trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 427655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Klint

Odp: Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność
« Odpowiedź #1470 dnia: Marzec 12, 2019, 08:24:31 pm »
Cóż ... nie będę po nich płakał.

Offline LucasCorso

Odp: Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność
« Odpowiedź #1471 dnia: Marzec 13, 2019, 08:12:08 am »
Cóż ... nie będę po nich płakał.


Ja po zmianie profilu wydanictwa nie zakupiłem nic z inch nowej oferty. Ale jednak nie zdecydowałbym się na tak kategoryczne stwierdzenie.


Istnienie wydawnictw takich jak to jest wyznacznikiem dobrej formy rynku wydawniczego. Upadek tego rodzaju przedsięwzięć powinien za każdym razme byc pwoodem o smutku i refleksji.



Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Thiago

Odp: Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność
« Odpowiedź #1472 dnia: Marzec 15, 2019, 10:33:53 am »
Upadek Wydawnictwa Komiksowego może znamionować problemy rynku komiksowego. Wojtek Szot od kilku lat już mówił o tym jak trudna jest sytuacja na rynku jak bardzo machina wydawnicza Egmontu niszczy małych wydawców. Rodzi się nieubłaganie pytanie kto następny? I chyba wiem kto to może być...

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność
« Odpowiedź #1473 dnia: Marzec 15, 2019, 01:32:21 pm »
Wojtek Szot od kilku lat już mówił o tym jak trudna jest sytuacja na rynku jak bardzo machina wydawnicza Egmontu niszczy małych wydawców. Rodzi się nieubłaganie pytanie kto następny? I chyba wiem kto to może być...


Odnoszę wrażenie, że Wydawnictwo komiksowe nie miało w ofercie niczego, czym konkurowałoby z Egmontem.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline surmik

Odp: Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność
« Odpowiedź #1474 dnia: Marzec 15, 2019, 01:39:28 pm »
W wywiadach Wojtek Szot mówi, że nie ma żadnego kryzysu, a zamknięcie WK spowodowane jest tylko tym, że on stracił serce do tej pracy i woli zająć się czymś innym.
Pozdrowienia,
Marek

Offline Mruk

Odp: Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność
« Odpowiedź #1475 dnia: Marzec 15, 2019, 02:06:39 pm »
Upadek Wydawnictwa Komiksowego może znamionować problemy rynku komiksowego. Wojtek Szot od kilku lat już mówił o tym jak trudna jest sytuacja na rynku jak bardzo machina wydawnicza Egmontu niszczy małych wydawców.


Że co?!?
To chyba byliśmy na jakiś innych spotkaniach z innymi wydawcami.

I jakimś innym Wojtkiem Szotem.



jak trudna jest sytuacja na rynku jak bardzo machina wydawnicza Egmontu niszczy małych wydawców


Uciekajmy, bo nas wszystkich rozjedzieeeEEEEE.....

A a propos zamknięcia WK i tego, co mówi o tym Wojciech Szot - jak zwykle tam, gdzie jest on zaangażowany, czuję się potraktowany z buta.

Zamyka, bo mu się nie chce. Przestało mu się chcieć jak czytał propozycje komiksowe. No to w zasadzie wina tych, co te propozycje wysyłali, nie?
Cała sytuacja przypomina mi zamknięcie forum. Zamykamy, bo tak zdecydowaliśmy. A wy wszyscy możecie nas...

Oczywiście, każdy ma prawo robić co chce, nie ma obowiązku trwania w czymś, co mu nie pasuje. Ale w postawie pana Wojciecha Szota widzę (może niesłusznie) bardzo duży udział "ja chcę", a bardzo mały "my chcemy". Oczywiście, każdy człowiek bardziej patrzy na siebie, mniej na innych, ale mam wrażenie, że pan Szot jest tutaj przypadkiem skrajnym.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2019, 02:28:07 pm wysłana przez Mruk »

Offline surmik

Odp: Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność
« Odpowiedź #1476 dnia: Marzec 15, 2019, 02:18:13 pm »
Wrzucę jeszcze tylko krótki wywiad z WSz:


https://wdymku.wordpress.com/2019/03/14/nie-chce-tego-dalej-robic/?fbclid=IwAR1REEcHZVfTRdyDzsLoWGd9vr9SBHUl8K1IahhTtoZ2vnMNsa06CMBf2Kc


i fragment:


Pojawiły się komentarze, że zakończenie działalności Wydawnictwa Komiksowego oznacza początek kryzysu rynku. A jak Ty na to patrzysz?
WSz: Pojęcia nie mam, ja rezygnuje bo mi się zwyczajnie nie chce tego dalej robić.
Pozdrowienia,
Marek

Offline hans

Odp: Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność
« Odpowiedź #1477 dnia: Marzec 15, 2019, 04:17:45 pm »
A a propos zamknięcia WK i tego, co mówi o tym Wojciech Szot - jak zwykle tam, gdzie jest on zaangażowany, czuję się potraktowany z buta.

Zamyka, bo mu się nie chce. Przestało mu się chcieć jak czytał propozycje komiksowe. No to w zasadzie wina tych, co te propozycje wysyłali, nie?

