trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 428506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1410 dnia: Sierpień 23, 2018, 08:20:32 am »
Może sprzedażą, ale nie wydawaniem...

Offline Pawelek

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1411 dnia: Sierpień 23, 2018, 08:36:35 am »
Szkoda. Na gildii znów wietrzenie magazynu z WK i Prószyńskiego w takim wypadku pewnie zrobią.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2018, 08:43:47 am wysłana przez Pawelek »

Offline Bartek Gawron

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1412 dnia: Sierpień 23, 2018, 08:59:48 am »
Też stawiam na Prószyńskiego, tym bardziej że już od dawna trzymali sztamę z WK.
"Sztamę"? Wydawnictwo Komiksowe było i prawdopodobnie nadal jest imprintem Prószyński Media. I obawiam się, że stąd cały ambaras, bo niestety ludzie z Prószyńskiego, będąc osadzeni w brażny przede wszystkim książkowej, nie kumaja komiksowej czaczy i traktuja ja po macoszemu jako egzotykę, i to mało opłacalną, a wydaje się, że p. Szot pomimo wysokiego mniemania o swojej osobie, czemu dawał wyraz przy roznych okazajach, jest przy smokach z Prószyńskiego jedynie małym żuczkiem bez odpowiedniej siły przebicia, by to zmienic. A i polska spolecznosc komiksowa zapatrzona w ostatnich latach w SH, niczym Rosjanie w latach 90. w amerykańskie disco z lat 70-80, w niczym nie pomaga, o czym swiadczy wiele b. dobrych tytułów z WK walajacych sie na gildii i dostepnych za grosze.

A wielka szkoda, bo WK wydawalo fajne, wartosciowe rzeczy, by wspomniec chocby Hermanna, Stassena, Sfara, Sturma i innych. Bardzo tego żałuję, bardzo mi sie to nie podoba i nie ukrywam, ze jest to powodem mojego glebokiego rozczarowania polska spolecznoscia komiksowa. Dobrze ze chociaz p. Holcman i Timofiejuk daja jeszcze rade, nie poszli w komerche i wydaja to, co chca wydawac. No i Studio Lain, rzecz jasna, ale to troche inna bajka, bo to jakby nie było jest mainstream brytyjski, a ostatnio - hiszpanski.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1413 dnia: Sierpień 23, 2018, 09:39:02 am »
"Sztamę"? Wydawnictwo Komiksowe było i prawdopodobnie nadal jest imprintem Prószyński Media.


Chyba coś pokręciłeś. Na początku Wydawnictwo Komiksowe nie było niczyim imprintem.Działało samodzielnie i wydawało fajne komiksy, co było zasługą przede wszystkim Wojtka Szota. Potem dopiero pojawił się moloch o nazwie Prószyński Media. I moloch zaczął działać tak, jak każdy moloch: przejął kontrolę i pozbył się wszystkiego, co nie przynosi zysku. Tymczasem Szot, na którego tak plujesz, skupił się na wydawaniu tego, czego inni wydawać nie chcą, bo wiąże się z dużym ryzykiem i jest mało rentowne, czyli na polksich komiksach.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Bartek Gawron

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1414 dnia: Sierpień 23, 2018, 09:48:14 am »
Chyba coś pokręciłeś. Na początku Wydawnictwo Komiksowe nie było niczyim imprintem.Działało samodzielnie i wydawało fajne komiksy, co było zasługą przede wszystkim Wojtka Szota. Potem dopiero pojawił się moloch o nazwie Prószyński Media. I moloch zaczął działać tak, jak każdy moloch: przejął kontrolę i pozbył się wszystkiego, co nie przynosi zysku.
Szybka odpowiedź w kwestii "WK imprintem czy kotem". WK jest dla Prószyński Media imprintem, dla Gildia Sp z o.o. marką wydawniczą. Obie firmy pracują ramię w ramię nad ofertą wydawnictwa. A ta dzięki temu się rozwija, co widać po dalszej części dyskusji :smile:
Cytuj
Tymczasem Szot, na którego tak plujesz,
Przesadzasz. Na nikogo nie pluje, nawet na zarozumialców.

Cytuj
skupił się na wydawaniu tego, czego inni wydawać nie chcą, bo wiąże się z dużym ryzykiem i jest mało rentowne, czyli na polksich komiksach.
To chwala mu za to.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1415 dnia: Sierpień 23, 2018, 09:51:33 am »
Napisałeś, że WK było i nadal jest imprintem PM. Sprostowałem, że na poczatku nie bylo. Jeśli chcesz uprawiać forumową archeologię to spróbuj dokopać się do tego, co bylo na poczatku, bo wygrzebując jedynie cytaty, ktore Ci pasują do zalożonych tez, do prawdy się nie dokopiesz.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Bartek Gawron

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1416 dnia: Sierpień 23, 2018, 09:57:57 am »
Napisalem, ze "bylo" i "prawdopodobnie nadal jest" i stwierdzenie to jest prawdziwe. Jesli moglbym cos doradzic, to to ze powinienes czytac z wieksza uwaga i ew. potem sie czepiac. EOT. 
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1417 dnia: Sierpień 23, 2018, 10:04:22 am »
Napisalem, ze "bylo" i "prawdopodobnie nadal jest" i stwierdzenie to jest prawdziwe. Jesli moglbym cos doradzic, to to ze powinienes czytac z wieksza uwaga i ew. potem sie czepiac. EOT.


