Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 459315 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hubert Ronek

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 17, 2012, 09:17:38 pm »
Kilka słów odnośnie tematu poczyniłem na moim blogu - http://mundialman.blogspot.com/2012/08/do-trzech-razy-sztuka.html
Spidey, co do odpowiedzi Muchy, to wydaje mi się, że może ona już siedzieć w ławce z piękną oceną w dzienniku!
W stopce pierwszego tomu widnieje informacja, że to właśnie Mucha odpowiada za przygotowanie polskiego wydania. Nie wydaje mi się, żeby robiła to za friko. W środku znajdziemy też reklamę komiksów Muchy - czy kolekcja się utrzyma, czy nie, dla komiksowego wydawnictwa to spora promocja wycelowana dokładnie w poszerzony target.
Wydaje mi się, że w grę wchodziły licencje na wydanie części kolekcji (właśnie te duble Muchy) i oba wydawnictwa ładnie się dogadały. Trzymam kciuki za całość przedsięwzięcia!

Offline vision2001

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 17, 2012, 11:34:42 pm »
Ręce mi opadają gdy czytam komentarze w stylu:
* bo 80 pln / m-c to za drogo
* bo grzbiety nie będą ładnie wyglądać na półce, a część z tego już mam...


Pierwsze z tych komentarzy chyba wskazują na  "fanów" czytających w głównej mierze "oryginalne" :wink: wydania cyfrowe, a co do drugich to nie będę się sprzeczał, ale dla mnie to żadne argument. No i spróbujcie dzisiaj kupić komiks, gdzie jest co najmniej 150 stron na kredzie, w HC za taką cenę.


Też proponuję osobny topic! :biggrin:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Koalar

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 18, 2012, 01:05:43 am »
Ręce mi opadają gdy czytam komentarze w stylu:
* bo 80 pln / m-c to za drogo

Nie zauważyłem wielu takich komentarzy, ale:
- Dobry Komiks był tańszy i nie wydolił (ale to też różne przyczyny były);
- niedrogo, ale chodzi jeszcze o te duble, które są niektórym niepotrzebne, bo wystarczy im gorsza jakość (DK) albo już to mają w tej samej jakości (Mucha); wtedy drogo, bo niepotrzebne (a kolekcję chciałoby się mieć w komplecie);
- ja lubię obecną sytuację na rynku - jak mam kasę to kupuję, jak nie - to nie, ale komiksy przeważnie gdzieś tam sobie leżą i na mnie czekają (i może część osób już się przyzwyczaiła do takiego stanu); a tu jest jakby konieczność kupowania ciągle (choć pewnie będzie można kupić archiwalne numery); no bo jak ludzie nie będą kupować regularnie, to mogą serię zakończyć;
- niedrogo, ale zależy od sytuacji - dla mnie drogo, bo nie mam teraz pracy i prenumeraty nie będzie (no szkoda tej torby na komiksy...).

A w ogóle to nie mogę uwierzyć, że to będzie tak tanio na dłuższą metę. Ród M Muchy kosztuje 99 zł za 208 stron... A tu mamy taniej dwa grubasy - to tak może być i do tego w kioskach? Jeszcze tylko brakuje, żeby ta kolekcja była w sklepie Gildii z promocją -25% :)
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

celtic

  • Gość
Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 18, 2012, 04:52:58 am »
Rozumiem że jak kolekcja się sprzeda to będzie kontynuowana, bo pozostanie kilka zaczętych serii, min. ASTONISHING i NEW X-MEN, THUNDERBOLTS. Jak  to wygląda w anglii ?
 Najbardziej się cieszę z PLANET HULK

Offline radef

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 18, 2012, 06:28:01 am »
* bo 80 pln / m-c to za drogo
Może dla ciebie nie jest drogo, ale ile osób kupi prenumeratę? Kilka z tego forum i kilka jeszcze innych. Pomyśl - ile jest osób w Polsce, które będą miesięcznie wydawać 80 złotych? Mało. Oczywiście sporo osób robi wielkie zakupy w gildii czy w innych sklepach, które kosztuje 200 czy 300 złotych, ale oni po prostu zrobią takie zamówienie i koniec. Nie muszą za miesiąc znowu kupować, lecz za dwa, jeżeli im się coś spodoba, a tu muszą co miesiąc płacić 80 złotych.
Ale czy fan komiksów, który ma znaczną część komiksów z tej serii kupi prenumeratę? Oczywiście, że nie - albo w ogóle z ignoruje serię, albo będzie kupował tylko wybrane tomy.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline freshmaker

