trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 465525 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline postie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpień 28, 2012, 05:29:52 pm »
Pojawił się nowy rzut, tym razem 4 egzemplarze http://allegro.pl/show_item.php?item=2593639974


I poszły wszystkie. Mam wrażenie, że ludzie z Trójmiasta mogliby pobrać urlopy i dorobić się na lataniu po kioskach i handlu Pajączkiem :) Rynek taki nienasycony, że każdą ilość pochłonie ze 100% przebitką w mgnieniu oka :)

Offline Shinue

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpień 28, 2012, 05:49:09 pm »

Offline LBD

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #212 dnia: Sierpień 28, 2012, 05:52:26 pm »
Bo za tę samą cenę można mieć bezpośrednio od wydawnictwa, a przesyłka tańsza ;-)

Offline clandestino

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #213 dnia: Sierpień 28, 2012, 06:58:00 pm »
Otrzymałem dziś przesyłkę od bohuslava. Wielkie dzięki :D Komiks był solidnie zabezpieczony. Nawet plakat dotarł bez najmniejszego uszkodzenia!

Kilka moich uwag, tak na pierwszy rzut oka. Podoba mi się design kolekcji, podobają mi się dodatki. Najbardziej w komiksie podoba mi się ...papier. Wiecie dlaczego? Bo nie zbiera odcisków palców :D Wreszcie nie będę musiał chorobliwie myć rąk przed sięgnięciem po komiks, co zdarzało mi się przy niektórych egmontowskich (i nie tylko) wydaniach. Do tego kolory są ładne, żywe, pełne. Dobrze oddają ton komiksu i do niego pasują.

Do komiksu dołączona jest ankieta, którą można wysłać do wydawnictwa. Można z niej wywnioskować, że bierze ono pod uwagę zmianę ceny w przyszłości na 49,90 (prosząc o opinię co do tej ceny). Dziwi mnie też trochę pytanie: 'czy tytuł WIELKA KOLEKCJA KOMIKSÓW MARVELA pasuje do kolekcji'? Zupełnie, jak gdyby mieli zamiar z kolekcją wystartować za dobrych parę miesięcy i mogli sobie pozwolić na zmianę tytułu.

Co do formatu komiksu: porównałem go do innych HC na półce i ten jest o kilka mm mniejszy niż HC Egmontu czy Marvela. Jest dokładnie takiego rozmiaru jak mój HC Midnight Nation od Mandragory. Co jest dobrą wiadomością, bo kilka mm w stosunku do innych komiksów (wyłączając oczywiście inne komiksy z kolekcji) nie robi różnicy, a obawiałem się przez chwilę, że za mniejszą ceną podąży mniejszy format. Na szczęście wszystko jest ok :]

Pozostaje mi tylko trzymać kciuki za wydawnictwo, żeby wydało całą kolekcję.

PS Chyba nikt o tym jeszcze nie pisał, ale do komiksu było dołączone 5 naklejek z herosami marvela - ponumerowane, więc chyba do osobnego albumu, jeśli ktoś takie rzeczy zbiera ;]

Offline bohuslav

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #214 dnia: Sierpień 28, 2012, 07:31:04 pm »
Nic nie było dołączone (naklejki) to losowo ode mnie w prezencie.

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpień 28, 2012, 07:32:35 pm »
50 zł to 10 funtów, czyli taka cena jak w anglii; szkoda że pensje troche inne... W sumie nie dziwi ze w UK kolekcja odniosła "przytłaczający sukces" pewnie tam £9.99 to coś jak u nas 20-25 zeta

W każdym razie skoro 40% kolekcji to duble, a 30% to crap, zostaje do kupienia może z 15 tomów a to można przełknąć nawet po wyższej cenie.

Offline clandestino

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #216 dnia: Sierpień 28, 2012, 07:48:38 pm »
Nic nie było dołączone (naklejki) to losowo ode mnie w prezencie.

Dzięki :D

W każdym razie skoro 40% kolekcji to duble, a 30% to crap, zostaje do kupienia może z 15 tomów a to można przełknąć nawet po wyższej cenie.

Ja słabsze komiksy z tej serii traktuję tak trochę jak Essentiale: skoro są tanie, to kupię i poczytam dla odprężenia się po pracy, nie angażując się w nie jakoś specjalnie ani intelektualnie, ani emocjonalnie.