A wydawanie komiksów to jakaś działalność charytatywna? Jeśli ktoś miałby się czuć potraktowany z buta, to właśnie Wojciech Szot sugestiami, że on - nawet, gdy nie ma na to ochoty - powinien wydawać dla Ciebie komiksy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2019, 05:03:27 pm wysłana przez hans »

Offline graves

Odp: Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność
« Odpowiedź #1478 dnia: Marzec 15, 2019, 04:33:27 pm »
Odnoszę wrażenie, że Wydawnictwo komiksowe nie miało w ofercie niczego, czym konkurowałoby z Egmontem.
Jak dla mnie to miało: "Dawny komiks polski" - ale to już dawno temu...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Mruk

Odp: Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność
« Odpowiedź #1479 dnia: Marzec 15, 2019, 10:30:08 pm »
Jeśli ktoś miałby się czuć potraktowany z buta, to właśnie Wojciech Szot sugestiami, że on - nawet, gdy nie ma na to ochoty - powinien wydawać dla Ciebie komiksy.
Nie wiem skąd wziąłeś taką sugestię, bo ja nic takiego nie napisałem.


Napiszę może drukowanymi literami, żeby trudniej było przekręcić:
Akcja z zamknięciem (przepraszam - "wygaszeniem") forum była według mnie mało elegancka.

Refleksja, że nie chce mu się czytać tego, co mu przysyłają osoby do wydania i dlatego zamyka wydawnictwo była według mnie mało elegancka.

Nikomu nie sugeruję, że powinien wydawać komiksy bo ja tak chcę.

Offline Thiago

Odp: Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność
« Odpowiedź #1480 dnia: Marzec 16, 2019, 12:54:39 am »

Odnoszę wrażenie, że Wydawnictwo komiksowe nie miało w ofercie niczego, czym konkurowałoby z Egmontem.


Przy tak bogatej ofercie naturalnym jest wybór hitów, wielkiego wydawcy niż kupowanie trudniejszego w odbiorze komiksu autorskiego. Przez ostatnie lata WS opowiadał że kiedy jeszcze pracował w Gildii masa klientów redukowała koszyki zamówień wraz ze wzrostem oferty wydawniczej... Podobną opinie wyrażał Kuba Pietrasik, z doświadczeń jakie miał w swojej księgarni. Nie chodzi o konkurencje na tytuły tylko grubość portfela przy ogromnej ofercie jak jest na rynku. Ktoś musi odpaść... Teraz to był Wojtek...
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2019, 12:58:16 am wysłana przez Thiago »

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność
« Odpowiedź #1481 dnia: Marzec 16, 2019, 06:19:07 am »

Przy tak bogatej ofercie naturalnym jest wybór hitów, wielkiego wydawcy niż kupowanie trudniejszego w odbiorze komiksu autorskiego. Przez ostatnie lata WS opowiadał że kiedy jeszcze pracował w Gildii masa klientów redukowała koszyki zamówień wraz ze wzrostem oferty wydawniczej... Podobną opinie wyrażał Kuba Pietrasik, z doświadczeń jakie miał w swojej księgarni. Nie chodzi o konkurencje na tytuły tylko grubość portfela przy ogromnej ofercie jak jest na rynku. Ktoś musi odpaść... Teraz to był Wojtek...


Przy tak bogatej ofercie, za naturalny efekt należy uznać podział odbiorców na grupy: dużą grupę milośników wielkich hitów i niszowe grupy miłośników tego, czego wielcy wydawcy publikować nie będą, bo im się nie oplaca. Wielu małych wydawców w Polsce doskonale sobie radzi uwzględniając ten fakt i nie konkurując z Egmontem, tylko wydając to, co znajduje się poniżej radarów tego wydawcy.
Taurus jest tu kiepskim przykładem, bo to akurat jest wydawca, który próbuje konkurować ofertą z Egmontem. WK samo zrezygnowało z kopania się z koniem, odstępując mainstreamową część swojej oferty Prószyńskiemu i skupiając się na wydawaniu polskich komiksów, czyli na publikowaniu czegoś, czego miłośnicy trykotów i tak by nie kupili.


Twierdzenie, że Egmont jest winien, że polskie komiksy się nie sprzedają, jest raczej bezpodstawne.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline freshmaker

Odp: Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność
« Odpowiedź #1482 dnia: Marzec 16, 2019, 06:52:50 am »
polski czytelnik dziwny jest. kilkanaście lat temu bilal się sprzedawał lepiej niż batman. to były czasy!
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Komediant

Odp: Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność
« Odpowiedź #1483 dnia: Marzec 16, 2019, 07:51:48 am »
Kilkanaście lat temu wszyscy prosili sie o 'Cages' McKeana po polsku, kiedy w końcu niedawno sie ukazał przeszedł zupełnie bez echa.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność
« Odpowiedź #1484 dnia: Marzec 16, 2019, 05:08:18 pm »

Przy tak bogatej ofercie naturalnym jest wybór hitów, wielkiego wydawcy niż kupowanie trudniejszego w odbiorze komiksu autorskiego. Przez ostatnie lata WS opowiadał że kiedy jeszcze pracował w Gildii masa klientów redukowała koszyki zamówień wraz ze wzrostem oferty wydawniczej... Podobną opinie wyrażał Kuba Pietrasik, z doświadczeń jakie miał w swojej księgarni. Nie chodzi o konkurencje na tytuły tylko grubość portfela przy ogromnej ofercie jak jest na rynku. Ktoś musi odpaść... Teraz to był Wojtek...
Ale Wojtek pracuje do tej pory w Gildii, a Wydawnictwo Komiksowe jest własnością Gildii właśnie.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

 

anything