trawa

Autor Wątek: 1 MARATON KOMIKSOWY (WRZESIEŃ) - konkurs  (Przeczytany 6202 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nexus6

1 MARATON KOMIKSOWY (WRZESIEŃ) - konkurs
« dnia: Sierpień 07, 2012, 02:57:45 pm »
W tym temacie będziemy wrzucali plansze i tutaj będzie głosowanie. Najpierw regulamin.


1. TEMAT I FORMAT.
Temat, format i technika komiksu dowolna. Ilość kadrów na planszy dowolna. Komiks nie musi stanowić zamkniętej historii, a może być jej fragmentem jeżeli ktoś planuje kontynuować historię w następnych edycjach jeśli takie się odbędą. Liczba plansz w edycji wrześniowej - 4.


2. TERMINY.
Kolejne plansze powinny być zaprezentowane w tym temacie do następujących terminów -  26 sierpnia, 2 , 9, i 16 września. Czas składania do północy danego dnia. Linki do kolejnych plansz dokładamy edytując istniejący post.


3. GŁOSOWANIE.
Głosowanie zaczyna się od 17 września i trwa przez tydzień do 23 września do godziny 24 00. Przyznawana punktacja jak w przypadku pasków. Najwięcej 5 pkt i kolejno 4, 3, 2 i 1 punkt.

Offline nesumi

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2012, 05:00:53 pm wysłana przez nesumi »

Offline nexus6

Odp: 1 MARATON KOMIKSOWY (WRZESIEŃ) - konkurs
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2012, 10:33:48 pm »
edit:
Ja niestety spóźnię się z pierwszą planszą z dzień lub dwa - pierwszy raz będe rysował gotowca odręcznie a nie na tablecie i na razie wypracowuje sobie odpowiednią metodę. Na razie anonsuje swoją prace:


tytuł: WIZYTA (całość będzie miała 8 plansz, z czego tutaj uda mi się zrobić max 3)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2012, 03:38:02 pm wysłana przez nexus6 »

Weak Inker

  • Gość
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2012, 09:25:01 am wysłana przez Weak Inker »

Offline Superminimalizm

Odp: 1 MARATON KOMIKSOWY (WRZESIEŃ) - konkurs
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2012, 03:26:43 pm »
Moja strona: http://superminimalizm.blogspot.com/2012/08/1-strona-komiksu-zrobiona-na-1-maraton.html#links

Tym razem zdecydowałem się na rysowanie długopisem i ołówkiem zamiast tabletu :)

Offline nexus6

Odp: 1 MARATON KOMIKSOWY (WRZESIEŃ) - konkurs
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 28, 2012, 04:32:42 pm »
Moje oceny po zaprezentowaniu pierwszej planszy.


5 pkt. - Nesumi (podoba mi się śmiałe operowanie czernią i bielą)


4 pkt. - WeakInker (brakuje mi trochę tej czerni, tym bardziej, że to chyba dzieje się nocą. W trzecim kadrze myślałem, że strzelaja do niego, dopiero czwarty kadr uzmysłowił mi, że to światło latarki. Mimo, że można to opowiedzieć bez tekstu narratora, to jednak mi go trochę brakuje, czułem się jakbym oglądał niemy film.


3 pkt. - Superminimalizm (jak zwykle niesamowite klimaty, ale pierwsze 3 kadry sprawiają mało spójną narracje pod względem wizualnym, gdyby nie tekst, to można byłoby pomyśleć, że są z różnych komiksów)


Offline nesumi

Odp: 1 MARATON KOMIKSOWY (WRZESIEŃ) - konkurs
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 29, 2012, 08:10:21 pm »
U mnie:
5 pkt. Weak
4 pkt. Superminimalizm
Parę uwag. Krytycznych. Wytknę, co mnie razi, co nie znaczy, że mi się prace nie podobają.
WeakInker. Tak, jak napisał przedmówca: Nie widać, że to się dzieje w nocy. Nie możesz spłoszonym ptakiem podkreślać nocnej pory. To powinna być jakaś sowa, czy coś takiego. Za dużo bieli. Poza tym w miarę wyrobiona kreska i dobre rozłożenie kadrów na planszy.
U Superminimalizmu z kolei leży kadrowanie. Gdy otworzyło mi tą stronę, to myślałem, że to jakieś pojedyńcze rysunki. dopiero potem, zrozumiałem że to twoja odpowiedź na konkurs na planszę komiksową. Bardziej podobają mi się twoje dokonania z tabletem, ale i tu jest to wszystko świetnie narysowane.
tyle.