I cóż, może i jest w tej kolekcji dużo dubli, ale nie można zakładać, że wszyscy zainteresowani kolekcją te wszystkie duble już mają, albo że ich i tak nie będą chcieli kupić. Ja na przykład takie semicowe Ostatnie Łowy Kravena chętnie wymienię na HC.

Offline Dromader

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #217 dnia: Sierpień 28, 2012, 08:49:13 pm »
Niektórzy zapominają że epoka Mandragory czy TM-semica była tak dawno że te komiksy zdążyły porządnie zżółknąć i zaśmierdnąć dlatego mi nie przeszkadza, że się znowu ukażą (no może Punisher który był do dostania od Mandragory w twardej oprawie nie ma sensu). Zresztą każda kolekcja łączy bardziej śmieciowe rzeczy z ciekawszymi. Obowiazku kupować wszystkich nie ma.

Ja swój numer zakupiłem, gdyby ktoś jednak nie miał można wygrać tu:
http://booklips.pl/konkursy/ksiazkowe/wygraj-pierwszy-tom-wielkiej-kolekcji-komiksow-marvela/

Offline under

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #218 dnia: Sierpień 28, 2012, 08:55:44 pm »
za te kilka dni robienia z siebie durnia we wszelikich znanych mi miejscach z prasą  mam na nich wywalone

Offline samurajack

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #219 dnia: Sierpień 28, 2012, 10:11:25 pm »
Ciekawe czy w piatek czyli 31 sierpnia X-men pojawi sie juz we wszystkich miastach jedno jest pewne nie ma sensu juz szukać Spidermana bo nie pojawi sie już na pewno w innych miastach i bedzie to na allegro biały kruk

Offline clandestino

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #220 dnia: Sierpień 28, 2012, 10:34:00 pm »
Hmm. Z wydawnictwa docierają poprzez fora różne informacje, począwszy od tych, że 1 tom kolekcji ma nakład limitowany, poprzez mówiące nam o tym że dodruku nie będzie, a skończywszy na 'dodrukach archiwalnych numerów na indywidualne zamówienie' (wtf?).

Tak sobie myślę, że trochę idiotyczne byłoby ze strony wydawnictwa robienie z pierwszego numeru kolekcji białego kruka. Bo jeśli coś zbieram, to chcę to mieć od początku do końca. Nic by mnie nie zniechęciło do zakupu całej kolekcji tak jak niedostępność któregoś z numerów.

Według mnie po pomyślnym przetestowaniu tych kilku województw (wybranych pewnie ze względu na ich nie największą gęstość zaludnienia, bo skoro tam się sprzeda to sprzeda się wszędzie - z pełnym szacunkiem dla ich mieszkańców!) Hachette powinno zrobić porządny dodruk pierwszego tomu. Następnie powinno rzucić towar na całą Polskę, ruszyć z kampanią reklamową i dopiero wtedy naprawdę wystartować z całą kolekcją, przesuwając premierę drugiego tomu odpowiednio o 2 tygodnie. No ale to tylko moje gdybanie.

Może ta kolekcja jest badaniem rynku przed wejściem PANINI do polski?

Nie wydaje mi się :] Po prostu prawa do publikacji herosów Marvela Hachette nabyło poprzez włoskie Panini.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2012, 10:55:17 pm wysłana przez clandestino »

Offline Dembol_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #221 dnia: Sierpień 29, 2012, 10:27:43 am »
Mam. Kumpel mi kupił. W Kętrzynie.

Offline Shinue

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #222 dnia: Sierpień 29, 2012, 10:46:15 am »
bratanek z lubelskiego znalazł ostatnich kilka sztuk.
zachęcam do kupna link: http://allegro.pl/show_item.php?item=2595676664

Offline samurajack

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #223 dnia: Sierpień 29, 2012, 11:25:14 am »
Coraz więcej Spidermanów z kolekcji pojawia sie na allegro ale juz nie znikaja tak szybko :) rynek przestał chłonąć...

Offline Shinue

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #224 dnia: Sierpień 29, 2012, 11:28:01 am »
w ciągu godziny nie zejdą, ale w ciągu dnia powinny...