Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 427781 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #780 dnia: Wrzesień 23, 2015, 05:57:52 pm »
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/250687-sokrates-pol-pies

"Sokrates. Pół-pies" (o ile nie będzie opóźnienia  8) ) już w listopadzie! Cena, jak za duży format, HC i 152 strony, bardzo atrakcyjna.

Szkoda, że takie hiciory jak ten, czy "Stwórca" nie będą na MFKiG, ale z drugiej strony, od innych wydawców i tak już będzie tyle tych hiciorów, że to w sumie bez znaczenia...

Offline pokia

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #781 dnia: Wrzesień 23, 2015, 06:55:33 pm »
70 stron mniej niż Kroniki Dyplomatyczne, ale większy format. Cena o połowę niższa i w pełni akceptowalna w przeciwieństwie do Kronik.

No chyba, że mi się już coś kompletnie pomieszało (Równonoce, większe, grubsze i tylko 15 zł droższe).

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #782 dnia: Wrzesień 23, 2015, 06:58:48 pm »
no, tylko gdzie timofowi do prószyńskiego?

edit: żeby nie było, cena okładkowa "kronik" faktycznie jest za wysoka, ale o jakieś 16 zł. strzelałem że będzie identyczna jak dla "magicznego pióra" (podobny format, liczba stron i zapewne standard wydania - timof lubi offset).

a sfar faktycznie w bardzo przystępnej cenie, szkoda tylko że wydawnictwo zapowiadając nowe pozycje dalej milczy na temat "here" mcguire'a.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2015, 08:15:49 pm wysłana przez mgnesium »

Offline piotrassss

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #783 dnia: Październik 04, 2015, 07:09:41 pm »
A ja bym chciał powrócić do tematu niegdyś zapowiadanego komiksu "Styx", przy którym pracował także Andreas. Czy coś już wiadomo ?

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #784 dnia: Październik 04, 2015, 07:16:06 pm »
A ja bym chciał powrócić do tematu niegdyś zapowiadanego komiksu "Styx", przy którym pracował także Andreas. Czy coś już wiadomo ?


Styx wypadł z zapowiedzi



Wydawnictwo Komiksowe jak dla nas za dużo Andreasa jest na rynku a lubimy tworzyć trochę dłuższe relacje z Autorami niż na jeden tytuł.


"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline TePe

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #785 dnia: Październik 04, 2015, 07:17:21 pm »
A ja bym chciał powrócić do tematu niegdyś zapowiadanego komiksu "Styx", przy którym pracował także Andreas. Czy coś już wiadomo ?
Wiadomo, że niestety nie wyjdzie  :sad:
Może inne wydawnictwo się skusi...

Offline donTomaszek

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #786 dnia: Październik 04, 2015, 07:44:08 pm »
Andreasa nigdy nie jest za duzo.
 :oops:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline chch

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #787 dnia: Październik 06, 2015, 04:21:10 pm »
Czy są już gdzieś dostępne plany WK, czy pojawią się po targach we Frankfurcie?
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline chmiel

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #788 dnia: Październik 07, 2015, 06:50:42 am »

"Wydawnictwo Komiksowe jak dla nas za dużo Andreasa jest na rynku a lubimy tworzyć trochę dłuższe relacje z Autorami niż na jeden tytuł."

He he he, dobre. A jak wyglądają dłuższe relacje z autorami "Rycerza ciernistego krzewu"?

Za dużo Andreasa? Niesłychanie głęboka analiza rynku. Na szczęście Egmont ma lepszych fachowców. Ci z WK głównie projektują okładki.


Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #789 dnia: Październik 07, 2015, 09:39:32 pm »
Czy są już gdzieś dostępne plany WK, czy pojawią się po targach we Frankfurcie?


Odnośnie planów WK trzeba brać sporą poprawkę.
Na Obecny rok zapowiadali kilka komiksów których nikt nie widział.
Uważają, że Andreasa jest zbyt dużo na naszym rynku. Rok 2015 to zalew prac Andreasa (ironia).
Odpuścili Comache. W sumie sensownie, jeśli planowali wydać najpierw komiks ze słabszymi pobocznymi historiami.
Zapowiadali świetny graficznie (rewelacja) komiks Azymut. Do dziś nikt go nie widział.
Całkiem niezły cykl Rani van Hamme'a. Sporo tomów cyklu do tej pory zdobi nasze półki :???: (ironia0).
Być może mam sklerozę ale zapowiadanego Local także nie zauważyłem.


Summa summarum odnośnie zapowiedzi WK brałbym spora poprawkę. Niemal jak na zapowiedzi wydawnictwa Sideca. co nie znaczy, ze nie wydają fajnych pozycji.

Ups. Zapomniałem o komiksie: Pewnego razu we Francji. Przy obecnej częstotliwości wydań kolejnych tomów (aktualnie raz na rok), część 6 pojawi się w 2019 roku. Zapewne sporo  czytelników zapomni do tej pory o tomie pierwszym. Nic dziwnego, ze sprzedaż tytułu może być niebyt satysfakcjonująca.

« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2015, 10:09:19 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #790 dnia: Październik 07, 2015, 10:03:39 pm »
No i mamy poszlakę, że przesyt naszego rynku zbliża się wielkimi krokami. Słabsze ogniwa pękają. Oby tylko nie na stałe. Pewnie na spokojnie wszystko się jakoś wyreguluję. Chociaż nie ukrywam, że trochę mnie niepokoi zwolnienie tempa publikacji "Pewnego razu we Francji". No i "STYX" też by się przydał.

Offline TePe

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #791 dnia: Październik 07, 2015, 10:15:31 pm »
Pewnego razu we Francji jako skończona seria lepiej by wypadła w integralu lub chociaż w dwóch.

Offline chch

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #792 dnia: Październik 08, 2015, 11:46:10 am »
(...) Summa summarum odnośnie zapowiedzi WK brałbym spora poprawkę. Niemal jak na zapowiedzi wydawnictwa Sideca. co nie znaczy, ze nie wydają fajnych pozycji. (...)


Oczywiście zdaję sobie sprawę ze zmian w harmonogramie wydawniczym WK. Zapowiedzieli jedną książkę na koniec 2014 roku, potem przenieśli premierę na listopad bieżącego i póki co cisza... Po prostu chciałem poznać ich plany, nawet te "gdybane", bo może coś z nich jednak się ukaże i może nawet coś dla mnie. ;)
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #793 dnia: Październik 08, 2015, 12:07:16 pm »
Dobrze że nadal nie zacząłem czytać Pewnego razu we Francji. Tomiki czekają sobie grzecznie na pozostałe. Jak wyjdą, to walnę całość.

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #794 dnia: Październik 08, 2015, 12:49:42 pm »
Dobrze że nadal nie zacząłem czytać Pewnego razu we Francji. Tomiki czekają sobie grzecznie na pozostałe. Jak wyjdą, to walnę całość.


A jak nie wyjdą?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

 

anything