trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 459272 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wito1

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 17, 2012, 02:18:56 pm »
Jak to? 2 tom to X-men Obdarowani? W oryginale jest Dark Phoenix. Zmienili kolejność?

Najwidoczniej zmienili kolejność, bo takie grafiki są jako 2 i 3 tom.

Prenumerata z Hachette we wszystkich znanych przeze mnie przypadkach wygląda tak, że nie dają oni upustu od ceny okładkowej, ale dorzucają jakieś gadżety (w tym przypadku: kubek, torba i DVD).
40 pln bardzo dobra cena za takie wydanie (a ze zdjęć widać, że Amazing S-M składa się z 6 wydań zeszytowych, czyli ma przynajmniej 150 stron).
Prenumerata dla mnie - odpada. Ale pojedyncze tomy na pewno zakupię.

Tak nic nie opuszczają z ceny okładkowej, jedynie wysyłka za free. Cena sugerowana to 39,90. Wyjątkiem jest 1 przesyłka gdzie 3 tom dostajesz gratis. Ciekawe bo 2 w kioskach tez ma być w cenie promocyjnej tym razem za 29,90, więc 39,90 to 10 zł za dużo. Ale co tu narzekać jak pewnie 3 tom już bedzie za 39,90, a w tej cenie 2 dostaniemy.

Co do stron to nie wiem ile zajmuje to wydanie (nie ma numeracji). Ale też kilkanaście dodatkowych stron jest w postaci dodatków.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2012, 02:23:21 pm wysłana przez wito1 »

Offline clandestino

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 17, 2012, 02:53:30 pm »
Może zmienili kolejność wydań z prostego powodu: rysunki Cassaday'a są o wiele bardziej na czasie niż Byrne'a. Na pewno będą dużym argumentem na plus dla przypadkowych osób, zastanawiąjących się nad zakupem. Seria dopiero się rozkręca, trzeba zadbać o przyciągnięcie jak największej ilości klientów.

Co do dubli, cóż, zobaczymy. Ja chętnie powymieniam zeszytówki na HC. A cena może być decydującym argumentem dla osób, które HC od Muchy nie kupują, bo są zwyczajnie za drogie. Teraz mogą nabyć to samo i to taniej.

W kwestii ceny powiem tylko: super :D :D Jedyne 40 zł i to za HC? Tyle to nie kosztują anglojęzyczne SC z Marvela. Oby tylko nie przeliczyli się z nakładem...

PS Tej serii akurat wróżę powodzenie. Superhero jest teraz na topie - kina pękają w szwach na Batmanach i innych Avengersach, w sklepach z ciuchami można znaleźć coraz więcej motywów komiksowych. Te komiksy mają szansę się sprzedać.

Offline radef

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 17, 2012, 03:12:45 pm »
W moim mieście byłem na razie tylko w Empiku i w InMedio (nie miałem czasu na szukanie po kioskach, ponieważ musiałem jeszcze skoczyć do Paczkomatu, a zapowiadało się na burzę), i nigdzie nie widziałem. Być może nie szukałem dokładnie, albo dopiero wyłożą w poniedziałek.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline marceli

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 17, 2012, 03:29:03 pm »
Ja dziś obleciałem wszystkie saloniki prasowe i kioski u siebie i nikt o tych komiksach nie słyszał.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Julek_

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 17, 2012, 03:32:06 pm »
Może warto wydzielić temat kolekcji z topiku ogólnego o Musze?

Offline helsing

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 17, 2012, 03:37:19 pm »
W Empiku (Złote Tarasy i Junior) nie słyszeli o czymś takim :> Ktoś w Warszawie lub okolicach to widział??
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline vision2001

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 17, 2012, 03:44:03 pm »
W Empiku (Złote Tarasy i Junior) nie słyszeli o czymś takim :> Ktoś w Warszawie lub okolicach to widział??


W Wwie Empiki, Traffic, kilka kiosków - nie mają.