Ja nie czepiam się tego, co napisałeś. Ja jedynie dodałem to, czego nie napisałeś. I nie wydaje mi się, żebym napisał jakąs nieprawdę.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1418 dnia: Sierpień 23, 2018, 01:02:17 pm »
Też jestem bardzo ciekaw kto przejmie Azymut z rąk Komiksowego.
W sumie to można pokusić się nawet o dodruk 3 pierwszych tomów.

Offline amsterdream

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1419 dnia: Sierpień 24, 2018, 02:28:34 pm »
Ten cały Wojciech Szot to trochę taka analogia Pawła Nurzyńskiego. Najpierw portal, potem forum a teraz wydawnictwo.

Offline Motyl

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1420 dnia: Sierpień 24, 2018, 02:45:21 pm »
Ten cały Wojciech Szot to trochę taka analogia Pawła Nurzyńskiego. Najpierw portal, potem forum a teraz wydawnictwo.
Chodzi o tego Nurka Nurzyńskiego co prawie spuścił trzy wydawnictwa? Jeśli tak to chyba niezbyt trafne porównanie z Wojtkiem Szotem.

Offline Bobo

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1421 dnia: Wrzesień 01, 2018, 02:38:37 pm »
I moloch zaczął działać tak, jak każdy moloch: przejął kontrolę i pozbył się wszystkiego, co nie przynosi zysku. Tymczasem Szot, na którego tak plujesz, skupił się na wydawaniu tego, czego inni wydawać nie chcą, bo wiąże się z dużym ryzykiem i jest mało rentowne, czyli na polksich komiksach.
Nie rozumiem, moloch pozbył się tego co nie przynosi zysku, po czym pozwolił Szotowi wydawać ryzykowne polskie komiksy. Nie widzę w tym sensu.
Ja pamiętam wypowiedź Szota na sławnym panelu wydawców KW 2017, kiedy powiedział, że woli skupić się na tym, czym może się "pobawić", a nie "nak...rwiać kolejne frankofony" (w cudzysłowiu są cytaty) i brzmiało to jak jego własna decyzja.
Na początku byłem wkurzony, ale już mi dawno przeszło - przecież każdy wydawca może wydawać co chce, a sam bardzo lubię polskie komiksy i też po nową ofertę WK sięgam. Brakuje mi jednak oficjalnego komunikatu od samego wydawnictwa.
Podsumujmy. Przerwane serie (te które kupowałem):
- Rani (we Francji wyszedł 6 tom),
- Comanche (wyszło 10/15, pytałem się na mail boku Pruszyńskiego i nie planują wydawać dalej),
- Krucjata (wyszło 4/8, tutaj chyba na FB był komunikat, że to wszystko),
- Azumut (we Francji wyszedł 4 tom),
- Kot rabina (we Francji na dniach wychodzi 8 tom, w Polsce wyszło 6 i nie wiadomo co dalej),
- Pewnego razu we Francji (wyszło 2/6, co dalej nie wiadomo).
Nie wierzę, że wszystkie z tych serii okazały się nierentowne. "Kot rabina" był chyba hitem sprzedażowym, "Azymut" podobnie.
Osobny temat to coś na co skakałem z radości jak zapowiedzieli - dużo dzieł Arta Spiegelmana. Wyszedł Maus i koniec - zero informacji.
Bardzo lubię komiksy WK (i te wcześniejsze, i dzisiejsze) jednak uważam, że czytelnikom przerwanych serii należy się komunikat co dalej.

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1422 dnia: Wrzesień 01, 2018, 02:50:36 pm »
Nie rozumiem, moloch pozbył się tego co nie przynosi zysku, po czym pozwolił Szotowi wydawać ryzykowne polskie komiksy. Nie widzę w tym sensu.


A jesteś pewien, że obecnie Wydawnictwo Komiksowe nadal jest imprintem Prószyńskiego i S-ki?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Klint

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1423 dnia: Wrzesień 01, 2018, 02:56:45 pm »
Mam takie wewnętrzne przekonanie że przerwane serie powinny zostać dokończone nawet w małym nakładzie choćby ze zwykłej przyzwoitości i szacunku dla czytelnika.

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1424 dnia: Wrzesień 01, 2018, 04:16:42 pm »
Mam takie wewnętrzne przekonanie że przerwane serie powinny zostać dokończone nawet w małym nakładzie choćby ze zwykłej przyzwoitości i szacunku dla czytelnika.


Ale przez kogo powinny zostać dokończone?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.