trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 429851 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #585 dnia: Kwiecień 27, 2015, 09:04:58 am »
WujekMaciej: "(...)  to historia, w której właściwie nic się nie dzieje. bardzo lubię takie rozwiązania (...)".
 
A ja nie. Dlatego tym bardziej dziękuję za przybliżenie tego komiksu. Teraz wiem z czym miałbym do czynienia.

nie rezygnowałbym z tego komiksu tylko na podstawie powyższego zdania. Sturm ma niesamowity zmysł obserwacji i w sposób bardzo przekonujący kreśli dramat człowieka i tło epoki. choćby dla tych elementów warto po Dzień Targowy sięgnąć.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #586 dnia: Maj 01, 2015, 07:07:51 am »
Poruszył mnie ten "Dzień targowy". Niby Sturm opowiada historię sprzed stu lat, ale problemy i rozterki głównego bohatera, wciąż są bardzo aktualne. Warto sprawdzić jak na początku ubiegłego wieku ludzie martwili się o swoją przyszłość, jak próbowali wiązać koniec z końcem, żeby było za co żyć. Do tego świetnie oddany klimat epoki w stylowych, oldschoolowych rysunkach. I właśnie przez te stylowe rysunki, przez klimat takiego "nic nie dziania się", przez sposób zwracania uwagi na z pozoru nieistotne detale, jak jakieś drzewo, czy budynek, porównałbym "Dzień targowy" do "Życie nie jest takie złe..." Setha.

To chyba najlepszy komiks jaki przeczytałem w tym roku. Oby więcej takich powieści graficznych!

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #587 dnia: Maj 01, 2015, 09:23:09 am »
Dzieki Panowie za te opinie, utwierdziliscie mnie w przekonaniu, ze kupic tego komiksu juz na 100% nie kupie. Jak sie pojawi w bibliotece to sobie wypozycze, bo rysunki mnie zachecaja.
Jezeli klimat tego komiksu mozna porownac z "Zyciem..."Setha to ja odpadam - jeden z najgorszych scenariuszowo komiksow, ktore przeczytalem. I mam nadzieje, ze jednak bedzie ciut przyjemniej podczas lektury :) o ile moje oczy kiedykolwiek beda mialy te mozliwosc.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline pokia

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #588 dnia: Maj 01, 2015, 09:56:45 am »
W bibliotece? Fajnie że masz taką możliwość. U mnie w bibliotece komiksy pojawiają się z trzydziestodniowym trzydziestoletnim opóźnieniem.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #589 dnia: Maj 01, 2015, 10:07:46 am »
To chyba najlepszy komiks jaki przeczytałem w tym roku. Oby więcej takich powieści graficznych!
Jeszcze napisz, że to ma podobny klimat do Składu głównego, a wezmę ten komiks a następnym zamówieniu. :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #590 dnia: Maj 01, 2015, 10:20:22 am »
Nie miałem skojarzeń z "Składem Głównym", to zupełnie inne komiksy, choć i o "Składzie..." można powiedzieć, że nic się w nim nie dzieje i zwraca uwagę na nieistotne detale. Ale jeśli lubisz dobrą obyczajówkę, a lubisz, to warto zaryzykować.

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #591 dnia: Maj 01, 2015, 10:20:55 am »
W bibliotece? Fajnie że masz taką możliwość. U mnie w bibliotece komiksy pojawiają się z trzydziestodniowym trzydziestoletnim opóźnieniem.
U mnie w miescie sa dwie biblioteki (Szczecin) w ktorych mozna zaopatrzyc sie w komkiksy. Jedna miejska (filia 28), ktora jest w przebudowie (albo juz jest po : ) i mam nadzieje, ze komiksy do niej wroca , jak i reszta ksiazek :smile: oraz Ksiaznica Pomorska.
Odktylem to z rok temu i nadrobilem sporo roznych komiksow i przekonalem sie tez, ze bardzo dobrze, ze czesci z nich zrezygnowalem :P
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Komediant

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #592 dnia: Maj 01, 2015, 07:30:07 pm »
Troche dziwnie piszecie o tym Dniu targowym, jakby to miał być pierwszy komiks Sturma u nas, a przecież już Golem i gwiazdy Dawida od Postu miał świetne recenzje, chociaż przebojem rynkowym nie był. Mało kto potrafi tak nieefekciarsko i poruszająco pisać. Nawet do Marvela udało mu się przemycić taką obyczajową perełke jak FF: Unstable Molecules (które btw miał rysować Craig Thompson, ale cymbał zrezygnował; w sumie niewielka strata bo jego miejsce zajął G. Davis).

