Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 427721 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomb

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #390 dnia: Październik 03, 2014, 01:27:55 pm »
Nie wiem, czy Wydawnictwo Komiksowe zagląda na to forum, ale...
Czy Wydawnictwo Komiksowe poprawiało kolory w dodrukach Wież? I czy jest zadowolone z efektów poprawek?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #391 dnia: Październik 04, 2014, 03:43:08 pm »
"Ethel i Ernest" - ciekawy komiks, w warstwie graficznej taki trochę impresjonistyczny, w sposobie prowadzenia narracji - impresyjny, ładnie to razem współgra. Niemniej album jest też momentami dość hermetyczny. Myślę, że ogólna wiedza o historii i obyczajowości Wielkiej Brytanii to za mało, żeby wyłapać wszystkie smaczki. Tak, tak, przydałyby się przypisy...

Offline piotrassss

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #392 dnia: Październik 10, 2014, 03:16:31 pm »
Czy ósmy tom Wież także ma wyjść w trybie przyspieszonym ?
Widzę w tym sklepie:
 
http://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/wieze-bois-maury-8-wieze-bois-maury-tom-8-seldzuk-hermann-huppen-4012181/
 
że wysyłają w 5-7 dni z 30% rabatem. I dodatkowo możliwość odbioru za darmo w jednym z wielu punktów.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #393 dnia: Październik 22, 2014, 07:32:34 pm »
Ktoś z was już czytał Quiet Little Melody Sebastiana Skrobola? Ja jestem świeżo po lekturze i muszę powiedzieć, że jest to całkiem niezłe.
Już sam opis na okładce zachęca, aby do niego sięgnąć. Komiks niemy, ale rzeczywiście autor potrafił przenieść taki bajkowy klimat i zaprezentować go w bardziej mroczny i dorosły sposób. Akcja zaprezentowana jest bardzo zgrabnie i fajnie łączą się ze sobą poszczególne wątki.
Dodatkowo jeszcze naprawdę dobre rysunki tworzące wizję grozy.
Największy plus według mnie to bardzo efektowne kolory. Zachwycające są te barwy. Jeszcze się nie spotkałem z takimi barwami. Super to wygląda.


Minus dla Wydawnictwa Komiksowego za cenę tego komiksu. 45zl to trochę za dużo jak na komiks w sumie debiutanta (nie mówię o kolorach) co może sprawić, że nie za wiele osób po niego sięgnie co byłoby szkodą dla wszystkich. Gwoli sprawiedliwości trzeba oddać WK, że wydanie jest piękne. Twarda oprawa i świetny papier.
Ps Sebastian Skrobol potwierdził po Timie i Mikim, że nakładać kolory na komiksy to on potrafi.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #394 dnia: Październik 22, 2014, 07:39:09 pm »
Wiesz, drukarnia nie pyta czy debiutant, czy nie.  :smile:
To jest ten komiks zrobiony po wygraniu stypendium Sklepu Gildii, co nie?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #395 dnia: Październik 22, 2014, 07:52:24 pm »
Tak podejrzewałem, natomiast wydaje mi się też, że dla wielu osób może być to za dużo pieniędzy do wydania. Mniejsza jednak o to. Rozmawiajmy o komiksie nie pieniądzach  :wink:


Tak, to jest ten komiks stypendialny.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #396 dnia: Październik 22, 2014, 08:25:53 pm »
Ja to w ogóle myślę od jakiegoś czasu, że polskim autorom może być coraz ciężej sprzedawać swoje komiksy. Strasznie dużo sprawdzonych w świecie komiksów się u nas ukazuje. I ludzie raczej wybierają L&K z dobrymi recenzjami, niż nieznane. Znam sporo takich osób, z którymi sobie piszę na privie np. na Fejsie, oni się za bardzo nie udzielają, ale dużo kupują i rezygnują z nieznanych, bo jest coraz więcej tytułów na rynku i nie mają czasy i kasy na wszystko, tak jak kilka lat temu. I właśnie polscy autorzy najczęściej odpadają, bo trzeba kupić kolejny tom Wież czy Koziorożca.
Strasznie przebieram w komiksach w tym roku i biorę to co mi pasuje, a rzadziej jakieś nieznane rzeczy (chyba, że mi mega podchodzi tematyka). Już raczej nie mam tak, że mi ktoś pisze - patrz, ten jest super i kupuję. Bo sam mam listę mega długą rzeczy do kupienia. Jeszcze ze 2 lata temu brałem cały pakiet np. z KG 3-4 komiksów polskich autorów, obojętnie czy było w moim guście, czy nie i czytałem, bo może akurat mi podejdzie ten czy tamten. Teraz już tak nie jest. Starannie dobrane tytuły. Biorę np. tylko Zdarzenie Świdzińskiego, a innym razem tylko Powstanie Gawronkiewicza, a innych nie, bo 3 Koziorożce wyszły w ostatnim miesiącu i 2 x Wieże, a Locke&Key zbiera mega recenzje. Serii coraz więcej. Chociaż jest dużo więcej czytelników teraz, więc może sprzedaż nie będzie spadać nawet debiutantów.

