Autor Wątek: Dodruk "Mistrzów" z Egmontu  (Przeczytany 25039 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline clandestino

Dodruk "Mistrzów" z Egmontu
« dnia: Grudzień 11, 2011, 05:33:12 pm »
Egmont nie zrobi dodruku z dwóch powodów. Po pierwsze, niepisana umowa z nami, klientami, że dodruku wydań ekskluzywnych nie ma i nie będzie. To w pewnej części miało uzasadniać wyższą cenę tych wydań. Po drugie, dodruk musi być opłacalny. To nie jest tak, że egmont sobie ot tak machnie 100 dodatkowych egzemplarzy i sprzeda po stałej cenie. Kołodziejczak odpowiadał na pytania dotyczące dodruków parę razy, min. w kontekście - chyba - Kaznodziei. A skoro nawet jego nie chcą dodrukować, to co dopiero takiego świeżaka jak Joker.

Offline Rork

Odp: Dodruk "Mistrzów" z Egmontu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2011, 06:58:57 pm »
Dodrukować 100 egzemplarzy to się mija z celem. 7000 zł to nie kasa dla której Egmont będzie ryzykował dodruk. Zresztą wątpię żeby znalazło się jeszcze 100 chętnych na ten komiks. Tu już nie chodzi o to czy jest umowa między klientami a Egmontem tylko o czystą ekonomię. Pomyślcie, skoro wydawnictwo nie zdecydowało się na dodruki w latach, w których biznes kręcił się dużo lepiej to tym bardziej nie zdecyduje się na to w czasie kryzysu. Bo że kryzys mamy to chyba nikt nie zaprzeczy.
 
Oni zrobią inaczej. Przekalkulują czy "inwestycja" w Jokera się opłaciła - a jeśli tak to w niedługim czasie zaserwują nam kolejny dobry komiks z Batmanem - i to będzie prawidłowa decyzja.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Dodruk "Mistrzów" z Egmontu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2011, 09:58:51 pm »
ja bym sie spodziewal predzej Luthora Azzarello niz nowego Batmana. Chyba, ze to bedzie Frank Miller. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline krakers

Odp: Dodruk "Mistrzów" z Egmontu
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2011, 10:06:11 pm »
A dlaczego 100 egzemplarzy ?Niby te kolekcje miały mieć nakład 1000 sztuk ,ale tak naprawde może być więcej.Tylko Egmont wie ile sztuk Jokera trafiło na rynek.Sądzę że dodruk 500 sztuk by się spokojnie sprzedał.Poprzednio ludzie dopytywali się o dodruk komiksów które na allebayu dochodziły do kilkuset złotych np Incal,Azyl Arkham itp.Tylko że tu w sprawie dodruków miałem podobne zdanie co Kołodziejczak.To że 10-20 osób na aukcjach zabija się o dany tytuł nie znaczy że sprzeda się go 500-1000sztuk.Teraz jest kryzys tak ,a komiks wyprzedał się  w niespełna 2 miesiące co powinno dać do myślenia.Poza tym fanów Batmana jest na pewno więcej niż 1000 osób.Tyle że znając realia to nie doczekamy się ani dodruku Jokera ani nowej historii z uniwersum Batmana.Ja włosów z głowy rwać nie będę ,kupiłem Jokera jak był na rynku i dałem mniej niż cena okładkowa.I jeszcze do Koalara ,dlaczego Egmont ma robić dodruki "grubasów" ? Wydawnictwo powinno inwestować w to co się sprzedaje, i tak robi ,były dodruki Armady, Kajka i Kokosza,klasyki polskiego komiksu ,Calvina i Hobbsa,Tytusa.

Offline clandestino

Odp: Dodruk "Mistrzów" z Egmontu
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2011, 10:38:42 pm »
@ xionc - a ja wręcz przeciwnie. Luthor jest świetny :] ale Superman for all seasons też, tylko co z tego, skoro się nie sprzedał... Za to Batmany, jak ktoś wcześniej słusznie zauważył, prędzej czy później zawsze się wyprzedają.

@ krakers - te 100 egzemplarzy to tylko przykład, który miał ilustrować, że mały - odpowiadający potrzebom komiksiarzy - dodruk będzie nieopłacalny.

Żeby nie było, cieszę się, że Joker się świetnie sprzedał [a czy wyprzedał - zobaczymy, bo po paru miesiącach mogą zawsze przyjść zwroty]. I faktycznie lepiej byłoby z tego skorzystać wydając kolejny komiks trzymający podobny poziom, niż bawić się w dodruki.

Offline Koalar

Odp: Dodruk "Mistrzów" z Egmontu
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2011, 11:17:27 pm »
I jeszcze do Koalara ,dlaczego Egmont ma robić dodruki "grubasów" ?

Spytałem, bo skoro nie było do tej pory dodruków, to mniejsza szansa, że dodrukują Jokera. No chyba że rzeczywiście na Cromwella Stone'a byłby mniejszy popyt niż na Jokera.

Dodrukować 100 egzemplarzy to się mija z celem. 7000 zł to nie kasa dla której Egmont będzie ryzykował dodruk.
Przecież 69,99 zł to cena okładkowa, więc jak Egmont by zarobił połowę tego, to by było dobrze.