BTW - ta cała akcja wygląda mi na zajebisty marketing szeptany :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline helsing

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 17, 2012, 03:56:14 pm »
BTW - ta cała akcja wygląda mi na zajebisty marketing szeptany :)

Tylko gdyby była jakaś strona żebym mógł pieniądze na prenumeratę przesłać to by jeszcze zarobili. Póki co nie chcą za bardzo :P

BTW. w empiku widziałem #75 kolekcji figurek. Czy ktoś z tutaj obecnych wierzył że tak długo będą to ciągnąć? I w czym one są lepsze niż komiks, które się nie utrzymają? Tak jak Matt@ napisał, to jest kolejna kolekcja hachette, a nie kolejna próba wejścia komiksów do kiosków. Zupełnie inne realia i biznesplan.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline Shinue

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 17, 2012, 04:41:21 pm »
powiedzcie mi (jako osobie wychowanej raczej na 'kajku i kokoszu' niż na marvelu) czy warto zacząć kupować tę serię w celu zapoznania się z x-menami? czy można ją nazwać antologią komiksu o amerykańskich superbohaterach spod znaku marvela?

ramirez82

  • Gość
Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 17, 2012, 04:54:57 pm »
Tylko gdyby była jakaś strona żebym mógł pieniądze na prenumeratę przesłać to by jeszcze zarobili. Póki co nie chcą za bardzo :P

Zadzwoń do nich 608 921 455 i zamów. Nie płacisz z góry, tylko przy odbiorze każdego numeru. A info na stronie pewnie też wkrótce wrzucą.

powiedzcie mi (jako osobie wychowanej raczej na 'kajku i kokoszu' niż na marvelu) czy warto zacząć kupować tę serię w celu zapoznania się z x-menami? czy można ją nazwać antologią komiksu o amerykańskich superbohaterach spod znaku marvela?

Wg mnie jak najbardziej można zaczynać znajomość z X-men od Astonishing. Ja co prawda zaczynałem od pierwszych X-menów Claremonta i Byrne z zeszytów Tm-semic, a one też nie są jakimś originem, tylko podobnie jak Astonishing, po prostu świetną historią.

Offline Koalar

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 17, 2012, 05:53:31 pm »
Z tej stronki http://www.graphicnovelcollection.com/collection.html wynika, że to jest 60 tomów (policzyłem na tej grafice), więc to by wychodziło przez 2,5 roku. Cena przystępna (hm, nie wzrośnie jak przy jakichś Światach Wiedzy?), dzieciaki też chyba dostaną te 80 zł od starszych na miesiąc. Historie całkiem, całkiem, raczej nie jakieś 18+.
Dziwi kompletny brak promocji, szkoda też, że chyba nie można przedpłacić tych komiksów przelewem. No i te duble trochę odstraszają. Nic, mam nadzieję, że wyjdzie całość i się w miarę dobrze sprzeda.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline bele

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 17, 2012, 06:18:12 pm »
Hej, mam prośbę do kogoś kto ma. Możecie mi opisać, albo dać fotkę (to drugie najlepiej) jak wygląda kwestia grzbietu u nas?
czy jest takim spójnym obrazkiem jak w wersji UK, czy zmodyfikowane by można było kupować wybiórczo?
h f**k! dinosaurs!

Offline radef

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 17, 2012, 06:33:58 pm »
Co do zasadności kolekcji. Według mnie cena (w kiosku) powinna wynosić maksymalnie 40 złotych. Dlaczego? 40 złotych to nie jest dużo, cena nie dużo wyższa od Giganta Mamuta/MegaGiga czy Fantasy Komiks. Grzbiet także powinien być bez informacji, że to jest kolekcja, ponieważ znam bardzo mało osób, które by przez rok (czy nawet więcej) wydawały 80 złotych miesięcznie (a jest tam dużo reprintów). Według mnie seria powinna się ukazywać w cyklu miesięcznym, ponieważ 40 złotych miesięcznie to już wcale nie dużo.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline spidey

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 17, 2012, 08:21:19 pm »
Dzisiaj przeszukałem kilka saloników prasowych i kiosków i wszędzie pusto :sad:

Co do dubli to powinni lepiej rozpoznać rynek i tak przebudować kolekcję żeby to co puściła Mucha wydać jak najpóźniej a nie na pierwszy ogień "Powrót do domu" z TASM (po raz trzeci) i Astonishing X-Men. Z drugiej strony 39zł za komiks w takim standardzie to nie jest dużo (Fantasy Komiks kosztuje tylko dychę mniej a wydanie jest dużo gorsze) więc przeboleję nawet te duble i skuszę się na prenumeratę całości dla grafiki Dell`Otto i bonusów.

No i ciekawe jak na to wszystko odpowie Mucha?


PS. Warto byłoby wydzielić temat o kolekcji z tematu o Musze.

Offline Shinue

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 17, 2012, 08:28:19 pm »
swój egzemplarz kupiłem w zamojskim saloniku prasowym inmedio (galeria twierdza). w empiku nie było.

 

anything