trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 427779 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TePe

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #270 dnia: Luty 27, 2014, 12:15:49 pm »
No i wyjaśniło się: "Niespodzianka polska - być może będzie to komiks pewnego bardzo wam znanego duetu" - Kwintesencja Grzegorza Janusza i Krzysztofa Gawronkiewicza.
No proszę!
"Kwintesencja" to tytuł nowego tomu serii "Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona"???
Na wikipedii piszą, że tytuł tomu 3 to "Antyromantyzm" (w przygotowaniu).
...Mało tego piszą także, o tomie 4 "Heroizm" (też w przygotowaniu).
http://pl.wikipedia.org/wiki/Przebieg%C5%82e_dochodzenie_Ottona_i_Watsona


Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #271 dnia: Luty 27, 2014, 12:21:33 pm »

"Kwintesencja" to tytuł nowego tomu serii "Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona"???


Podobno to coś całkowicie innego. Przynajmniej taka odpowiedź padła ze strony Wydawnictwa Komiksowego na fejsie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #272 dnia: Luty 27, 2014, 04:44:42 pm »
Na wikipedii piszą, że tytuł tomu 3 to "Antyromantyzm" (w przygotowaniu).
...Mało tego piszą także, o tomie 4 "Heroizm" (też w przygotowaniu).
http://pl.wikipedia.org/wiki/Przebieg%C5%82e_dochodzenie_Ottona_i_Watsona


Jeśli to by powstało + Tabula Rasa + Kwintesencja, to możnaby to wszystko wydać w ramach Małej Kolekcji Komiksów Krzysztofa Gawronkiewicza...

Offline vivaadeal

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #273 dnia: Luty 27, 2014, 06:23:25 pm »
Dodatkowo ma wyjść biografia Alana Moore`a.

Skąd takie info?

Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #274 dnia: Luty 27, 2014, 06:26:44 pm »
Skąd takie info?

Jest taka informacja na fejsie. Ale to jeszcze nic pewnego. Wszystko rozbija się o koszt tłumaczenia.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #275 dnia: Luty 27, 2014, 06:28:28 pm »

Skąd takie info?
Z Fejsbuka. Jest jeszcze ale. Niebawem zapadnie decyzja czy będzie ta książka, czy nie, bo jest bardzo duży koszt tłumaczenia i cytuję: "liczymy".  :smile:

Ale jak to skomentował Jarek Obważanek: "Nad czym się tu zastanawiać, to pieprzony Alan Moore".  :biggrin:




Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #276 dnia: Luty 27, 2014, 06:31:56 pm »
bo jest bardzo duży koszt tłumaczenia i cytuję: "liczymy".  :smile:


W zasadzie to co tu liczyć. Niech podadzą finalną cenę, zbiorą przedpłaty i wydają. Jaka by ta cena nie była, to i tak kupię.

Offline adro

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #277 dnia: Luty 27, 2014, 07:35:30 pm »
ciekawe informacje
tez z checia wzialbym biografie Alana, chociaz wolalbym chyba jakis komiks tego Pana
gawronkiewicz cieszy, tak samo cabanes
Co do wczesniejszych propozycji, to co konkretnie wydawnictwo mialoby wypuscic, jesli chodzi o takiego Breccie. Kiedys mialem w rekach komiks tego Pana i jakos nie za bardzo mnie to zachwycilo. Munoza i sampayo wydal w Polsce egmont, nie wiem jak poszedl ten komiks, ale jakos nie slychac, zeby egmont mial zamiar pociagnac temat.
Btw mohikanin niezly, ale wolalbym chyba ten koniec podrozy.
W ogole ciekawe czy wydawnictwo jest zainteresowane chociaz jedna propozycja z tego topiku :razz: , oby
pzdr

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #278 dnia: Luty 27, 2014, 09:05:05 pm »
Biografia Moore'a jak najbardziej na tak! W tym roku z zapowiedzi komiksowych wynika, że będzie trochę dodruków, trochę nowych pozycji, więc to jest najlepszy czas skoro ma nas zalać fala Moore'a. Wcześniej wydawnictwo Miligram wydało wywiady z Moorem i o ile się orientuje nie są już dostępne. Można się zastanawiać, który komiks Moore'a jest ryzykiem wydawniczym, a który zejdzie bez problemu. Wydaje mi się, że nie ma co się zastanawiać nad wydaniem biografii, o ile to nie będzie cena grubo ponad 100, to ja nie widzę żadnego ryzyka. Pozostaje kwestia ilości egz. - wydaje mi się, że nad tym powinni debatować, czyli nie czy wydać, ale ile wydać.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #279 dnia: Luty 27, 2014, 09:14:58 pm »
W ogóle dopiero dziś zobaczyłem, że Potwór z bagien też się wyprzedał i chodzi za gruby hajs na Allegro. Teraz by się na pewno sprzedał, bo Alan Moore w końcu sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, Timof też robi dodruk From hell w końcu. Ale teraz to już śliwki po kompocie, Egmont nie da się namówić na Potworka.
Mam ochotę coś rozwalić jak sobie pomyślę, że nie będzie kontynuacji Potworka (tak, Składu głównego też).


