trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 425057 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #750 dnia: Sierpień 24, 2015, 05:03:17 pm »
To ciekawe, bo nie dostalem jeszcze info z nieprzeczytane, ze stworca spadl az na pazdzernik.ech wtopa  :doubt:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #751 dnia: Sierpień 24, 2015, 05:43:29 pm »
Dlaczego? Widziałem to w jednej księgarni w Paryżu.


Naprawdę? Bo na francuskim amazonie nie ma.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2015, 06:39:04 pm wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2015, 07:59:13 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #753 dnia: Sierpień 24, 2015, 07:58:22 pm »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline blackwaterpark

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #754 dnia: Sierpień 24, 2015, 08:21:31 pm »
To ciekawe, bo nie dostalem jeszcze info z nieprzeczytane, ze stworca spadl az na pazdzernik.ech wtopa  :doubt:
pzdr

Wtopa i nie-wtopa. Stwórca spojrzał z góry na mój biedny, pustoszejący portfel i sprawił, że przesunę część zakupów na jesień  :lol: Co się odwlecze, to nie uciecze.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #755 dnia: Sierpień 24, 2015, 08:23:03 pm »
Domyśliłem się, że błąd polega na pomyłce tytułów :smile: 


Przesuwanie wydań komiksów być może jest związane z imprezą w Łodzi. Miło, że wydawnictwa komiksowe chcą nas uraczyć wspaniałymi pozycjami. Następuje zjawisko październikowej kumulacji komiksowej. W efekcie portfeliki staną się mniej opasłe :???: ??: 
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #756 dnia: Sierpień 26, 2015, 07:51:50 am »
http://www.alejakomiksu.com/nowosci/21840/Tutaj/

"Tutaj" jednak na przełomie października i listopada. Są i przykładowe strony.

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #757 dnia: Sierpień 26, 2015, 11:35:46 am »
http://www.alejakomiksu.com/nowosci/21840/Tutaj/

"Tutaj" jednak na przełomie października i listopada. Są i przykładowe strony.


