trawa

Autor Wątek: Prometeusz  (Przeczytany 22433 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Radan

Odp: Prometeusz
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 28, 2012, 09:32:32 pm »

Cytuj
Ja świetnie rozumiem, że ogół widzów to maniakalni naukowcy próbujący na siłę udowodnić swoją teorie, więc mogą śmiało ręczyć w tej sprawie. Ja ich odebrałem jak swego rodzaju księży. Wierzących w swoją teorię, bo poświęcili jej całe życie. I staram się ich zrozumieć - gdybym wierzył tylko w jedno całe życie nikt by mi w ciągu dwóch dni tego nie wyperswadował.[/size]


No dobrze, ale sceptycyzm jest podstawą nauki. A oni tam ponoć lecieli jako ekspedycja naukowa. Naukowcowi nie wolno wierzyć w jego pomysły. On ma najpierw sprawdzić, czy są one zgodne z faktycznym stanem rzeczy. Ci naukowcy z "Prometeusza" w ogóle nie zasługiwali na swoje tytuły naukowe. Dr. Kretyna i dr. Kretynową pominę już milczeniem. Pochylmy się przez chwil parę nad biologiem, który podchodził do pozaziemskiego robala jak do ślicznego kotka. Jednym naukowcem, który nie zrobił nic absolutnie głupiego był geolog (choć trudno zrozumieć, jak udało mu się zgubić w tym statku kosmitów).

Teraz w sumie zrozumiałem Twoją wypowiedź potworku, w której chodziło o to, że teraz w USA jest moda na kreacjonizm i w związku z tym nawet badziew spod znaku ID można tam sprzedać jako SCIENCE-fiction. Przez chwilę oskarżałem Cię o kreacjonizm. Kajam się i przepraszam.
Tak czy siak, skoro pojęcie "science-fiction" w Stanach ewoluuje w taki sposób, to może należy utworzyć nowy gatunek filmów, odrębny od prawdziwego sf. "Burger-sf", albo "scientist-fiction".




Poza tym, w jakim sensie z typowego homo sapiens nie może wykształcić się człowiek, skoro człowiek to właśnie homo sapiens. Ciekaw jestem, co to za naukowcy i co to za dokument na YT. I nie należy mieć takich rzeczy gdzieś, bo jak mawia stare przysłowie "kreacjonizm jest gorszy od faszyzmu".


A Ridley zgrzeszył podczas robienia tego filmu jednym z poniższych:
-głupotą, jeśli faktycznie wierzy w ID, Dankieny i okolice.
-lenistwem, jeśli skonstruował taką, a nie inną wizję pod amerykańskiego widza i nie zachciało mu się choćby podjąć próby pogodzenia tych bzdur z "oficjalną" nauką.




Może za bardzo drążę temat, ale przecież to miał być ambitny film sf. Wobec tego musi zostać rozliczony z takich rzeczy.

Offline Twardowsky

Odp: Prometeusz
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 30, 2012, 12:56:54 pm »
Wizualnie i efekciarsko Prometeusz jest po prostu śliczny i nie mogę mu niczego zarzucić (zwłaszcza wygląd obcej rasy zrobił na mnie duże wrażenie)- fabularnie IMHO słabizna. Pomijając to, że bohaterowie zachowują się jak gdyby ktoś wysłał w kosmos bandę głupków, pojawiają się tam niepotrzebne dla mnie wątki rodzinne. Nie wspomnę już o roli czarnoskórego kapitana statku którego najdłuższa wypowiedź nie liczyła więcej niż jedno zdanie (kryptorasizm? 8))
Pogromca wdów i sierot

Offline Dziex

Odp: Prometeusz
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 30, 2012, 01:11:12 pm »
Cytuj
Nie wspomnę już o roli czarnoskórego kapitana statku którego najdłuższa wypowiedź nie liczyła więcej niż jedno zdanie
Nie szkodzi, to jest Stringer Bell. Każda scena z jego udziałem ocieka zajebistością.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Prometeusz
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 30, 2012, 01:19:43 pm »
Szkoda, że na koniec nie owinął się flagą USA - scena aż się o to prosiła.