Nie wchodzę do tematu WKKM, więc musiałbym tego szukać, jeśli ktoś gdzieś napisał. Dlatego zadam pytanie tutaj: Będzie ten komiks Moore`a, który gdzieś za granicą wyszedł w WKKM? Nie pamiętam tytułu.

Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #280 dnia: Luty 27, 2014, 09:23:33 pm »
Dlatego zadam pytanie tutaj: Będzie ten komiks Moore`a, który gdzieś za granicą wyszedł w WKKM? Nie pamiętam tytułu.

Captain Britain: A Crooked World. Nie wiadomo. Póki co wydany jedynie w UK.

A tak w ogóle to chciałbym "Neonomicon".

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #281 dnia: Luty 27, 2014, 09:38:45 pm »
W ogóle dopiero dziś zobaczyłem, że Potwór z bagien też się wyprzedał i chodzi za gruby hajs na Allegro. Teraz by się na pewno sprzedał, bo Alan Moore w końcu sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, Timof też robi dodruk From hell w końcu. Ale teraz to już śliwki po kompocie, Egmont nie da się namówić na Potworka.

Wiadomo, że inaczej wygląda pomysł wydania jakiegoś komiksu z punktu widzenia czytelnika, a inaczej z punktu widzenia wydawcy - zwłaszcza, jeśli chodzi o komiks, który już raz poległ finansowo. Ale ja też uważam, że gdyby dziś wydali kontynuację Potwora z bagien, najlepiej w takiej częstotliwości jak Strażnicy - Początek, to seria wzbudziłaby słuszne zainteresowanie - nie mogłoby być inaczej po sukcesie Strażników, Ligi Niezwykłych Dżentelmenów i V jak Vendetta (nie oszukujmy się, V wyprzeda się jak Strażnicy). Dla mnie jest to tak oczywiste, jak oczywiste było, że Długie Halloween będzie u nas wydarzeniem.

Offline Koalar

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #282 dnia: Luty 28, 2014, 11:47:40 pm »
Przeczytałem Kota rabina, b. ładne wydanie (fajny wykaz komiksów autora), ale zabrakło mi w nim jakichś informacji o Sfarze, m.in. czy jest żydem (znalazłem co nieco w sieci, ale jakiś biogram by się przydał).

Kupiłem też sobie 1. tom Dawnego komiksu polskiego i niestety miał podniszczoną okładkę (nie wiem, jak to nazwać, takie niby plamki, obtarcia małe, wyblaknięcia). Stąd pytanie ogólne - o ile mniej więcej wyższa jest cena okładkowa komiksu foliowanego? Ja bym chciał, żeby jak najwięcej komiksów było foliowanych.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline TePe

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #283 dnia: Marzec 01, 2014, 10:26:59 am »
Kupiłem też sobie 1. tom Dawnego komiksu polskiego i niestety miał podniszczoną okładkę (nie wiem, jak to nazwać, takie niby plamki, obtarcia małe, wyblaknięcia). Stąd pytanie ogólne - o ile mniej więcej wyższa jest cena okładkowa komiksu foliowanego? Ja bym chciał, żeby jak najwięcej komiksów było foliowanych.
...A moja przygoda wyglądała tak: zamówiłem sobie komiks foliowany, po zdjęciu folii okazało się, że mimo wszystko na środku tylnej okładki jest coś takiego jak opisałeś - "takie niby plamki, obtarcia małe, wyblaknięcia". :???:

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #284 dnia: Marzec 01, 2014, 10:37:12 am »
Kupiłem też sobie 1. tom Dawnego komiksu polskiego i niestety miał podniszczoną okładkę
Okładkę to on miał już zniszczoną przez osobę, która ją zaprojektowała. :biggrin: Plamki i wyblaknięcia trochę zakryją jej brzydotę. :wink: