Autor Wątek: Mega Manga z JPF-u  (Przeczytany 55912 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Mega Manga z JPF-u
« dnia: Sierpień 30, 2012, 02:51:09 pm »
Czy cały nakład "Klanu Poe", podobnie jak "Uzumaki", wydrukowany będzie cyfrowo? Ktoś wie?

Offline amsterdream

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2012, 03:47:33 pm »
Na FB JPF zapowiedział kolejną mangę Junji Ito - Gyo :smile: . Wstępna premiera zapowiedziana jest na marzec 2013.

Edit: @Dariuszu, z forum JPF:
Cytuj
Będą drukowane cyfrowo, są to zbyt małe nakłady na offset.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2012, 04:16:16 pm wysłana przez amsterdream »

Offline Dembol_

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2012, 04:23:16 pm »
Na FB JPF zapowiedział kolejną mangę Junji Ito - Gyo :smile: . Wstępna premiera zapowiedziana jest na marzec 2013.
Świetnie :D

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2012, 04:40:38 pm »
Edit: @Dariuszu, z forum JPF:
Cytuj
Będą drukowane cyfrowo, są to zbyt małe nakłady na offset.
Dzięki.
Mocno to przeżywam, ale kupię. :doubt:

Offline peta18

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 12, 2012, 04:15:06 pm »
Klan Poe dzis zaczalem czytac. Spodziewalem sie ckliwej opowiesci milosnej, a dostalem obyczajowke w klimatach gotyckich (E.A. Poe sie klania i to bardzo). Na razie jestem na prawie samym poczatku (str. 85, a jast 500) i to dopiero pierwszy tom, ale jest dobrze.
Rysunki "oldskulowe" ale to na plus.

Im glebiej w las, tym mniej motywow gotyckich i zostaje sama obyczajowka :) Ale nie jest zle, generalnie nie przepadam, za tego typu komiksami, a te ksiazke czyta sie mi dosc przyjemnie.

Musze zmodyfikowac swoja opinie :) nt. Klanu Poe. Komiks dzieli sie na kilka rozdzialow/opowiesci.
Pierwsze trzy opowiesci dobre -  historia klanu opowiedziana przez osoby, ktore mialy z nimi stycznosc na przestrzeni wiekow. Takie gotyckie historie ala E.A. Poe.
Pozniej zaczy sie robic wg mnie troche nudnawo - zaczyna sie opera mydlana, ale jeszcze zjadliwa.
Ostatnia opowiesc kompletnie do mnie nie trafila, dodatkowo zaczely mi sie mylic postaci (akcja dzieje sie w szkole dla chlopcow, ktorzy w wiekszosci wygladaja prawie identycznie), przez co odbior historii mam nieco znieksztalcony :)
Ogolem, komiks trafi w gusta milosnikow komiksow obyczajowych (specyficznie po japonsku opowiedzianych :P), w szczegolnosci tych, ktorzy zaznaomieni sa z tematyka shojo. Ja niestety do nich sie za bardzo nie zaliczam. Gdyby calosc byla utrzymana w konwencji pierwszych rozdzalow to bylbym kontent. Do oprawy graficznej nie ma sie co przyczepic - rysunki dobre! Okladka i liternictwo na niej przyciagajace :D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2012, 02:46:32 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline amsterdream

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2012, 05:59:10 pm »
JPF podał plan wydawniczy Mega Mangi na cały 2013 rok:

 - Gyo (całość) - marzec 2013
 - 7 Billion Needles #1 - czerwiec 2013
 - 7 Billion Needles #2 (ostatni tom) - wrzesień 2013
 - Black Paradox (całość) - grudzień 2013

Cieszy szczególnie Black Paradox od Junji Ito. Najważniejszą informacją jest jednak to, że mangi będzie można kupić wyłącznie w sklepiku wydawnictwa.

Cytuj
W związku z tym, że bardzo nam zależy aby utrzymać cykl Mega Manga, wszystkie komiksy z tej serii zaczynając od Gyo, będą dostępne jedynie na zamówienie w naszym sklepie. Jest to seria bardzo droga w produkcji, co powoduje, że sprzedaż hurtowa (do księgarni) tych tytułów jest dla nas zwyczajnie nieopłacalna. Nie chcemy podnosić cen, więc jedynym wyjściem jest sprzedaż bezpośrednia. Dzięki temu możecie także liczyć na ciekawe dodatki i promocje związane z tą serią.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 31, 2013, 05:42:22 pm »
"Klan Poe" zrobił na mnie ogromne wrażenie. Początki były trudne – ta stylistyka, te chwyty na granicy kiczu, ta chaotyczna nieco narracja... Ale każda kolejna opowieść była coraz lepsza, a kończące pierwszy tom "Gniazdo małych ptaków" osiągnęło taką psychologiczną gęstość, że przecierałem oczy ze zdumienia... Moto Hagio bardzo szybko wywindowała serię na mistrzowski poziom, a potem już nie odpuściła przez cały drugi tom. Wbrew pozorom rozpiętość gatunkowa historii zawartych w obu tomach jest całkiem spora i to jest jeszcze jeden plus. Wyśmienita lektura!
Słowa uznania należą się również tłumaczowi Pawłowi Dybale – naprawdę wczuł się w klimat.

Offline amsterdream

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 14, 2013, 12:35:43 pm »
Wydawnictwo JPF ma w planach wydanie Hiroki Endo Short Stories (Hiroki Endo Tanpenshu)!!! :D

Wstępne plany na rok 2014:
-"Oniisama e..." lub "Terra e..." #1 (450-500 str) - marzec 2014 
-"Oniisama e..." lub "Terra e..." #2 (450-500 str) (ostatni tom) - czerwiec 2014 
-"Blue Heaven" całość (600 str) - wrzesień 2014 
-"Hiroki Endo Short Stories"całość (400 str) - grudzień 2014

Wszystko zależy od tego, czy uda im się pozyskać licencje. Trzymajmy kciuki:)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 14, 2013, 01:12:47 pm »
Wydawnictwo JPF ma w planach wydanie Hiroki Endo Short Stories (Hiroki Endo Tanpenshu)!!! :D
No, tutaj, żeby wznieść toast, nie obędzie się dzisiaj bez bardzo dobrego alkoholu! Cudownie! :D

Offline Dembol_

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 15, 2013, 04:50:53 pm »
Zrobiłem małe podsumowanie tego co już zapowiedział JPF (odrobinę bardziej pod kątem starszego czytelnika) na
http://evil-manga.com/
Następne w kolejce jest Waneko. Potem cała reszta w jednym poście, a na końcu Hanami jak się obudzi wreszcie ze snu zimowego.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 18, 2013, 11:27:20 am »
Przydatne te trzy wpisy, ale to
wieczne problemy z terminowością wydań Studia JG (wcale już niemłodego)
wypada chyba trochę krzywdząco, bo odnoszę wrażenie, że z terminowością Studia JG jest coraz lepiej.

Offline Dembol_

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 18, 2013, 02:13:20 pm »
Przydatne te trzy wpisy, ale to wypada chyba trochę krzywdząco, bo odnoszę wrażenie, że z terminowością Studia JG jest coraz lepiej.
Bo ja wiem. Wg sklepiku wydawnictwa yatta.pl Rappa #1 miał się pojawić w lutym, a przesunięto na koniec marca. Pięciotomowy Drug-on, w założeniu dwumiesięcznik wychodzi już prawie dwa lata. Prawie rok pomiędzy tomami Tokyo Toy Box. Alicja i Stigmata wyszły w miarę terminowo. Reszty nie mam jak sprawdzić bo zbieranie danych o datach wydań niektórych wydawców to istna syzyfowa praca. Ostatnio jest więc rzeczywiście trochę lepiej, ale szału nie ma.

Offline koziorozec1979

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 14, 2013, 07:26:45 pm »
"Klan Poe" zrobił na mnie ogromne wrażenie. Początki były trudne – ta stylistyka, te chwyty na granicy kiczu, ta chaotyczna nieco narracja... Ale każda kolejna opowieść była coraz lepsza, a kończące pierwszy tom "Gniazdo małych ptaków" osiągnęło taką psychologiczną gęstość, że przecierałem oczy ze zdumienia... Moto Hagio bardzo szybko wywindowała serię na mistrzowski poziom, a potem już nie odpuściła przez cały drugi tom. Wbrew pozorom rozpiętość gatunkowa historii zawartych w obu tomach jest całkiem spora i to jest jeszcze jeden plus. Wyśmienita lektura!
Słowa uznania należą się również tłumaczowi Pawłowi Dybale – naprawdę wczuł się w klimat.
Widzę, że w tej serii Mega mang ukazują się/mają się ukazywać chyba raczej pozycje gatunków horror i sci-fi (takie przynajmniej odniosłem wrażenie). Czy ten Klan Poe to też jakaś fantastyka czy raczej obyczajówka?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 14, 2013, 07:33:23 pm »
Widzę, że w tej serii Mega mang ukazują się/mają się ukazywać chyba raczej pozycje gatunków horror i sci-fi (takie przynajmniej odniosłem wrażenie). Czy ten Klan Poe to też jakaś fantastyka czy raczej obyczajówka?
Raczej obyczajówka, chociaż głównymi bohaterami są wampiry. :)

Offline koziorozec1979

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 15, 2013, 07:58:29 am »
Raczej obyczajówka, chociaż głównymi bohaterami są wampiry. :smile:
Dzięki za odpowiedź. Wychodzi, że to chyba nie dla mnie. Nie jestem pewien czy to uprawnione porównanie ale nasuwa mi się automatycznie skoro obyczajówka/ wampiry - trochę jak Zmierzchy?

 

anything