Autor Wątek: 1K9 vs 2K4  (Przeczytany 8009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline backzoid

1K9 vs 2K4
« dnia: Marzec 10, 2012, 10:07:48 pm »
Witam .

Pytanie może niektórym wydawać się banalne i niedożeczne , ale mimo przejścia całego The River of Time
do tej pory niewiem czy np. jednostka 1K9 jest większa od 2K4 .
Zrozumieć to można dwuznacznie i jak to traktować - tą dziewiątkę i czwórkę jako miejsce po przecinku ?
Czy może 1+9 lub 2+4  ?

Pozdr.


Offline Ferreto

Odp: 1K9 vs 2K4
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2012, 04:45:08 pm »
Czytam i aż nie wierzę. Przecież taki zapis to podstawa wielu klasycznych systemów RPG. Jeśli tak podstawowej rzeczy nie rozumiesz,to aż boję się myśleć,jak rozwijałeś swoich bohaterów nie rozumiejąc co skąd się bierze i dlaczego.
Na szczęście mamy dziś "dzień dobroci"  :wink:
Zapis typu aKb Oznacza a rzutów kostką o b ścianach. Przykładowo 2K4 oznacza dwa rzuty,w których może wypaść wartość z zakresu 1-4.
Wyższość 1K9 lub 2K4 nie jest oczywista. W pierwszym przypadku z równym prawdopodobieństwem możemy otrzymać dowolną wartość z przedziału 1-9,w drugim zakres to 2-8,lecz prawdopodobieństwo wartości ze środka tego zakresu jest wyższe niż wartości skrajnych. Wartość średnia obu przypadków jest identyczna,użyteczność w danym momencie jest już zależna od okoliczności.       

Offline backzoid

Odp: 1K9 vs 2K4
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2012, 12:02:59 pm »
Takie podejście z tymi rzutami/losowaniem zupełnie zmienia podejście do sprawy .
Wychodzi z  tego że największe znaczenie ma wartość *b* gdyż z losowania można uzyskać najwyższą liczbę .
I tu rodzi się kolejne pytanie , czy np. przy dwóch rzutach/losowaniach - dwie wartości *b* się sumują ? .
Czy może wybierana jest liczba najwyższa ? .


Offline Ferreto

Odp: 1K9 vs 2K4
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2012, 08:17:54 pm »
Dziś już stanowczo nie ma dnia dobroci. Jak to czytam,to dosłownie ręce mi opadają.
Jaki wybór liczby największej? Skoro dla 2K4 podałem zakres 2-8 to co się z nimi robi? Może jeszcze logarytm wyciągniesz?
Zacznij używać tego,co ponoć masz w czaszce,to nie boli.

Offline backzoid

Odp: 1K9 vs 2K4
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2012, 08:21:26 pm »
Tego typu jakieś algebraiczne łamigłówki to nie dla mnie , nie chce mi się "pół" życia
poświęcać by to rozumieć .

Ale dzięki za chęć pomocy .

Offline Ferreto

Odp: 1K9 vs 2K4
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2012, 06:05:51 am »
Cóż ... matematyka poziomu podstawówki. Skoro na jej zrozumienie potrzebujesz "pół życia" to ... 

Offline sadhu

Odp: 1K9 vs 2K4
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 19, 2012, 08:56:19 pm »
Czy 1K + 3 to to samo, co 1K3?


Offline sadhu

Odp: 1K9 vs 2K4
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 22, 2012, 01:23:38 pm »
Czy 1K + 3 to to samo, co 1K3?


Dobra, już wiem. 1K to w domyśle 1K6 czyli -> jeden rzut kostką sześciościenną. Natomiast wszystkie cyfry po plusie, to wartości, które dodaje się po rzucie.


Wystarczyło pogrzebać w instrukcji do gry.


Muszę jednak się pożalić, że system w wielu miejscach jest dla mnie niejasny i nigdzie nie mogę się doszukać jego zasad. Chodzi mi o zasady w grze cRPG, bo na te "papierowe" się natknąłem, nie wiem tylko, czy są takie same w obu przypadkach.