Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 424948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 06, 2013, 08:57:46 am »
mam pytanie - czy ewentualnym laureatom konkursu na stypendium sklepu gildii będzie proponowana dalsza współpraca z Waszym wydawnictwem?
Nie jest to wykluczone (dyskusja o samym Stypendium Komiksowym znajduje się tutaj: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,34987.0.html)
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 07, 2013, 02:46:27 pm »
Przedstawiamy zapowiedź kolejnego komiksu, który ukaże się nakładem Wydawnictwa Komiksowego. Tym razem jest to Teczka - komiksowa adaptacja sztuki teatralnej, którą narysował Colin Wilson do scenariusza Toma Taylora. Więcej...
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 07, 2013, 04:22:56 pm »
Przedstawiamy zapowiedź kolejnego komiksu, który ukaże się nakładem Wydawnictwa Komiksowego. Tym razem jest to Teczka - komiksowa adaptacja sztuki teatralnej, którą narysował Colin Wilson do scenariusza Toma Taylora. Więcej...
Strasznie krotki to komiks, a widze ze Yaqza, dawny red.nacz. Alei tlumaczyl, fajnie. Zastanawiam sie czy to jego debiut w tlumaczeniu komiksow, nie przypominam sobie inne tytulu z jego nazwiskiem w stopce.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 10, 2013, 12:40:51 am »
  Przedstawiamy okładkę komiksu Tetrastych Mateusza Skutnika, który w maju ukaże się nakładem Wydawnictwa Komiksowego. Więcej... 
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 10, 2013, 09:46:02 am »
Strasznie krotki to komiks, a widze ze Yaqza, dawny red.nacz. Alei tlumaczyl, fajnie. Zastanawiam sie czy to jego debiut w tlumaczeniu komiksow, nie przypominam sobie inne tytulu z jego nazwiskiem w stopce.
Aleja stara sie mieć dokładną i szczegółową bazę komiksów. Kilka razy Ciecieląg się w niej już pojawił.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 10, 2013, 10:29:19 am »
Aleja stara sie mieć dokładną i szczegółową bazę komiksów. Kilka razy Ciecieląg się w niej już pojawił.
Dzieki za linka, fakt, teraz sobie przypomnialem o New British Comics :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline harek

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 10, 2013, 11:50:18 am »
  Przedstawiamy okładkę komiksu Tetrastych Mateusza Skutnika, który w maju ukaże się nakładem Wydawnictwa Komiksowego. Więcej... 
W końcu konkurs paskowy przydał się na coś konkretnego;)

Gilbaert

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 10, 2013, 12:17:02 pm »
w regulaminie Stypendium Sklepu Gildii jest taki zapis
Cytuj
1.7. Między wspierającym a osobą wyłonioną w konkursie będą prowadzone negocjacje dotyczące realizacji projektu, od których wyniku będzie uzależnione wypłacenie stypendium. W szczególności będą prowadzone negocjacje co do podziału wsparcia na transze, w zależności od stopnia realizacji projektu oraz publikacji efektu prac.
chciałbym się dowiedzieć co to dokładnie oznacza? Nie wiem jak rozumieć i czego dotyczyć będą negocjacje dotyczące realizacji projektu. Terminu wykonania? Ewentualnego wydawcy? Bardzo proszę o odpowiedź

N.N.

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 10, 2013, 01:36:43 pm »
W końcu konkurs paskowy przydał się na coś konkretnego;)
Chyba nie pierwszy raz. Wcześniej był Blaki w paskach - też pochodzacych z konkursu paskowego.

Offline Jaszcząb

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 10, 2013, 03:09:17 pm »
Jeśli dobrze pamiętam, to pierwsze paski z Gangiem Wąsaczy też powstały w czasie konkursu. Bez tego prawdopodobnie nie byłoby albumu "Ruchome paski".
Zresztą ten konkurs od początku swego istnienia, jeszcze na Wraku, przyniósł mnóstwo owoców, niekoniecznie w postaci gotowych publikacji papierowych.

Offline graves

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 20, 2013, 08:48:57 pm »
Przeczytałem dzisiaj 2 album wydany przez "Wydawnictwo komiksowe" - "Dawny komiks polski tom 1 - Warszawa w roku 2025. Pan Hilary i jego przygody".

Szczególnie spodobał mi się drugi komiks z tego zbiorku "Pan Hilary". Świetne rysunki Mackiewicza uzupełnione są bardzo fajnymi dwu-wierszowymi rymowankami (Antoniego Bogusławskiego). Dzięki przypisom znacznie łatwiej zrozumieć jest ten komiks, który bardzo dużo nawiązuje do ówczesnej sytuacji polityczno-gospodarczej w Polsce.
Pierwszy komiks "Warszawa w roku 2025" spodobał mi się znacznie mniej. Oczywiście zabawnie jest dowiedzieć się jaka przyszłość wyobrażali sobie nasi pradziadkowie, ale rysunki Aleksandra Świdwińskiego podchodzą mi znacznie mniej. rymowany czterowiersz Hertza tez czyta się gorzej niż w "Panu Hilarym".
Generalnie jednak świetna pozycja. Polecam każdemu. Skoro to tom 1 - to czekam na drugi.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline adro

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 17, 2013, 11:50:41 pm »
Ciekawe rzeczy zamierza wypuscic wydawnictwo komiksowe w najblizszym czasie. Zeby nie zapeszyc, czekam cierpliwie na ich kolejne komiksy w sklepach
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 19, 2013, 12:22:11 pm »



Czyli wyjdą np. takie fajne rzeczy:












Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 19, 2013, 12:26:12 pm »
Jak napisałem już w innym temacie, bardzo bym prosił o ,,V jak Vendetta". Skoro udało się z ,,Kotem Rabina" wydawanym przez Post, to może i z tym się uda. Mam taką nadzieję :smile:

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 19, 2013, 12:59:38 pm »
Bardzo dobre zapowiedzi z Wydawnictwa Komiksowego. Mogę im tylko życzyć, aby znaleźli dla siebie miejsce na naszym rynku i w portfelach czytelników.