trawa

Autor Wątek: Ankh Morpork  (Przeczytany 3483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ribald

Ankh Morpork
« dnia: Grudzień 29, 2011, 03:01:29 pm »

http://ankh-morpork.pl/ 

Ktoś miał okazję zagrać? :smile:
Ja po dwóch partiach i na razie bardzo pozytywne wrażenia. Oczywiście w dużej mierze z racji tego, że gra jest "pratchettowa", ale nie tylko. Zachwyca wykonanie zarówno planszy jak i kart. Rozgrywka jest naprawdę ciekawa, trochę połączenie Monopoly, Mafii i elementów losowych. Te ostatnie mogą sporo namieszać, ale nie jest też tak, że dominują nad rozgrywką - trzeba samemu kombinować przede wszystkim. Na razie dostałem dwa razy w kość grając lordami :smile:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2011, 07:17:28 pm wysłana przez Ribald »
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Ankh Morpork
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2011, 03:40:18 pm »
Ja grałem już wielokrotnie i będę grał dalej :)
Bardzo sympatyczna. Łatwo i szybko można wytłumaczyć zasady, nawet osobom rzadko lub wcale nie grającym w planszówki, co jest jej olbrzymią zaletą. Ma spory element losowości co "strategów" zrazi, ale nie dla nich jest ta gra :)
Doskonale się sprawdziła przy różnych wyjściach; graliśmy nawet w pubie, wzbudzając drobną sensację wśród klientów po rozłożeniu planszy i wszystkich elementów :D
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline dra

Odp: Ankh Morpork
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2011, 06:26:31 pm »
Kupilem zonie na gwiazdke. Ale gry testowe dopiero w styczniu wiec bede sie odzywal ;).

Offline Targowo.Istore

Odp: Ankh Morpork
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2012, 02:59:25 pm »
W takim razie daj znać jak Twoje wrażenia z gry. Wg mnie to dobra propozycja dla początkujących,ale trzeba lubić ten klimat. Ze swojej strony polecam także Gre o tron oraz Agricolę.

Offline RadX

Odp: Ankh Morpork
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2014, 04:02:46 pm »
Witam, chciałbym kupić 1 kartę postaci (Vimesa). Czy ktoś słyszał, żeby ktoś handlował czymś takim ?