trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 424971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mati29

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #345 dnia: Lipiec 17, 2014, 06:34:46 pm »
żartujesz?
To jakieś żarty - termin wydania z 10 maja przesuwany na 12 sierpnia, w międzyczasie wydają całą masę innych komiksów. A przecież na początku maja ogłaszali listę premier z datami. Jak rozumiem ksiązka była gotowa do druku, inaczej nie zapowiadano by jej wydania w przeciągu miesiąca.
Zresztą opóźnienie w maju było tłumaczone problemami z mocami przerobowymi w drukarni.


Mam wrażenie, że jest jak u Barei. scena w warsztacie samochodowym.
"Ten pan czeka od miesiąca, to moze poczekać jeszcze, a ten pan przyjechal wczoraj, wiec kolejny dzien opóźnienia to dla niego 100% obsuwa, nie może czekać"




Offline pokia

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #346 dnia: Lipiec 19, 2014, 07:20:19 am »
Problemy w drukarni były z Rorkiem. Jeśli chodzi o "Życie. Powieść graficzna", to zdaje się były opóźnienia w tłumaczeniu i co za tym idzie ze składem.

Offline wojtekzk

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #347 dnia: Lipiec 21, 2014, 03:30:09 pm »
Tego komiksu nie tłumaczyliśmy nigdy mocami drukarni, a naszymi - było dużo problemów z samymi plikami, składem. Akurat tłumacz oddał tekst na czas. Po prostu ledwo zipiemy z tym tytułem robiąc przy okazji co miesiąc przynajmniej jeden inny i planując kilkanaście zapowiedzi. Jesteśmy na ostatniej prostej, a w ciągu tygodnia ukażą się aż trzy nasze tytuły :)
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

Offline giera

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #348 dnia: Lipiec 23, 2014, 03:08:34 pm »
[size=0pt]Belgijski autor wprawnie miesza porządki: magiczny z historycznym, [/size][size=0pt]scenarzysta wystylizował zdarzenia, nadając im jedynie pozór historyczności; znaczenie uniwersalne ma konflikt między chrześcijanami a muzułmanami, który w kontekście "Krycjaty" (i nie tylko, niestety) jawi się jako odwieczny.

- - ->czyli słów kilka o drugim tomie
http://dybuk.wordpress.com/2014/07/22/krucjata-2-quadj/
[/size]
Gdzie teraz jesteś, Batmanie? Teraz, gdy Ciotka Heriot doniosła o zniknięciu Robina(…). Gdzie teraz jesteś, gdy SHAZAM! Kapitana Marvella odbija się echem o ściany widowni?
[Brian Patten]
http://dybuk.wordpress.com

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #349 dnia: Lipiec 24, 2014, 08:18:02 am »
Mam pytanko odnosnie komiksu "Zycie. Powiesc graficzna". Czy ten komiks przewidywany jest w szerszej dystrybucji? Czy bedzie dostepny tylko i wylacznie w wybranych sklepach specjalistycznych? Czy planujecie ktorys z planowanych tytulow na ten rok wylaczyc z szerszej dystrybucji?
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #350 dnia: Sierpień 04, 2014, 05:36:20 pm »
Zdecydowałem się na złożenie zamówienia w tym tygodniu, zastanawiam się jednak jeszcze nad 2-3 tytułami. Oto jeden z nich: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/239716-pewnego-razu-we-francji-1-imperium-pana-jozefa

Co do warstwy graficznej jestem na TAK, ale mam pytanie odnośnie fabuły. Warto zainteresować się tą serią? Polecacie?



Offline pioma10

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #351 dnia: Sierpień 04, 2014, 07:21:34 pm »
Warto zainteresować się tą serią? Polecacie?

Pisałem o nim na poprzedniej stronie.