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 18, 2012, 08:07:15 am »
pytanie do osób które dzwoniły dowiadywać się w sprawie prenumeraty: rozumiem że prenumerata nie obejmuje pierwszego tomu ze spider-manem?

a odnośnie ceny 40 pln to jest ona śmiesznie niska. ręka do góry kto kupił w ciągu ostatnich 6 miesięcy książkę w miękkiej oprawie taniej niż 40 pln???
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

ramirez82

  • Gość
Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 18, 2012, 08:13:39 am »
pytanie do osób które dzwoniły dowiadywać się w sprawie prenumeraty: rozumiem że prenumerata nie obejmuje pierwszego tomu ze spider-manem?

a odnośnie ceny 40 pln to jest ona śmiesznie niska. ręka do góry kto kupił w ciągu ostatnich 6 miesięcy książkę w miękkiej oprawie taniej niż 40 pln???


Tak, prenumerata nie obejmuje pierwszego numeru. Ale też zamówiłem u nich pierwszy numer jako pozycja archiwalna, wysyłka dopiero za 30 dni. Pytanie tylko czy za 15 zł cały nakład nie rozejdzie się po kioskach? Na pewno będę jeszcze szukał i jak kupie, to zrezygnuje z zamówienia na pierwszy numer.

A co do książki w miękkiej oprawie za mniej niż 40 zł, to regularnia kupuje za ok 25 zł klasyczne kryminały z wydawnictwa C&T:)

Offline misio141

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 18, 2012, 08:16:12 am »
pytanie do osób które dzwoniły dowiadywać się w sprawie prenumeraty: rozumiem że prenumerata nie obejmuje pierwszego tomu ze spider-manem?

a odnośnie ceny 40 pln to jest ona śmiesznie niska. ręka do góry kto kupił w ciągu ostatnich 6 miesięcy książkę w miękkiej oprawie taniej niż 40 pln???

dwa tomy uczty dla wron w kauflandzie, oba po 20zł (przecena 50%) :P a po przemyśleniu chyba łyknę całą kolekcję :smile:
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline freshmaker

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 18, 2012, 08:26:04 am »
nie mówmy o przecenach i sadze ludzi lodu, ok? :)
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline ljc

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 18, 2012, 09:23:59 am »
ostatni dzień lipca niecałe 38 okładkowo
gra w kości 33 zeta

merlin i empik oferują online drobne przeceny, a odebrać można osobiście
tamtam!

Offline clandestino

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 18, 2012, 10:15:23 am »
a odnośnie ceny 40 pln to jest ona śmiesznie niska. ręka do góry kto kupił w ciągu ostatnich 6 miesięcy książkę w miękkiej oprawie taniej niż 40 pln???

Pytanie powinno brzmieć: kto kupił w ciągu ostatnich miesięcy (czy nawet lat) komiks z amerykańskim superhero w twardej oprawie po okładkowej cenie 40 zł albo mniej?

I teraz widać, że te komiksy to okazja :]

Offline F... YOUR HEROES

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 18, 2012, 11:31:25 am »
patrząc na ceny egmontu, to te komiksy są jak za darmo.
jedyne co mi sie nie podoba to duble i kolejność, tyle czasu czekać na daredevila  :sad:
no nic, zostaje jedynie modlić sie żeby ta kolekcja nie upadła bo inicjatywa naprawdę fajna i kibicuje mocno

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 18, 2012, 12:50:35 pm »
w kiosku znalazłem dzisiaj "Amazing Spider-man: Powrót do domu" (historia wydana u nas wcześniej przez Dobry Komiks), ładnie wydany hacek za 15zł.
A kto tam widnieje jako tłumacz?

Offline pieniazk

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 18, 2012, 01:05:39 pm »
Marek Starosta.




Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 18, 2012, 01:52:07 pm »
Marek Starosta.
Czyli tłumaczenie jest inne, bo w zeszytach z Dobrego Komiksu był Michał Nowakowski.