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #397 dnia: Październik 22, 2014, 09:09:22 pm »
Ktoś z was już czytał Quiet Little Melody Sebastiana Skrobola? ..... Komiks niemy,....
Hmmm...to co tu czytać?? :lol:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #398 dnia: Październik 22, 2014, 09:31:10 pm »
Hmmm...to co tu czytać?? :lol:

Wiesz, przy okazji innego niemego komiksu była już podobna dyskusja i jeśli wówczas ustaliliśmy, że obrazy również można czytać, a tym bardziej te umieszczony w komiksowej historii.

@Death no właśnie dlatego też cena może byc nieco zaporowa, choć z drugiej strony pod pewnymi względami ją rozumiem, bo wydanie jest naprawdę eleganckie.

Co do tego co napisałeś to ja jakoś z kolei mam tak, że lubię zerkać do takich mniej znanych komiksów. Zamiast L&K wolałem np. kupić Ostatni Przystanek i również nie załuję. Co do Wież natomiast to absolutnie mnie nie wciągnęły. Kupiem do tej pory trzy tomy za jednym zamachem, przeczytałem jeden z nich i absolutnie nie sprawił, że chce czytac dalsze części. Zapowiada się, ze poprzestanę na tych trzech albumach :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #399 dnia: Październik 22, 2014, 09:40:56 pm »
Wiesz, przy okazji innego niemego komiksu była już podobna dyskusja i jeśli wówczas ustaliliśmy, że obrazy również można czytać, a tym bardziej te umieszczony w komiksowej historii.
Zgadza się, ale po pierwsze trzeba umieć to robić, a po drugie nie dotyczy to każdego komiksu (a może raczej pewnych mniej, a innych bardziej).

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #400 dnia: Październik 23, 2014, 01:29:48 pm »
Zgadza się, ale po pierwsze trzeba umieć to robić, a po drugie nie dotyczy to każdego komiksu (a może raczej pewnych mniej, a innych bardziej).
Żartowałem rzecz jasna, nad Przybyszem klęczałem pół dnia bo tak mnie zachwycił...nie mówiąc o "białym" Koziorożcu.

Offline adro

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #401 dnia: Październik 23, 2014, 02:54:21 pm »
BTW ten komiks QLM mial ukazac sie juz ladnych pare lat temu, wreszcie sie pojawil, ciekaw jestem jak to wszystko wyszlo :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline wilk

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #402 dnia: Październik 24, 2014, 10:18:12 am »
Ktoś z was już czytał Quiet Little Melody Sebastiana Skrobola? Ja jestem świeżo po lekturze i muszę powiedzieć, że jest to całkiem niezłe.
Już sam opis na okładce zachęca, aby do niego sięgnąć. Komiks niemy, ale rzeczywiście autor potrafił przenieść taki bajkowy klimat i zaprezentować go w bardziej mroczny i dorosły sposób. Akcja zaprezentowana jest bardzo zgrabnie i fajnie łączą się ze sobą poszczególne wątki.
Dodatkowo jeszcze naprawdę dobre rysunki tworzące wizję grozy.
Największy plus według mnie to bardzo efektowne kolory. Zachwycające są te barwy. Jeszcze się nie spotkałem z takimi barwami. Super to wygląda.


Minus dla Wydawnictwa Komiksowego za cenę tego komiksu. 45zl to trochę za dużo jak na komiks w sumie debiutanta (nie mówię o kolorach) co może sprawić, że nie za wiele osób po niego sięgnie co byłoby szkodą dla wszystkich. Gwoli sprawiedliwości trzeba oddać WK, że wydanie jest piękne. Twarda oprawa i świetny papier.
Ps Sebastian Skrobol potwierdził po Timie i Mikim, że nakładać kolory na komiksy to on potrafi.
Owszem, jest nieźle, ale moim zdaniem autor musi jeszcze trochę popracować nad sposobem opowiadania. W niektórych momentach historia była dla mnie niezbyt czytelna i wymagała zatrzymania lektury i analizy. Sama historia, jak nazwa wskazuje, jest prościutka, klimatem trochę podobna do Hellboya (ach te mózgi w słoikach). Największy plus tego albumu to rzeczywiście kolory. Rysunkowo poprawnie, choć przydałoby się popracować nad szczegółami postaci, zwłaszcza  twarzy.

Tak na marginesie, z dwojga debiutantów to i tak komiks Skrobola summa summarum wypada lepiej niż komiks Andruchowicz.

Offline adro

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #403 dnia: Październik 24, 2014, 04:13:02 pm »
Death tylko jak tu olac krajowy komiks, jak on ma tyle do zaoferowania :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #404 dnia: Październik 24, 2014, 06:03:06 pm »
Ależ mnie nie chodzi o komiks krajowy sam w sobie, tylko np. o debiutantów. A tych jest oczywiście zdecydowanie więcej polskich, bo zagraniczne komiksy, to już wiadomo, że gdzieś były wydane i często były tam "sprawdzone" przez czytelników (raczej nie bierzemy zagranicznych debiutantów do siebie). I też nie do końca o debiutantów, ale o mniej znane komiksy/autorów.
Kiedyś brałem pakiecik nie patrząc na to co kto. A teraz też bym wziął, ale mam dłuższą listę i mają ciężej. Tylko o to chodzi.

 

anything