Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 459270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misio141

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 16, 2012, 09:43:14 pm »
3... 2... 1...
znając specyfikę forum czekam już na narzekanie.


i niestety muszę zgodzić się z przedmówcami. Rynek jaki jest każdy wie, i faktycznie te reedycje komiksów które się już kiedyś pojawiły mogą zabić cała kolekcję.
Aczkolwiek, sporo ludzi lubi ładne grzbiety na półkach, wiec jeżeli wydawnictwo nie strzeli sobie w kolano zbyt wygórowaną ceną kolejnych tomów, to może być ok.
Ja jutro ruszam dupsko po salonikach prasowych żeby znaleźć pierwszy numer.
mnie najbardziej martwi kwestia ceny. Bo za 50zł co dwa tygodnie, to nie wiem czy będzie mi się chciało kupować superhero, za którym średnio przepadam, ale z kolei tomy po 30zł mogą zrobić z rynkiem to samo to swego czasu Dobry Komiks.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline slay

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 16, 2012, 09:45:17 pm »
Jeśli tomy byłyby po 30 zł to nie ma się co zastanawiać, tylko brać prenumeratę.

Offline misio141

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 16, 2012, 09:48:29 pm »
Jeśli tomy byłyby po 30 zł to nie ma się co zastanawiać, tylko brać prenumeratę.
Na ulotce jest napisane że cena w prenumeracie to 78zł miesięcznie za dwa tomy. Stawiam więc że pojedyńczy tom w kiosku będzie kosztował z 49zł.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline helsing

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 16, 2012, 11:04:35 pm »
a jakaś strona internetowa jest podana? gdzie można prenumeratę kupić? :)
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline hans

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 17, 2012, 07:35:29 am »
Odliczanie zakończone. No to zaczynamy narzekanie :)
Na stronie internetowej nie ma informacji o tej kolekcji. Ja mam wrażenie deja vu i na razie jestem nastawiony sceptycznie do tak ambitnych planów realizowanych przy praktycznie zerowej promocji.
Ale miło by było, gdyby zdarzył się mały cud i to karkołomne przedsięwzięcie się udało.

Offline helsing

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 17, 2012, 07:58:14 am »
Serio, nie rozumiem czemu miałoby się nie udać?! Figurki się sprzedały nadzwyczaj dobrze (patrząc na liczbę wydanych numerów), a to bardziej 'geekowy' towar niż komiksy. Szczególnie po ostatniej filmowej ofensywie, Marvel ma szansę. Że duble się pojawiają? Poza Obdarowanymi to wszystko było wieki temu, a Zabójczy Żart, Haunted Knight, TDKR od Egmontu świadczą że nowe wydania klasyków sprzedają się nawet lepiej niż świeżynki.
Fakt, że nic nie ma na stronie wydawcy może świadczyć że jest to na razie regionalna próba i z promocją wyjdą później, po wakacjach. Dziś sprawdzę w warszawskich empikach czy coś jest. Ja trzymam kciuki i niezmiernie się cieszę. 49zł za komiks to dziś 'prawie darmo' ;)
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline freshmaker

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 17, 2012, 08:35:55 am »
czy to jest pierwszy tpb amzazing spidermana starczynskiego czy cos wiecej?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

ramirez82

  • Gość
Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 17, 2012, 09:10:44 am »
Co do dubli, to najbardziej obawiać można się tych komiksów wydanych przez Muchę, bo wyszły niedawno i w dodatku w niemal tym samym wydaniu. Dzwoniłem do hatchette, mają w planach całą kolekcję, niby dostepna jest w całej Polsce. Wiadomo, rynek to zweryfikuje, ale niech z czasem zmniejszą nakład, ale trzymam kciuki by udało się z całą kolekcją.

Offline hans

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 17, 2012, 10:57:43 am »
Serio, nie rozumiem czemu miałoby się nie udać?!

Wysokie nakłady, zarzucenie kiosków komiksami, zerowa informacja dla potencjalnych klientów (wg ramireza to nie jest regionalna próba) - jak dla mnie z tych planów bije nadmiernym optymizmem. Przypomina mi to poprzednie nieudane próby. Odwrócę pytanie: dlaczego akurat w tym przypadku miałoby się udać?