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #593 dnia: Maj 01, 2015, 07:33:00 pm »
Troche dziwnie piszecie o tym Dniu targowym, jakby to miał być pierwszy komiks Sturma u nas, a przecież już Golem i gwiazdy Dawida od Postu miał świetne recenzje, chociaż przebojem rynkowym nie był.

Dlaczego? Przecież nikt nie napisał "pierwszy komiks Sturma wydany u nas"... Ja bardzo dobrze wspominam "Golema...", muszę go sobie odświeżyć.

Offline adam and arluk

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #594 dnia: Maj 01, 2015, 07:41:47 pm »
Dzieki Panowie za te opinie, utwierdziliscie mnie w przekonaniu, zeby kupic ten komiks na 100%.
A "Życie..." to jeden z moich najlepszych ubiegłorocznych zakupów.
"Golem.." również był świetny.

Offline Komediant

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #595 dnia: Maj 01, 2015, 07:55:38 pm »
Cytat: ramirez82
Dlaczego? Przecież nikt nie napisał "pierwszy komiks Sturma wydany u nas"
Nie, nikt nie napisał "pierwszy komiks Sturma wydany u nas", taki jest wydźwięk dotychczasowej dyskusji w temacie.
Może nawet nie tyle że to pierwszy jego komiks, ale że Sturm jest mało znany i niewiadomo było/jest czego sie po nim spodziewać. W sumie można sie było domyślać że mało kojarzony, nie myślałem że aż tak.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #596 dnia: Maj 01, 2015, 08:20:19 pm »
Czytałem tego Golema stosunkowo późno, bo dopiero półtorej roku temu i choć mi się podobał, to nie dałbym go na półki zajmowane przez Satrapi, Thompsona, czy Delisle. Komiks oceniłem jako dobry, czyli 7/10. Czyli wyżej oceniłem też takie rzeczy jak np. Kiki z Montparnasse`u, czy Dublińczyka.
W sumie to po półtorej roku niewiele z niego pamiętam. Na Lubimy czytać z dwunastu ocen wychodzi mu średnia 6,17. Czyli bliżej środka, niż góry. 7 to fajna ocena, ale widocznie aż tak mnie wówczas nie zachwycił. Z Golemów, to wolę Mały świat Golema Joanna Sfara. O, ten to z czystym sumieniem mogę ocenić jako bardzo dobry. Czyli podsumowując to dobry komiks, ale nie należy do moich ulubionych (o czym najlepiej świadczy fakt, że po zaledwie kilkunastu miesiącach mało co pamiętam, więc nie mogę teraz napisać o fabule i jestem zmuszony bawić się cyframi.

Offline pokia

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #597 dnia: Maj 04, 2015, 04:23:33 pm »
Właśnie jestem po lekturze Gigantyczna broda, która była złem. Komiks jest ciekawy, zarówno formą jak i treścią. Drukowany w Białostockich Zakładach, a jakość druku świetna, komiks w czerni i bieli, a widać wszystkie niuanse ołówka - świetnie.

Ale piszę głównie w celu wyrażenia moich pochwał w kierunku składu. Naprawdę dymkołamacze wykonali kawał świetnej roboty - nie znajdziemy tu drogi na skróty. Polskie wydanie wygląda niemal tak jakby było oryginalnie wydane w naszym języku. Chociażby z tego powodu polecam ten komiks.

Offline kickic

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #598 dnia: Maj 04, 2015, 09:19:47 pm »
To miałeś szczęście, w moim egzemplarzu Gigantycznej brody stały problem z BZG, czyli nasycenie czerni, są strony blade i są strony mocno nasycone, dodatkowo z nowości od BZG na kilka kartek  pod koniec albumu zmienili rodzaj papieru, tak więc wyszło na to że kadr dwustronicowy mam w połowie na innym papierze (bardziej w żółtawym odcieniu).

Offline Gazza

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #599 dnia: Maj 05, 2015, 01:51:32 pm »
Czy ktoś z koleżeństwa cieszy się (lub nie ;) swoim własnym egzemplarzem Ekspedycji?
Jeśli tak - jakie wrażenia?