dodatkowo interesujacymi relacjami interpersonalnymi. Oczywiscie warsztatowo komiks jest doskonały (nie moze byc inaczej, bo przeciez S. McCloud), ale fabularnie - jak dla mnie - taki nieco rozmemłany --- po prostu głowny bohater nie zdobyl mojego serca. Niemniej jednak jest to komiks bardzo dobry i z pewnoscia wiele osob (byc moze w tym i ja) wsadzi go do tegorocznego top 10.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2015, 04:22:11 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline [robak]

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #899 dnia: Listopad 29, 2015, 05:08:05 pm »
Odniosłem podobne wrażenie - moje oczekiwania były zbyt wygórowane i chyba przez to odczuwam zawód. Zgadzam się, że warsztatowo wszystko jest jak najbardziej ok. Jeśli chodzi o głównego bohatera to także nie zdobył mojego serca, o wiele bardziej polubiłem Meg. Trochę żałuję, że wątek przyjaciela głównego bohatera nie był rozwinięty o jego własne perypetie ze swoim partnerem. To co zostało niedopowiedziane wydaje się dobrym materiałem na rozwinięcie. Jeśli chodzi o techniczną stronę wydania to mam wrażenie, że papier jest nieco zbyt cienki. Rysunki prześwitują ze strony na stronę. Komiks bardzo dobry, ale ja go do tegorocznego top 10 nie dam. Choć czytałem stosunkowo mało komiksów z 2015 roku (trochę mam zamiar nadgonić w grudniu), więc może przez ten fakt będzie "musiał" się tam znaleźć.

 

anything