Offline Matt@

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 17, 2012, 11:09:52 am »
Bo to jest bardziej wprowadzanie kolejnej kolekcji hachette do Polski niż kolejna próba wydawania komiksów. Wątpię, żeby nie umieli sobie poradzić z promocją i może to jest standard, że dopiero przy drugim numerze puszczają reklamy w telewizji. Przecież to nie są świeżaki.

ramirez82

  • Gość
Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 17, 2012, 11:39:31 am »
W Inowrocławiu nigdzie nie znalazłem, ale w Kolporterze sprzedająca twierdziła, że dostają takie rzeczy z opóźnieniem. Jak mam co dwa tygodnie obchodzić pół miasta, nie wiedząc z jakim opóźnieniem dostaną komiks i czy w ogóle go dostaną, to troche słabo. Pewnie, chciałoby się wyskoczyć do pobliskiego kiosku po nowy komiks jak za dzieciaka, ale to dzisiejsze latanie uświadomiło mi, że to już nie to samo co kiedyś. Zamawianie bezpośrednio w hatchette pojedyńczych, wybranych numerów, tylko na zasadzie kupna numerów archiwalnych, czyli wysyłka jakieś 30 dni od premiery. Pozostaje prenumerata. I w sumie na razie się na nią zdecydowałem, przynajmniej dopóki nie zaczną się pojawiać komiksy wydane już przez Muchę.

Szkoda, że na takie klasyki jak Born Again, Secret Wars, czy Iron Man Demon in Bottle będzie trzeba tyle poczekać...

Offline hans

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 17, 2012, 01:41:06 pm »
Bo to jest bardziej wprowadzanie kolejnej kolekcji hachette do Polski niż kolejna próba wydawania komiksów. Wątpię, żeby nie umieli sobie poradzić z promocją i może to jest standard, że dopiero przy drugim numerze puszczają reklamy w telewizji. Przecież to nie są świeżaki.

Niby nie są świeżakami, ale postępują jak poprzednicy. A rozpoczynanie promowania produktu dopiero przy drugim numerze, gdy pierwszego nie ma już w kioskach, wydaje mi się pomysłem co najmniej chybionym.

Offline wito1

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 17, 2012, 01:49:25 pm »
Z dostępnością nie jest tak źle, ja w mniejszym mieście (65 tys. mieszkańców) w pierwszym kiosku kupiłem 1 tom. Fakt, że na wystawie przez szybe go nie widziałem, a gdy się zapytałem to miła pani odpowiedziała, że nic takiego nie ma, ale przez małe okienko 30 centymetrów za nią stał jeden egzemplarz :)

Co do wydania jest ono bardzo dobre. HC grube, papier kredowy, szkicownik, opis wydarzeń przed przedstawionym komiksem, opis scenarzysty i rysownika, galeria łotrów itp. Do tego oddzielnie dodany duży plakat (chyba, za duży, bo jest rozpikeslowany). Na grzbiecie 1 część rysunku, a w ulotce widnieje cały (na oko jakieś 40 tomów).

Warto zamówić prenumerate. 2 i 3 tom (X-men Obdarowani i Iron Man Extremis) plus kubek gratis w cenie 39 zł. Pozostałe przesyłki za 79,80 (po 2 tomy), w 2 przesyłce torba gratis w 3 Film na DVD Hulk.

ramirez82

  • Gość
Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 17, 2012, 02:10:31 pm »
Warto zamówić prenumerate. 2 i 3 tom (X-men Obdarowani i Iron Man Extremis) plus kubek gratis w cenie 39 zł. Pozostałe przesyłki za 79,80 (po 2 tomy), w 2 przesyłce torba gratis w 3 Film na DVD Hulk.


Jak to? 2 tom to X-men Obdarowani? W oryginale jest Dark Phoenix. Zmienili kolejność?

Offline vision2001

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 17, 2012, 02:11:09 pm »
Prenumerata z Hachette we wszystkich znanych przeze mnie przypadkach wygląda tak, że nie dają oni upustu od ceny okładkowej, ale dorzucają jakieś gadżety (w tym przypadku: kubek, torba i DVD).
40 pln bardzo dobra cena za takie wydanie (a ze zdjęć widać, że Amazing S-M składa się z 6 wydań zeszytowych, czyli ma przynajmniej 150 stron).
Prenumerata dla mnie - odpada. Ale pojedyncze tomy na pewno zakupię.

Tak jeszcze w ramach ciekawostki odnośnie komiksów z Klossem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2012, 02:31:51 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---