Offline dirtydrowning

Odp: 1 MARATON KOMIKSOWY (WRZESIEŃ) - konkurs
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 01, 2012, 04:05:39 pm »

Offline nexus6

Odp: 1 MARATON KOMIKSOWY (WRZESIEŃ) - konkurs
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 02, 2012, 11:04:39 pm »
Głosowanie po dwóch planszach


5 pkt. bez zmian Nesumi (druga plansza jest lepsza niż pierwsza, tu i ówdzie można by było się przyczepić, ale generalnie  fajnie wyszło)
4 pkt. dirtydrowning (mimo, że tylko jedna plansza, ale kolor robi swoje i kreska też jest wprawna. Tylko ci bohaterowie... :(
3. pkt Weak inker (oglądając drugą plansze uzmysłowiłem sobie co mi nie pasowało także w pierwszej - chodzi o te cieniowanie w tle, na drzewach - moim zdaniem jest mało spontaniczne, te wszystkie równoległe kreski, to jest zbyt mechaniczne, tak mi się wydaje. Acha i jeszcze taki detal - ogień z broni wydaje mi się przesadnie duży)
2 pkt. superminimalizm


I pare słów wyjaśnienia odnośnie mojego udziału - niestety to mnie przerosło -nadal jestem w fazie eksperymentowania, wykonywania szkicy itd. Brak mi ewidentnie doświadczenia w sprawnym i szybkim rysowaniu a na nadmiar czasu nie narzekam. Ale komiks prędzej czy później powstanie.

Offline dirtydrowning

Odp: 1 MARATON KOMIKSOWY (WRZESIEŃ) - konkurs
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 03, 2012, 09:14:00 am »
Tylko ci bohaterowie... :sad:

Co jest nie tak z bohaterami?

Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: 1 MARATON KOMIKSOWY (WRZESIEŃ) - konkurs
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 03, 2012, 09:24:01 am »
Są tacy nieludzcy :biggrin:


Później napisze tu swoje oceny;)
bo ogólnie nie-uczestnicy też mogą oceniać?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2012, 09:29:19 am wysłana przez breniary »
a Ty jaką masz wymówkę?

Offline dirtydrowning

Odp: 1 MARATON KOMIKSOWY (WRZESIEŃ) - konkurs
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 03, 2012, 12:56:37 pm »
Nie powinno być tak,że tylko nie uczestniczący mogą oceniać?

Offline nexus6

Odp: 1 MARATON KOMIKSOWY (WRZESIEŃ) - konkurs
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 03, 2012, 02:27:52 pm »
Wszyscy mogą oceniać. A ci bohaterowie wzbudzają we mnie mieszane uczucia, a wręcz odrazę mimo, że są sympatycznie narysowani.

Weak Inker

  • Gość
Odp: 1 MARATON KOMIKSOWY (WRZESIEŃ) - konkurs
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 04, 2012, 05:28:22 pm »
Oto moje wstępne głosowanie:

5 pkt. Nesumi - umiejętna gra światłocieniem, niezłe kadrowanie. Czekam na ciąg dalszy, bo czuję, że będzie rzeźnia.;) Malutki minus, bo mierzi mnie nieco rysowanie w manierze Millera (więcej luzu, daj coś od siebie ;) ).
4 pkt. Superminimalizm - ciekawe kadrowanie, psychodeliczny klimat, ciekawy styl. Czekam na rozwinięcie historii.
3 pkt. Dirtydrowning - całkiem sprawnie no i plus za kolory. Po pierwszej planszy niewiele się dowiedziałem, czekam na kolejną. Twoja kreska przypomina mi nieco styl Szarloty Pawel (to zaleta oczywiście :D ).

Offline Gesualdo

Odp: 1 MARATON KOMIKSOWY (WRZESIEŃ) - konkurs
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 05, 2012, 09:34:43 am »
nexus6: "A ci bohaterowie wzbudzają we mnie mieszane uczucia, a wręcz odrazę" - i to pisze Zbieracz Zwłok :biggrin: ?  Według mnie fakt wzbudzania przez bohaterów mieszanych uczuć to pozytyw. Pomysł jest niezły - wymaga wyzwolenia się z antropocentrycznych uwarunkowań;) Jeśli rozwiniecie historię odpowiednio, może się okazać, ze ci "nieludzcy bohaterowie", są jednak bardzo ludzcy.
Nesumi - bardzo fajne.

 

anything