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #352 dnia: Sierpień 04, 2014, 07:37:58 pm »
Liczyłem na jeszcze jakieś dodatkowe opinie. Twoja była dosyć niejednoznaczna, aczkolwiek wezmę ją pod uwagę :wink:

Offline Julek_

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #353 dnia: Sierpień 07, 2014, 03:10:37 pm »
Na Kolorowych o "Pewnego razu we Francji":

Z pierwszym tomem serii zawsze jest problem. Krytykowi ciężko wypowiadać się o utworze, którego znajomość ogranicza się zaledwie do fragmentu. Często musi krygować się przed zbyt jednoznacznym sądem, aby później nie było potrzeby odszczekiwania zbyt pochopnych ocen przy lekturze kolejnej części. Czytelnik też nie ma łatwo. Niczym wytrawny hazardzista musi oszacować wartość danego tytułu i podjąć decyzję czy warto postawić (i zainwestować pieniądze) na kolejne albumy.

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/08/1699-pewnego-razu-we-francji-imperium.html

Offline nexus6

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #354 dnia: Sierpień 07, 2014, 05:17:31 pm »
Czy bohaterem całego cyklu Pewnego razu we Francji jest Joanovivci?

Offline pioma10

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #355 dnia: Sierpień 07, 2014, 08:59:31 pm »
Czy bohaterem całego cyklu Pewnego razu we Francji jest Joanovivci?

Zgadza się, głównym, choć według mnie nie jedynym.

Offline nexus6

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #356 dnia: Sierpień 08, 2014, 06:30:19 pm »
Wacham się, bo postać niesympatyczna, można powiedzieć wręcz, że negatywna. A ktoś miał w rękach to nasze wydanie? Dobrze jest to wydrukowane, bez przesunięć? W sklepie glidii jakiś głąb ocenił komiks na 2, bo to nie integral. Ludzie to mają problemy...

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #357 dnia: Sierpień 08, 2014, 07:16:08 pm »
Wacham się, bo postać niesympatyczna, można powiedzieć wręcz, że negatywna.

Takie zazwyczaj bywają ciekawsze, niż te pozytywne, krystalicznie czyste.

A ktoś miał w rękach to nasze wydanie? Dobrze jest to wydrukowane, bez przesunięć?

Mam komiks, ale jeszcze nie czytałem. Przeglądałem i wygląda w porządku. O jakie przesunięcia chodzi?

W sklepie glidii jakiś głąb ocenił komiks na 2, bo to nie integral. Ludzie to mają problemy...

Na to najlepiej byłoby spuścić zasłonę milczenia. Komentarz z Gildii dotyczący pierwszego tomu Jeremiaha:

"Szkoda, że w miękkiej oprawie. Seria jest genialna i gdyby została wydana jak te przez Amber Komiks czyli w twardej oprawie, to bym kupił. A tak? Żal pupę ściska bo czekałem na tą serię z utęsknieniem i nie kupię. Dlaczego nie? Bo może wydawcy myślą że nam komiksiarzom nie robi różnicy czy miękka czy twarda okładka, ale się mylą. ROBI! wystarczy pójść do "pika pika" i zobaczyć jak wygląda komiks w miękkiej oprawie na półce. Zagięte rogi i połamany grzbiet. A w twardej oprawie mniejsze szanse na to są. I w dodatku ślicznie się prezentuje. Szkoda..."

Offline nexus6

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #358 dnia: Sierpień 08, 2014, 07:32:14 pm »

Druk to białostockie zakłady graf. ? Z Wież nie do końca byłem zadowolony. Jasne cienie w wyniku przesunięć matryc


http://s51.photobucket.com/user/frontowik/media/kadr_zps558a44ee.jpg.html


Podejrzewam że W dawno temu we Francji, z racji tego, że to w miarę świeże materiały czegoś takiego nie ma.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #359 dnia: Sierpień 08, 2014, 07:54:16 pm »
Druk to białostockie zakłady graf. ?

Tak.

Podejrzewam że W dawno temu we Francji, z racji tego, że to w miarę świeże materiały czegoś takiego nie ma.

Moim zdaniem jest ok.