trawa

Autor Wątek: Pytanie o autora/serię/książkę  (Przeczytany 3823 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Pytanie o autora/serię/książkę
« dnia: Sierpień 03, 2012, 11:16:16 am »
Przeczytałem ostatnio debiut Lee Childa "Poziom śmierci" i nie jestem usatysfakcjonowany. Czy w kolejnych tomach cykl o Jacku Reacherze przechodzi na - no właśnie - wyższy poziom? Harlan Coben wypada lepiej pod tym względem - "Bez skrupułów" ma bardzo dobrą intrygę i humor na niezłym - znowu! - poziomie.

Chcę również sięgnąć po Borisa Akunina i Jo Nesbo. Chętnie przeczytam jakieś opinie.

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie o autora/serię/książkę
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2012, 11:47:46 am »
Langsam, langsam, aber sicher :biggrin:
Kolejne części przygód Erasta Fandorina czyta się z przyjemnością - to lekkie, momentami bardzo dowcipnie napisane powieści kryminalne. Fabuła jest osadzona w interesującym okresie - od lat 70-tych XIX wieku do początku  ubiegłego stulecia. co może odrobinę irytować, to fakt , że sam Erast Pietrowicz jest połączeniem Supermana i Świętego Jerzego (chyba nawet posiada order tego imienia tego ostatniego  :badgrin: ). Ale rekompensują to postacie drugoplanowe, barwna scenografia i sprawne prowadzenie fabuły. Szybko się to czyta - bo i książeczki małe. Co do Nesbo , po przeczytaniu Czerwonego Gardła, nasuwa mi się wniosek, że owszem, można się przywiązać do bohatera, sama intryga także zosłała prowadzona efektownie.  Tyle, ze ma dziury - zupełnie absurdalny i pozbawiony realizmu jest pomysł z hiperkarabinem za trylion koron, a i "policyjny geniusz zbrodni" robi oczywisty błąd dokonując zabójstwa swojego wspólnika - widać nie opuszczał się na kursie kryminalistycznym. Jęsli przymnknąc na to oko - robi się z tego całkiem wciągający thriller, z nieoczywistym , jak na skandynawów, przesłaniem społeczno-politycznym.
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Pytanie o autora/serię/książkę
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2012, 03:35:24 pm »
Geduld! Geduld! wenn's Herz auch bricht! :D
Dziękuję Ci, achillemarozzo, za ten post. Powiedziałbym, że jest bardzo opiniotwórczy. ;-)

Offline panajotis

Odp: Pytanie o autora/serię/książkę
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2012, 12:25:24 am »
Nesbo jest dobry...Podobał mi się Pierwszy śnieg i Trzeci klucz...

Offline raul1989

Odp: Pytanie o autora/serię/książkę
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2014, 08:10:28 pm »
Chciałem zaciągnąć waszej opinii, zwolniło mi się trochę środków finansowych i zastanawiam się nad zakupem serii książek.
Jestem zainteresowany dwiema seriami - "Mroczna Wieża" Stephena Kinga i "Saga o wiedźminie" autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. I tu rodzi się moje pytanie, co wybrać? Oczywiście najmilej widziane opinie ludzi którzy mają oba cykle za sobą :)

Offline Adriana Siess

Odp: Pytanie o autora/serię/książkę
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2014, 01:36:53 am »
Ależ Wiedźmina, bezsprzecznie.
Nasze, rodzime, teraz już sławne. I trzeba znać!
- Na pomoście siedzi pięć mew. Jedna z nich postanawia odlecieć. Ile mew pozostaje?
- Jak to…? Cztery. - Źle – pokręcił głową Jones. – Jest ich wciąż pięć. Decyzja o odlocie i faktyczne poderwanie się do lotu to dwie różne sprawy. (…) Tak samo nie ma różnicy między kimś, kto chce dokonać zmiany, a kimś, kto w ogóle nie zaprząta sobie tym tematem głowy.
— Andy Andrews

Offline mroczi

Odp: Pytanie o autora/serię/książkę
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 12, 2014, 06:53:05 pm »
A jakie jest wasze zdanie o Le Guin ?

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Pytanie o autora/serię/książkę
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2014, 12:52:48 pm »
Na wiki artykule o niej  słowo "Hugo" występuje dokładnie 8 razy.


Co ciekawe "Nebula" dokładnie tyle samo.  :smile:
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline rayman11

Odp: Pytanie o autora/serię/książkę
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 01, 2014, 09:21:42 am »
Czytałam kilka pozycji Lee Childa i nawet mi się podobały, aczkolwiek na tym tle Coben wychodzi o wiele lepiej - ma lżejszy styl pisania to raz. A dwa, wydaję mi się, że Child czasami niepotrzebnie wydłuża akcję książki.