Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 424926 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Wydawnictwo Komiksowe
« dnia: Wrzesień 13, 2012, 05:42:44 pm »
W sklepie gildii w dziale zapowiedzi, pojawiły się dwa tytuły Córka Mendla, oraz Ethel i Ernest, które wydać ma Wydawnictwo Komiksowe. Ktoś coś wie na ten temat? Komiksy zapowiadają się na coś z ambitniejszej półki, może być ciekawie.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2012, 11:07:47 pm »
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline hans

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2012, 11:21:23 pm »
"Życie jest piękne jeśli nie wymiękasz" - świetne tłumaczenie tytułu. Czekam z niecierpliwością :)

Offline adam and arluk

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2012, 09:38:23 am »
........w sumie jednak lekkie rozczarownie.....
to nie tak, że oferta słaba, wręcz znajdziemy w niej "perełki" i na pewno zagłosuję portfelem, ale podążają  drogą wytyczoną już przez KG/Timofa...........a gdzie europejska klasyka, gdzie Hermann, gdzie Tardi, gdzie Bezian, gdzie Cosey i inni, które wydawnictwo wypełni tę lukę......

N.N.

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 30, 2012, 10:39:13 am »
........w sumie jednak lekkie rozczarownie.....
to nie tak, że oferta słaba, wręcz znajdziemy w niej "perełki" i na pewno zagłosuję portfelem, ale podążają  drogą wytyczoną już przez KG/Timofa...........a gdzie europejska klasyka, gdzie Hermann, gdzie Tardi, gdzie Bezian, gdzie Cosey i inni, które wydawnictwo wypełni tę lukę......
Cosey, Tardi, Hermann byli wydawani w Polsce i jakiegoś szału na nich nie było (szkoda, ale nie było). Przypomnę, że wielkie wydawnictwo Egmont wydaje "Plansze Europy" i to właśnie tam należałoby szukać wyżej wymienionych i to pod tamtym adresem należałoby wysyłać wyrazy rozczarowania. Bo duży wydawca ma w swojej gestii nie tylko to, co wydaje, ale i to, na wydanie czego ma opcję, ale wydać tego (z jakichś przyczyn) nie chce, co nie oznacza, że pozwoli innym na wydanie tego.
Uważam, że propozycja wydawnictwa jest świetna i zróżnicowana. Komiks Setha to absolutny mus i absolutne arcydzieło. Obok niego są prace - cenionych na świecie, a nieznanych u nas - Briggsa i Talbota. Są też rzeczy polskie, w tym archiwalia, nad edycją których czuwa Adam Rusek.
Gdyby Wydawnictwo ogłosiło prenumeratę, pisałbym się na nią bez wahania, bo nie widzę w tej ofercie rzeczy słabych.
Oczywiście, że chciałbym, żeby Wydawnictwo obiecało mi więcej. Nie zmienia to jednak faktu, że na razie to tylko obietnica.

Offline slay

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2012, 11:54:43 am »
Mnie tam cieszy najbardziej zapowiedzenie na 2014 rok American Splendor.

N.N.

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 30, 2012, 12:36:53 pm »
Mnie tam cieszy najbardziej zapowiedzenie na 2014 rok American Splendor.
American Splendor to rzecz, która ukazywała się w zeszytach, a potem w cyklicznych publikacjach i była rysowana przez bardzo różnych twórców. Mnie też ta zapowiedź cieszy, ale będzie cieszyć mnie bardziej wtedy, kiedy Zostanie uzupełniona o konkretne informacje - które części, w jakim kształcie, przez kogo rysowane.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 30, 2012, 02:01:29 pm »
gdzie europejska klasyka, gdzie Hermann, gdzie Tardi, gdzie Bezian, gdzie Cosey i inni, które wydawnictwo wypełni tę lukę......

No ba, kto by nie chciał wszystkich wymienionych przez Ciebie autorów. Ale żeby nie cieszyć się chociażby Sethem? Zapowiedzi Wydawnictwa Komiksowego bardzo mocne, jeśli odpuszczę sobie coś od nich, to jeden, góra dwa tytuły.

Offline Tomasz 66

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2012, 03:46:57 pm »
  A to niespodzianka na koniec roku!! Spodziewałem się 2-3 pozycji na rok,a tu taki wysyp zapowiedzi –  mam nadzieję, że inicjatywa wypali i nowe wydawnictwo utrzyma się  na rynku. W sumie kto ma mieć większe rozeznanie w rynku  komiksowym, jak nie największy sklep internetowy w branży.  Zapowiedzi brzmią ciekawie, chociaż mało mi znani są autorzy –  czas poszerzyć horyzonty. Cieszy kolejny wydawca ambitnych komiksów  (obok m.in.KG i mojego obecnego zdecydowanego faworyta Timofa i cisi  wsp.)
Faktycznie wciąż jednak brakuje mi  pozycji Bougerona, Coseya, Blaina itp. - czyli tego co było w  Planszach Europy - ale pewnie tak jak wspominał N.N. ich wydania są  blokowane przez wydawnictwa mające do nich wykupione prawa. Egmont przerzucił  się już chyba definitywnie na komiksy dla młodszych czytelników,  a szkoda (wysyp w 2013 pozycji z The New 52 nie napawa optymizmem).

Offline Piniooo

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 30, 2012, 11:08:58 pm »
Nie ma co zapowiedzi wprost zajebiaszcze. Ambitny komiks z górnej półki.
Na razie nie biorę 3 pozycji (na razie ) reszta jest moja.
Oby tak dalej.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 04, 2013, 01:59:00 am »
  Costa Book Awards zostały rozdane. W tym   roku po raz pierwszy były nominowane dwie powieści graficzne, z których   jedna triumfuje. Dotter of Her Father’s Eyes Mary i Bryana Talbot otrzymało Nagrodę Costa w kategorii Biografia.

Jury doceniło sposób w jaki album Talbotów przekracza granice między literaturą a grafiką, uznając go za klejnot wśród książek.

Komiks ten ukaże się w Polsce we wrześniu bieżącego roku pt. Oczko w głowie, a jego wydawcą jest gildiowe Wydawnictwo Komiksowe.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 05, 2013, 05:16:48 pm »

Coś dla tych, którzy wolą bardziej rozrywkowe propozycje.

Do sierpniowych zapowiedzi Wydawnictwa Komiksowego trafiła pierwsza część Krucjaty Jeana Dufauxa (scen.) i Philippe'a Xaviera (rys.). Komiks jest mieszanką przygodowego fantasy przedstawionego na tle historycznym. Więcej...
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 05, 2013, 07:11:27 pm »
Coś dla tych, którzy wolą bardziej rozrywkowe propozycje.

Do sierpniowych zapowiedzi Wydawnictwa Komiksowego trafiła pierwsza część Krucjaty Jeana Dufauxa (scen.) i Philippe'a Xaviera (rys.). Komiks jest mieszanką przygodowego fantasy przedstawionego na tle historycznym. Więcej...
Wypas :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dembol_

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 05, 2013, 08:03:59 pm »
Akurat ostatnio przeglądałem i myślałem nad wersją angielską :) Miło.

Gilbaert

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 05, 2013, 11:06:43 pm »
mam pytanie - czy ewentualnym laureatom konkursu na stypendium sklepu gildii będzie proponowana dalsza współpraca z Waszym wydawnictwem?