A w ogóle to zabawne, że 3 dni temu była recenzja Jokera w "CJG", a sam komiks jest trudno dostępny...
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Roy_v_beck

Odp: Dodruk "Mistrzów" z Egmontu
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2011, 12:05:03 am »
Skoro "Joker" się tak świetnie sprzedał to teraz prędzej "Noel" raczej wydadzą, bo to i Batman i Bermejo jest, a "Luthor" to cóż... świetny komiks, ale nie na nasz rynek. Hmmm, tylko "Noel" to tak nie za bardzo do Obrazów Grozy się nadaje, prędzej już Mistrzów Komiksu.
Też nie dziwne, że się sprzedał komiks, jak wszędzie recenzje były. Rozreklamowano go całkiem dobrze.
A na dodruki zdecydowanie nie ma co liczyć, więc lepiej kupować komiksy od razu, a nie zwlekać miesiącami.

No i na koniec powiem, że nie mogę się doczekać dwóch nowym Batmanów w tym roku od Egmontu.
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline Koalar

Odp: Dodruk "Mistrzów" z Egmontu
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 14, 2012, 09:27:04 pm »
Joker przeczytany. Komiks w porządku, ale do 2 rzeczy się przyczepię:
Spoiler: pokaż
- Joker robi rozpierduchę w Gotham i wybija wszystkich na lewo i prawo... Takie rzeczy to tylko w Punisherze mogą przejść, Batman wcześniej zająłby się całą bandą (chyba że postać Batmana została przedefiniowana i ja o czymś nie wiem). No ale możliwe, że akurat na Księżycu Liga Sprawiedliwości walczyła z Brainiakiem, niech będzie...
- Komiks konkretny, a zakończenie niezbyt... No dobra, Jonny, eh, Jonny skacze z mostu, a co z Jokerem? Końcówka mnie troszku rozczarowała.

http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline adro

Odp: Dodruk "Mistrzów" z Egmontu
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2012, 12:55:31 am »
Czy wiadomo jaki ma byc standard wydania Zabojczego zartu? Chodzi mi o jakies ekstrasy, materialy dodatkowe
dzieki za odp
pzdr
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2012, 01:23:46 am wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Dodruk "Mistrzów" z Egmontu
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 02, 2012, 11:08:46 pm »
"Joker" taki sobie. Rysunki niby są klasą same dla siebie, lecz z drugiej strony za mocno się wdzięczą tym swoim turpizmem... Tym bardziej że scenariusz odstaje, nie ma w nim tylu emocji co w grafice, nawet jeżeli czuć ją na odległość konserwantami... Generalnie przerost formy nad treścią - pożera się to oczami, ale szybko pojawiają się mdłości. 

Offline bele

Odp: Dodruk "Mistrzów" z Egmontu
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 27, 2012, 07:24:22 am »
Na Pyrkonie Kołodziejczak potwierdził, że Joker będzie miał dodruk. A "Zabójczy Żart" też już podobno wyczerpany, takie poszło info na tej samej imprezie (Komikslandia, która miała dwie sztuki na składzie, po tej informacji podniosła cenę do 70 zł)
h f**k! dinosaurs!

Offline Dembol_

Odp: Dodruk "Mistrzów" z Egmontu
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 27, 2012, 03:51:25 pm »
Komikslandia, która miała dwie sztuki na składzie, po tej informacji podniosła cenę do 70 zł
To już jest ździebko nie fajne.

spokojnie. Nakład wyprzedany, znaczy się, że wyszedł z magazynów. W sklepach jeszcze jest. Widziałem kilka tu i ówdzie. Na allegro można jeszcze kupić.

Offline adro

Odp: Dodruk "Mistrzów" z Egmontu
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 28, 2012, 09:24:46 am »
Dokladnie, na allu mozna jeszcze kupic Zart za polowe ceny komikslandii. Inna sprawa, ze cieszy mnie takie ladne schodzenie komiksow z batkiem:)
Komikslandia przegiela z tym mykiem i tyle. Zreszta nie wiem, czy mozna sobie tak zmieniac cene w momencie wyrazenia checi zakupu danego towaru przez klienta.
pzdr

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Rork

Odp: Dodruk "Mistrzów" z Egmontu
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 29, 2012, 10:54:31 pm »
Dodruk Jokera to złamanie "kontraktu" Egmontu z czytelnikami. Pan TK jakiś czas temu w odpowiedziach na forum Alei komiksów stwierdził że komiksy z serii OG podobnie jak MK nie będą dodrukowywane. Teraz okazuje się że jednak będą.. Co Wy na to?
 
"Wydawnictwo Egmont nie planuje dodruków komiksów z kolekcji Mistrzowie Komiksu czy Obrazy Grozy. W czasie trwania naszego kontraktu takie dodruki na pewno nie będą robione"
wt 13.06.2006 23:50
 
http://forumkomiks.nast.pl/viewtopic.php?f=82&t=4461

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dodruk "Mistrzów" z Egmontu
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 29, 2012, 11:06:05 pm »
to było 6 lat temu... co innego, gdyby dodrukowywali "Kingdom Come"

 

anything