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Prometeusz
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 30, 2012, 02:01:54 pm »
Cytuj
zwłaszcza wygląd obcej rasy zrobił na mnie duże wrażenie
Masz na myśli Inżynierów? Problem z nimi jest taki, że z oryginalnego Alienia wynikało, że przedstawiciele tej pradawnej rasy wyglądali jak wielkie, kosmiczne słonie, a  tu nagle w prequelu dostajemy łysych, białych kulturystów...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2012, 02:07:31 pm wysłana przez TC »
RIP Gildio...

Offline Dziex

Odp: Prometeusz
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 30, 2012, 03:19:46 pm »
Szkoda, że na koniec nie owinął się flagą USA - scena aż się o to prosiła.
TO JEST STRINGER BELL.

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Prometeusz
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 30, 2012, 03:56:59 pm »
TO JEST STRINGER BELL.
TO JEST LUTHER

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Prometeusz
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 30, 2012, 08:35:05 pm »
To jest murzyn, który zagrał boga Heimdalla, a nie powinien.
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Prometeusz
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 02, 2012, 09:52:43 am »
Ciekawostka, Prometeusz2: http://www.filmweb.pl/news/B%C4%99dzie+%22Prometeusz+2%22+z+Fasbenderem+i+Rapace-87641

Spoiler: pokaż
 chyba wolałbym, żeby Scott nakręcił od nowa, ale tym razem nie spi****** filmu, a nie drugą część :D
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Prometeusz
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 02, 2012, 11:08:27 am »
Ciekawostka:


Spoiler: pokaż
W jednym z wywiadów R. Scott zasugerował, że Jezus był związany z Inżynierami...
RIP Gildio...

Offline Radan

Odp: Prometeusz
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 02, 2012, 11:49:28 am »

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Prometeusz
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 02, 2012, 01:46:12 pm »
Ciekawostka:


Spoiler: pokaż
W jednym z wywiadów R. Scott zasugerował, że Jezus był związany z Inżynierami...


Czemu spoiler? To się właściwie filmu nie tyczy ;) Ale teraz, po tej informacji, będę patrzył na film pod kątem nauk Ewangelii i w duchu Eucharystii.
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline potworek

Odp: Prometeusz
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 02, 2012, 02:03:54 pm »
O kurde!
Właśnie teraz dopiero zauważyłem, że Fassbender grał Steliosa w 300!
 
"20th Century Fox oficjalnie przygotowuje się do realizacji "Prometheus 2". Plany zakładają premierę filmu w 2014 lub 2015 roku. Ta druga data wydaje się bardziej prawdopodobna, zważywszy na fakt, że Ridley Scott ma przecież do nakręcenia "Blade Runner 2".

W filmie z całą pewnością pojawią się Noomi Rapace i Michael Fassbender. Wszystko jednak wskazuje na to, że studio zatrudni nowego scenarzystę. Damon Lindelof jest bowiem zajęty pracą nad nowym serialem dla HBO i nie ma na razie czasu.

       
Szczegóły fabuły kontynuacji "Prometeusza" nie są na razie znane. Ridley Scott jednak wielokrotnie twierdził, że dokładnie wie, w jakim kierunku chciałby poprowadzić historię."
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Prometeusz
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 02, 2012, 02:47:42 pm »
Potworek, czemu kopiujesz tekst z linka powyżej

no weź
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline skil

Odp: Prometeusz
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 02, 2012, 02:50:32 pm »
20th Century Fox oficjalnie przygotowuje się do realizacji "Prometheus 2". Plany zakładają premierę filmu w 2014 lub 2015 roku. Ta druga data wydaje się bardziej prawdopodobna, zważywszy na fakt, że Ridley Scott ma przecież do nakręcenia "Blade Runner 2".

W filmie z całą pewnością pojawią się Noomi Rapace i Michael Fassbender. Wszystko jednak wskazuje na to, że studio zatrudni nowego scenarzystę. Damon Lindelof jest bowiem zajęty pracą nad nowym serialem dla HBO i nie ma na razie czasu.

Szczegóły fabuły kontynuacji "Prometeusza" nie są na razie znane. Ridley Scott jednak wielokrotnie twierdził, że dokładnie wie, w jakim kierunku chciałby poprowadzić historię.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos