Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 424935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pokia

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #375 dnia: Sierpień 16, 2014, 10:54:15 pm »
dzięki, bardzo interesujące porównanie. pytanie: czy przy idealnym dopasowaniu (brak rozjechania kolorów) efekt będzie taki sam dla obydwu trybów?

Nie ma czegoś takiego jak idealne spasowanie w druku. Dlatego właśnie dla napisów w kolorze czarnym (100% K), znajdujących się na kolorowym tle stosuje się "nadruk" (ang. overprint). Dzięki temu zabiegowi spod czarnej farby nie są wybierane poprzednie kolory (czarna jest nakładana jako ostatnia), więc nie mamy efektu przesunięcia liter i "świecenia" białym kolorem. Jak już ktoś wcześniej napisał, można to uzyskać w photoshopie efektem mnożenie (multiply).

W tym przypadku, to ewidentny błąd osoby odpowiedzialnej za przygotowanie materiałów do druku.

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #376 dnia: Sierpień 18, 2014, 05:54:18 am »
dzięki, bardzo interesujące porównanie. pytanie: czy przy idealnym dopasowaniu (brak rozjechania kolorów) efekt będzie taki sam dla obydwu trybów?

Nie będzie taki sam, choć przy dobrych ustawieniach maszyn drukarskich różnica będzie niewielka.

W trybie normalnym czerń będzie bledsza. W trybie mnożenia będzie ciemniejsza.

Czasem drukarnia daje mocniejszy kolor, a słabszą czerń i wtedy kreska staje się naprawdę blada.

Jeśli drukarz zrobi wszystko jak należy, komiks powinien wyglądać dobrze niezależnie od trybu nakładania czerni. Ale tryb "mnożenia" pozwala zniwelować potencjalne błędy druku.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2014, 09:34:41 am wysłana przez Kokosz »

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #377 dnia: Sierpień 25, 2014, 01:10:35 pm »
Czytałem i też uważam, że to jeden z najlepszych tegorocznych komiksów. Prosta, urzekająca i wzruszająca historia.

Takie darmowe komiksy to ja rozumiem! W zeszłym roku Tardi, teraz Hermann - światowa ekstraklasa!


Czy jest to jeden z najlepszych tegorocznych komiksów...??? hmm , ciężko stwierdzić.
Jednak na pewno jest jednym z najlepszych z Wydawnictwa Komiksowego dla mnie zaraz po Fotografie ( który cały czas jest do kupienia w gildii z rabatem 50%) i Kocie Rabina


Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #378 dnia: Sierpień 28, 2014, 11:31:09 am »
I co, przeczytał już ktoś to długo wyczekiwane przez niektórych "Życie"?
Jest to komiks na miarę najlepszych grubasów, jakie u nas wychodziły, wywoływały zachwyt i zgarniały palmę pierwszeństwa w głosowaniu Top roku (Essex, Blankets, Habibi, Prosto z piekła)? Fajnie, że Gildia wysyła ten komiks za darmo z 25-procentową zniżką. To dobra opcja.

Edit.
Aha, dostałem właśnie info, że to dzisiaj wyszło. :biggrin:
Pytałem, bo zauważyłem, że na Gildii ma 24h i myślałem, że już dłużej.

Wygląda super:


« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2014, 03:44:06 pm wysłana przez Death »

N.N.

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #379 dnia: Sierpień 28, 2014, 12:28:01 pm »
I co, przeczytał już ktoś to długo wyczekiwane przez niektórych "Życie"?
Jest to komiks na miarę najlepszych grubasów, jakie u nas wychodziły, wywoływały zachwyt i zgarniały palmę pierwszeństwa w głosowaniu Top roku (Essex, Blankets, Habibi, Prosto z piekła)?
Przeczytałem po angielsku.
Moim zdaniem nie jest to komiks na miarę rzeczy wymienionych przez Ciebie.
Rzecz się zaczyna w 1945 roku - bohater kupuje sobie pierwszy komiks Osamu Tezuki. Konniec następuje w roku 1995, kiedy Tezuka umiera.Opowieść ma charakter autobiograficzny - w tle mamy historię współczesnej Japonii, a na pierwszym planie rysownika komiksów, którego zycie nie obfituje w dramatyczne momenty i obraca się wokół robienia komiksów, czytania komiksów i dyskutowania o komiksach. Bohater ma oprócz tego normalne życie, ale ono rozwija się gdzieś na drugim planie i chyba nie jest najważniejsze. Oczywiście, że z kart komiksu powiewa nudą, ale nie wyobrażam sobie, żeby miłośnik komiksu mógł nie kupić sobie tego komiksu.

Przeczytałem, to co napisałem wcześniej i doszedłem do wniosku, że chyba muszę dodać, że nie jest to komiks o Osamu Tezuce. Ten występuje tu tylko jako "Bóg mangi", źródło inspiracji, idol etc.

EDIT: Oczywiście rąbnąłem się jak głupi. Tezuka umarł w 1989. Ostatnim wydarzeniem w komiksie jest spotkanie w 1995 dla uczczenia rocznicy jego śmierci. Sorry.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2014, 07:31:08 pm wysłana przez N.N. »

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #380 dnia: Sierpień 28, 2014, 12:47:17 pm »
Myślałem, że bardziej skupi się na jego normalnym życiu. Ale widzę, że to będzie mała skarbnica informacji o rynku mangi. Lubię "nudne" komiksy. Być może zamówię jeszcze w tym tygodniu. Kupiłbym od razu, ale na razie mam co czytać, trochę tego ostatnio nakupiłem.

N.N.

