Autor Wątek: Maus-Arta Spiegelmana  (Przeczytany 40101 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Maus-Arta Spiegelmana
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 11, 2009, 04:58:25 pm »
Hmm, a co to takiego ten "paszport do Polski"? :)

Hehe, oto cały ja  :D
Mistrz świata w faux pas  ;-)
Poprawione.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Maus-Arta Spiegelmana
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 25, 2010, 09:14:10 pm »
Odswieze temat, bo wlasnie przeczytalem "Breakdowns: Od Mausa do Teraz" Speigelmana.

Z tym, ze "Maus" z tytulu odnosi sie do 3 planszowej nowelki, ktora Spiegalman uznal za swoj pierwszy dojrzaly komiks, a "Teraz" oznacza rok 1977. :)

Musze powiedziec, ze ta antologia to dosc smialy manifest jak na mlodego tworce, troche kreci mi sie w glowie po lekturze, takie to artystyczne i hermetyczne.

Na plus (duzy) przemawia wstep dodany do reedycji (20 kartek komiksu) ktory dowodzi ze na starosc Spiegelman zlagodnial i juz nie walczy z komiksowa meteria, tylko toczy swoja opowiesc, aczkolwiek nawet tutaj nawiazuje on do swoich wczesnych eksperymentow i musze przyznac ze robi to w moim odczuciu genialnie.

Co do starych rzeczy - jest to zbior dla prawdziwego konesera a przypadkowi czytelnicy nie maja tu raczej czego szukac (poza kilkoma fajnymi historiami, ktore da sie normalnie przeczytac, sa to glownie proby jak bardzo mozna zagrac forma komiksu, aby jeszcze pozostala ona komiksem). Mnie leb strasznie rozbolal od lektury, a dawkowalem sobie po kilka plansz dziennie...

Dodatkowo - bardzo fajne, bogato ilustorane poslowie. Zbior pieknie wydany, w duzym formacie - bardziej artefakt niz czytadlo.

Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline maximumcarnage

Odp: Maus-Arta Spiegelmana
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 05, 2013, 07:12:58 am »
Na stronie Empiku można kupić okazyjnie wydanie zbiorcze ,,Maus". Trzeba zrobić zakupy za 100 złotych i wpisać kod rabatowy. Po rabacie wychodzi 48 złotych. Myślę, że niezła okazja dla tych, którzy nie czytali, a chcieliby spróbować.

Offline peta18

Odp: Maus-Arta Spiegelmana
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 05, 2013, 07:25:34 am »
Na stronie Empiku można kupić okazyjnie wydanie zbiorcze ,,Maus". Trzeba zrobić zakupy za 100 złotych i wpisać kod rabatowy. Po rabacie wychodzi 48 złotych. Myślę, że niezła okazja dla tych, którzy nie czytali, a chcieliby spróbować.
Na bonito.pl masz w cenie 50,88 i odbior w punkcie za darmo (kilka wiekszych miast). Na Aros.pl 46,43 i najtansza opcja 5 zl odbior w paczkomacie (jak robisz wieksze zakupy bardziej sie oplaca).
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Maus-Arta Spiegelmana
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 05, 2013, 07:31:46 am »
Na bonito.pl masz w cenie 50,88 i odbior w punkcie za darmo (kilka wiekszych miast). Na Aros.pl 46,43 i najtansza opcja 5 zl odbior w paczkomacie (jak robisz wieksze zakupy bardziej sie oplaca).
Możliwe ale w Empiku wychodzi 48 złotych i odbiór także za darmo. Zawsze trochę się zyska. Poza tym zamówiłem od razu nowy tom Thorgala, a Empik mam 200 metrów od domu.

fragsel

  • Gość
Odp: Maus-Arta Spiegelmana
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 05, 2013, 08:26:02 am »
wrzuciłem sobie do koszyka produktów za 500 wpisałem kod i sprawdziłem, że na arosie i tak wychodzi od kilkadziesięciu groszy do złotówki taniej na sztuce, tak że nawet z tym piątakiem za wysyłkę i tak jest taniej niż za darmo w empiku. Ale jak masz bliżej do empiku niż punktu odbioru paczek i kupujesz za 100 a nie 500 to rzeczywiście Ci się bardziej opłaca. Tyle tylko, ze Empik ma takie ceny od święta, a aros na co dzień