Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 425074 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #420 dnia: Listopad 17, 2014, 08:31:35 pm »
Mysle, ze wszystkie te komiksy ukaza sie w Polsce(Sideca, egmont)
Bardzo fajne info z tym styxem (jaram sie  :razz: )
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline mack3

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #421 dnia: Listopad 17, 2014, 08:43:25 pm »
W Styxie Andreas "tylko" inkował. Za scenariusz i szkice odpowiada Foerster.
...tak przynajmniej w necie wyczytałem

Offline chch

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #422 dnia: Listopad 17, 2014, 09:00:34 pm »
Myślę, że warto, tutaj masz kilka słów o angielskim wydaniu - http://paradoks.net.pl/read/22796


Dziękuję za odpowiedź. Podlinkowany tekst czytałem (w momencie premiery i drugi raz pół roku temu), zapomniałem tylko, że to Ty jesteś autorem redaktorem. :wink: Szkoda, że nikt więcej nie napisał o tej książce.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2014, 03:28:02 pm wysłana przez chch »
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #423 dnia: Listopad 17, 2014, 09:03:36 pm »

W Styxie Andreas "tylko" inkował. Za scenariusz i szkice odpowiada Foerster.
...tak przynajmniej w necie wyczytałem
hmmm, nie wiedziałem... a jednak:
Philippe Foerster: Andreas made me a very odd proposal one day: "Would you make an album for which I would do nothing but the inking?" he asked me. For myself, I found that extraordinary but I answered him nevertheless: "to what end? Our drawings are so different... " He told me that only inking interested him and that I were to take care of all the rest, the scenario included, of course. Finally, I nevertheless proposed to him to carry out certain decorations but he refused. All the same we made a synopsis together of what I had written and then... he did what he wanted to do, i.e. inking!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline wilk

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #424 dnia: Listopad 18, 2014, 07:34:36 am »
hmmm, nie wiedziałem... a jednak:
Philippe Foerster: Andreas made me a very odd proposal one day: "Would you make an album for which I would do nothing but the inking?" he asked me. For myself, I found that extraordinary but I answered him nevertheless: "to what end? Our drawings are so different... " He told me that only inking interested him and that I were to take care of all the rest, the scenario included, of course. Finally, I nevertheless proposed to him to carry out certain decorations but he refused. All the same we made a synopsis together of what I had written and then... he did what he wanted to do, i.e. inking!
A no właśnie. Najciemniej pod latarnią. Cały wywiad z Foersterem można przeczytać tutaj.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #425 dnia: Listopad 18, 2014, 01:39:39 pm »
Kolejna zapowiedź od WK na przyszły rok: Sans Pardon, najnowszy komiks Hermanna i jego syna. Premiera we Francji w styczniu, u nas prawdopodobnie w maju.

http://www.bdgest.com/forum/sans-pardon-hermann-et-yves-h-t66669.html

Offline badday

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #426 dnia: Listopad 18, 2014, 02:44:38 pm »

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #427 dnia: Listopad 18, 2014, 03:03:45 pm »
Market Day i Styx - świetne informacje. na komiks Sturma ostrze sobie ząbki od dawna :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #428 dnia: Listopad 18, 2014, 03:08:11 pm »
No ja też bardzo jaram się Market Day. Muszę sobie odświeżyć Golema i Gwiazdy Dawida, czytałem tylko raz i to dawno temu, ale bardzo dobrze go wspominam. W końcu ktoś wyda kolejny komiks Sturma!

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #429 dnia: Listopad 18, 2014, 09:28:31 pm »
No ja też bardzo jaram się Market Day. Muszę sobie odświeżyć Golema i Gwiazdy Dawida, czytałem tylko raz i to dawno temu, ale bardzo dobrze go wspominam. W końcu ktoś wyda kolejny komiks Sturma!

no ja właśnie jakimś trafem chwyciłem Golema w niedzielę i przeczytałem ponownie. świetny komiks. nic nie stracił po tych latach :smile:

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #430 dnia: Listopad 24, 2014, 01:32:16 pm »
czyżby Gigantyczna Broda... została przełożona na kwiecień 2015 ?

http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/250690-gigantyczna-broda-ktora-byla-zlem

:(

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #431 dnia: Listopad 24, 2014, 01:40:27 pm »
Wujekmaciej: "czyżby Gigantyczna Broda... została przełożona na kwiecień 2015 ?"
 
 A już się przeraziłem, że przełożyli biografię Moore'a ;)

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #432 dnia: Listopad 24, 2014, 02:57:54 pm »
Wujekmaciej: "czyżby Gigantyczna Broda... została przełożona na kwiecień 2015 ?"
 
 A już się przeraziłem, że przełożyli biografię Moore'a ;)

ale chyba oficjalnej zapowiedzi biografii nie ma jeszcze ? w sklepie Gildii jest z datą grudzień 2015...

http://www.sklep.gildia.pl/literatura/250686-lance-parkin-magiczne-slowa

Offline helsing

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #433 dnia: Listopad 24, 2014, 03:11:11 pm »
czyżby Gigantyczna Broda... została przełożona na kwiecień 2015 ?

http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/250690-gigantyczna-broda-ktora-byla-zlem

:(

Za twarzoksiążką Wydawnictwa Komiksowego:
Cytuj
Szanowni Państwo,
niestety ponownie - dbając o najwyższą jakoś wydawanych przez nas tytułów - jesteśmy zmuszeni przełożyć premierę komiksu "Gigantyczna broda która była złem". Komiks ukaże się na początku kwietnia 2015, a jego premierę uświetni zapewne przyjazd Autora do Polski.
Pierwsze etapy składu komiksy poszły w miarę szybko – komiks został wyczyszczony z angielskiej narracji i wstawiono teksty, które dało się zrobić czcionką. Przygotowaliśmy też fragmenty z ręcznym pismem. W komiksie jest jednak bardzo dużo informacji / tekstów w tle - nagłówków prasowych, znaków itd. Wszystkie one muszą zostać oddane po polsku, a czasochłonność tej pracy sprawia, że musimy zmienić termin premiery.
Przepraszamy, obiecujemy poprawę a osobom, które zdecydują się nie rezygnować z zamówionego komiksu - odłączymy go od innych tytułów w zamówieniu i prześlemy na nasz koszt jak już zostanie wydany.
Zapraszam do kontaktu,
pozdrawiam
Wojciech Szot
bok@gildia.pl
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #434 dnia: Listopad 24, 2014, 06:04:52 pm »
Wujekmaciej: "ale chyba oficjalnej zapowiedzi biografii nie ma jeszcze ? w sklepie Gildii jest z datą grudzień 2015..."
 
Mi gdzieś mignęła, choć już nie pamiętam gdzie (możliwe, że na FB) data 1 grudnia. Ale głowy nie dam. Możliwe, że to tylko moje życzeniowo-przedmikołajkowe myślenie.

 

anything