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #381 dnia: Sierpień 28, 2014, 01:00:56 pm »
Myślałem, że bardziej skupi się na jego normalnym życiu. Ale widzę, że to będzie mała skarbnica informacji o rynku mangi.
Z komiksu wynika, że to jest jego normalne życie.

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #382 dnia: Sierpień 28, 2014, 10:29:20 pm »
Death- cierpliwie czekam na Twojà opinie. Gdzies w którymś wątku, jakis czAs temu znalazłem Twoja listę najlepszych, ulubionych komiksów. Pamietam że stwierdziłem, że ułożyłbym praktycznie taką samą:)

A też musze wstrzymać sie z zakupem, trochę za dużo komiksów ktore chciałbym kupic wychodzi w tym samym czasie. A przyszły miesiąc to jakas masakra... Ale to są dobre problemy:)


Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #383 dnia: Sierpień 28, 2014, 10:48:17 pm »
Death- cierpliwie czekam na Twojà opinie.
Bardzo mi miło z tego powodu.  :smile:  Ale to może trochę potrwać, bo aktualnie jestem w Dolinie Muminków.  :wink:  Kupiłem sobie zbiorcze wydanie wszystkich dziewięciu części w dwóch tomach i czytam po kolei. Właśnie zacząłem część trzecią pt. "W Dolinie Muminków". Po niej jeszcze sześć. A potem być może kupię i zabiorę się za "Życie", aczkolwiek na półce czekają np. nowy "Lucky Luke" i "Fistaszki". Choć taki fajny grubas może mnie zmusić swoją soczystością do szybkiego wchłonięcia, przed innymi.  :biggrin:

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #384 dnia: Sierpień 29, 2014, 07:28:34 pm »
Fajna opcja w tym Sklepie Gildii z komiksami WK, bo skoro wysyłka Życia jest za darmo, to można np. dołączyć sobie Wieże 6 i mieć oba komiksy za stówę, bez płacenia za wysyłkę. Kompletnie zapomniałem też o tej promocji wakacyjnej, a tam nadal są Wieże 1, 2 i 3 za -50%. Genialna oferta. Jak ktoś jeszcze nie ma Wież, to nic, tylko kupić za małą kasę pierwsze trzy tomy i sprawdzić serię.

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #385 dnia: Wrzesień 02, 2014, 12:01:02 pm »
Przeczytalem "Zycie".
 Calkiem ciekawy komiks, mial pare momentow, ale ogolnie w od pewnego miejsca robi sie monotonnie. Bohater cale swoje zycie podporzadkowuje pod rysowanie komiksow, wspolprace z wydawnictwami itp. Za malo dla mnie innych skladowych zycia codziennego, ktore na chwile odrywaja go od monotonni pracy i buduja szerszy kontekst psychologiczny. Dodatkowo polskie wydanie jest moim zdaniem spierdzielone. Tlumaczenia np. japonskich szyldow, a co gorsza plansz z oryginalnych mang, nie sa nanoszone bezposrednio na japonskie teksty, ale jako "przypis" pod. A jeszcze gorzej, jak trzeba zajrzec na tlumaczenie na sam koniec komiksu (choc w przypadku np. listow jest to uzasadnione). To wszystko powoduje, ze nie czyta sie tego dziela plynnie. Spory minus za ta "bezmyslna" edycje z wersji angielskiej.
Moja nota 3/5 - warto przeczytac, ale niekoniecznie w pierwszej kolejnosci.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #386 dnia: Wrzesień 02, 2014, 01:49:04 pm »
Przeczytalem "Zycie".
 Calkiem ciekawy komiks, mial pare momentow, ale ogolnie w od pewnego miejsca robi sie monotonnie. Bohater cale swoje zycie podporzadkowuje pod rysowanie komiksow, wspolprace z wydawnictwami itp. Za malo dla mnie innych skladowych zycia codziennego, ktore na chwile odrywaja go od monotonni pracy i buduja szerszy kontekst psychologiczny. Dodatkowo polskie wydanie jest moim zdaniem spierdzielone. Tlumaczenia np. japonskich szyldow, a co gorsza plansz z oryginalnych mang, nie sa nanoszone bezposrednio na japonskie teksty, ale jako "przypis" pod. A jeszcze gorzej, jak trzeba zajrzec na tlumaczenie na sam koniec komiksu (choc w przypadku np. listow jest to uzasadnione). To wszystko powoduje, ze nie czyta sie tego dziela plynnie. Spory minus za ta "bezmyslna" edycje z wersji angielskiej.
Moja nota 3/5 - warto przeczytac, ale niekoniecznie w pierwszej kolejnosci.

trochę mnie zmartwiłeś tą monotonią. jestem zw połowie i na razie lektura jest wprost fascynująca (nie licząc oczywiście literówek - naliczyłem jak dotąd 5) :)

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #387 dnia: Wrzesień 02, 2014, 02:12:50 pm »
trochę mnie zmartwiłeś tą monotonią. jestem zw połowie i na razie lektura jest wprost fascynująca (nie licząc oczywiście literówek - naliczyłem jak dotąd 5) :smile:
Rzecz gustu, ale pozniej sie kurde malo co "akcja" jak dla mnei rozwija : )
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline studio_lain

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #388 dnia: Wrzesień 04, 2014, 09:43:27 pm »
Zycie - bombowa rzecz
Bylem przekonany, ze ta cegle bede czytal kilka dni
Jednak zaczalem i wsiaklem na dobre kilka godzin


Bedzie recka w Arigato nowym i mamy tez wywiad :)

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #389 dnia: Wrzesień 05, 2014, 12:09:56 pm »
WK zwariowało. Dopiero wyszły Wieże 6, a od poniedziałku będą wysyłać tom 7.  :smile:

 

anything