Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 425000 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bowie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1395 dnia: Lipiec 02, 2018, 09:36:22 pm »
Papier doskonale oddaje klimat komiksu.


co to za papier?

Offline Stoneheart

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1396 dnia: Lipiec 02, 2018, 11:40:35 pm »
Wydawnictwo Komiksowe przedstawiło Nam komiks pretendujący do miana odkrycia roku. Zaserwowano coś co w planach miało wybijać się od normy, przeciętności.
Format wydania jest bardzo przyzwoity i za to należy się pochwała. Papier doskonale oddaje klimat komiksu.


Po lekturze. Nie zdziwię się, jeśli za moment ten komiks będzie tłumaczony na inne języki i wydawany za granicą. Nie tylko niesamowita fabuła, fantastyczne wydanie, wyjątkowo innowacyjny w formie, świetnie opowiedziany, daje do myślenia mocno = "czesze".



co to za papier?


Wygląda jak czerpany; nie kreda, gruby, chropowaty.
Zresztą super pasuje do stonowanej kolorystyki - wszystko wygląda, jakby robione węglem i akwarelami w pierwowzorze, ale bardzo dobrze dopracowane; piękne, naprawdę.


Dawno nie udało mi się przeczytać czegoś, co by mi zrobiło takie "halooo!" w głowie... Ktoś jeszcze poza Itachim czytał i może się podzielić wrażeniami?

Offline szuwarek

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1397 dnia: Lipiec 03, 2018, 11:44:16 am »
Czy to jest "niemy" komiks? Na przykładowych planszach na Gildii nie ma żadnych dialogów ani pisanej narracji.

Offline mibartek

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1398 dnia: Lipiec 03, 2018, 12:29:33 pm »
Czy to jest "niemy" komiks? Na przykładowych planszach na Gildii nie ma żadnych dialogów ani pisanej narracji.


są dialogi. jest też sporo stron bez i dlatego tak trafiło się pewnie na Gildii

Offline Stoneheart

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1399 dnia: Lipiec 03, 2018, 05:40:30 pm »

są dialogi. jest też sporo stron bez i dlatego tak trafiło się pewnie na Gildii


Na Gildii są wrzucone plansze sprzed nałożenia dymków, bo na tych planszach w samym komiksie są normalnie dialogi.
Ten komiks pod względem opowieści niewiele rożni się standardowych komiksów (frankofonów czy amerykanów) - to nie jest żaden art album do podziwiania, historia jest konkretna i dość wciągająca. Za to jest kilka innowacji w kwestii formy, co ogólnie wychodzi na plus.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1400 dnia: Sierpień 22, 2018, 06:09:30 pm »
Oficjalnie potwierdzono, Wydawnictwo Komiksowe rezygnuje z wydawania komiksów na licencji.
Na razie wiadomo że czwarty tom Azymutu ukaże się pod szyldem nowego wydawcy. Podobny los podobno ma czekać Pewnego razu we Francji. O innych tytułach nic nie wiadomo. Taką informację podał sklep Centrum Komiksu na swoim profilu facebookowy.

Offline -gościu-

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1401 dnia: Sierpień 22, 2018, 06:34:26 pm »
No ciekawe kto okaże się tym wybawcą dla Azymutu i (oby!) Pewnego razu we Francji...

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1402 dnia: Sierpień 22, 2018, 06:49:25 pm »
No ciekawe kto okaże się tym wybawcą dla Azymutu i (oby!) Pewnego razu we Francji...
Czekam na oba te tytuły jak również na kontynuację Rani, ale że nieogar ostatnio jestem to nie wiem czy Rani przypadkiem przez Prószyńskiego nie miało być wydawane?
Nieważne.
Te 3 serie chcę kupować dalej!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline 79ers

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1403 dnia: Sierpień 22, 2018, 07:11:20 pm »
O innych tytułach nic nie wiadomo. Taką informację podał sklep Centrum Komiksu na swoim profilu facebookowy.

O ile Centrum Komiksu to być może, że serie pociągnie Taurus ?

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1404 dnia: Sierpień 22, 2018, 07:48:12 pm »
Padło takie przypuszczenie w komentarzach ale tego nie potwierdzili. Ja bym jeszcze brał pod uwagę Kurca, wiem także, że Pewnego razu we Francji był zainteresowany ktoś jeszcze, nie sam Taurus.

Offline -gościu-

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1405 dnia: Sierpień 22, 2018, 07:50:48 pm »
Słowobraz? Pasowałoby do ich profilu.  :cool:

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1406 dnia: Sierpień 22, 2018, 07:54:55 pm »
Fanta się na tym odrodzi  :biggrin:

Taurus jest od dokańczania to pewnie będą oni  :smile:

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1407 dnia: Sierpień 22, 2018, 08:21:38 pm »
Też stawiam na Prószyńskiego, tym bardziej że już od dawna trzymali sztamę z WK.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline kas1

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1408 dnia: Sierpień 23, 2018, 07:58:35 am »
To jest raczej efekt tego, że Prószyński nie jest zainteresowany dalszym wchodzeniem w komiksy

Offline Pawelek

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1409 dnia: Sierpień 23, 2018, 08:06:12 am »
To jest raczej efekt tego, że Prószyński nie jest zainteresowany dalszym wchodzeniem w komiksy
Mi się wydaje, że chyba jednak komiksami jest zainteresowany skoro w portfolio ma jeden z największych (najpopularniejszych) sklepów internetowych z komiksami - gildia.pl

 

anything