A na stronie Sklepu Gildii informacje niezaktualizowane. Noramlnie: szewc, co bez butów chodzi. Jest to tym śmieszniejsze, że na Alei zachęcają do zakupu komiksu w Sklepie gildii i zamieszczają  link, na którym mogę jedynie zamówić mail, kiedy komiks się ukaże.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #758 dnia: Sierpień 27, 2015, 11:33:11 am »
Ale spodobał się Tobie chociaż???????????
Mnie scenarzysta nie zaskoczył niestety, od początku historia zmierzała do z góry przewidywalnego finału.
Graficznie zacnie.
Szczerze mówiąc, to tak do końca sam nie wiem, bo mocno dziwny ten komiks jest :-) Technicznie rzecz biorąc jest on oczywiscie świetny, ale na początku miałem problem z przetrawieniem jego treści, bo, tak czysto subiektywnie, fabuła mnie raczej jakoś mocno nie porywała i nawet trochę się zmęczyłem czytaniem, zaś po skończonej lekturze jedyne, co mi przychodziło do głowy, to tylko jedno wielkie WTF!!! Ale po kilku dniach intensywnych rozmyślań ;-) w końcu go przetrawiłem i moim zdaniem jest to bardzo wartościowa rzecz, choć jest to lektura wymagająca i z pewnością nie dla wszystkich.
Warsztatowo "Gigantyczna Broda..." prezentuje się bardzo dobrze, ale biorąc pod uwagę fakt, że strona formalna praktycznie podporządkowana jest budowaniu alegorii, pod którą kryje się banał, w trakcie lektury stopniowo odczuwałem coraz większe znużenie. Dodatkowo w polskiej wersji wiele stron zostało wydrukowanych w zbyt jasnej tonacji. W komiksie, w którym tak istotna jest gra między czernią, bielą i różnymi odcieniami szarości, wydaje się to gigantyczną niedogodnością w osiągnięciu artystycznej satysfakcji.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #759 dnia: Sierpień 30, 2015, 02:23:22 pm »
Warsztatowo "Gigantyczna Broda..." prezentuje się bardzo dobrze, ale biorąc pod uwagę fakt, że strona formalna praktycznie podporządkowana jest budowaniu alegorii, pod którą kryje się banał, w trakcie lektury stopniowo odczuwałem coraz większe znużenie.
W swojej wypowiedzi poruszyłeś bardzo interesujące zagadnienie dotyczace wartościowania utworow (w ogólnym znaczeniu tego słowa). Nie podejmujac sie potencjalnej bo, moim zdaniem, bezproduktywnej dyskusji na temat, co nalezy uznac za banał, a co banałem nie jest, moje pytanie brzmi: Czy jesli u podłoża utworu lezy lub - jak kto woli - skrywa się banał, ale opowiada się o nim w sposób niesamowity, to czy wg Ciebie ów "inherentny banał" umniejsza wartość utworu jako całości? Jesli tak, to wynikałoby z tego, że takich utworów jak chocby "Sklepy cynamonowe" czy nie przymierzając "Gigantyczna broda" nie należy poddawać analizie i po prostu nalezy interpretowac je literalnie. Bo i po co odbierac sobie przyjemnosc z lektury, otrzymujac jako rezultat analizy, że ten cały niesamowity swiat przedstawiony, ktory nam sie b. podobal, w rzeczywistosci jest niczym innym, jak tylko zawoalowanym, bezwartosciowym banałem.
Dodatkowo w polskiej wersji wiele stron zostało wydrukowanych w zbyt jasnej tonacji. W komiksie, w którym tak istotna jest gra między czernią, bielą i różnymi odcieniami szarości, wydaje się to gigantyczną niedogodnością w osiągnięciu artystycznej satysfakcji.
Po Twojej wypowiedzi oraz postach innych forumowiczów (vide: watek Muchy) zaczynam podejrzewac, ze chyba cos ze mna nie tak, bo ja w swoim egzemplarzu niczego takiego nie zauwazylem. Byc moze to kwestia moich oczu (wzrok mam tak swietny, jak Witkacy), moze swiatła (komiksy czytam przy sztucznym swietle w nocy), a moze za mocno skupiam sie na samej lekturze i takie niedociągnięcia po prostu pomijam z automatu, bo sa one korygowane w moim mózgu.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #760 dnia: Sierpień 30, 2015, 06:17:13 pm »
W swojej wypowiedzi poruszyłeś bardzo interesujące zagadnienie dotyczace wartościowania utworow (w ogólnym znaczeniu tego słowa). Nie podejmujac sie potencjalnej bo, moim zdaniem, bezproduktywnej dyskusji na temat, co nalezy uznac za banał, a co banałem nie jest, moje pytanie brzmi: Czy jesli u podłoża utworu lezy lub - jak kto woli - skrywa się banał, ale opowiada się o nim w sposób niesamowity, to czy wg Ciebie ów "inherentny banał" umniejsza wartość utworu jako całości? Jesli tak, to wynikałoby z tego, że takich utworów jak chocby "Sklepy cynamonowe" czy nie przymierzając "Gigantyczna broda" nie należy poddawać analizie i po prostu nalezy interpretowac je literalnie. Bo i po co odbierac sobie przyjemnosc z lektury, otrzymujac jako rezultat analizy, że ten cały niesamowity swiat przedstawiony, ktory nam sie b. podobal, w rzeczywistosci jest niczym innym, jak tylko zawoalowanym, bezwartosciowym banałem.
W mojej wypowiedzi "banał" był skrótem myślowym. "Gigantyczna Broda…" to dla mnie typowy przykład przerostu formy nad treścią. Pod potężną figurą zbudowaną z tworzywa komiksowego nie wystarczyło już miejsca na takie poprowadzenie opowieści, aby dać czytelnikowi poczucie, że to on sam "odkrywa prawdę" w trakcie lektury, że ta prawda – jakkolwiek dobrze znana w naszym świecie – była jednak do odnalezienia w świecie przedstawionym. Dlatego w takim znaczeniu komiks Collinsa to nie tylko komiks z Brodą, ale również z brodą. 

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #761 dnia: Wrzesień 05, 2015, 03:09:05 pm »
Ponoć nie zdążą że Stwórcą na targi w Łodzi.

I na Andreasa ktoś ma wyłączność (ciekawe kto?  :biggrin: )
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2015, 03:23:47 pm wysłana przez JanT »

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #762 dnia: Wrzesień 05, 2015, 03:22:07 pm »
Ponoć nie zdarzą że Stwórcą na targi w Łodzi.

O, tego nie dosłyszałem.

Ale dosłyszałem to czego się obawiałem, nie będzie Styks i Comanche... Pozostałe Rani, Azimut, czy Local będą. Local już się tłumaczy. A Spiegelmana będą 4 komiksy.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #763 dnia: Wrzesień 05, 2015, 05:15:38 pm »
Cytat: JanT link=topic=34674.msg1314447#msg1314447 date=

I na Andreasa ktoś ma wyłączność (ciekawe kto?  :biggrin: )
[/quote
Tak, dwa wydawnictwa.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #764 dnia: Wrzesień 05, 2015, 06:07:38 pm »
Tak, dwa wydawnictwa.
Ale Sideca Koziorożcai i Raffington Event kupiła już dawno a nic nowego Andreasa nie zapowiedzieli.