trawa

Autor Wątek: Egmont 2012  (Przeczytany 133764 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Egmont 2012
« dnia: Grudzień 23, 2011, 01:39:20 am »
Nowy wątek czas założyć :smile:

W kwietniu 2012 ukaże się drugi tom "Kriss de Valnor" pt. "Wyrok Walkirii". W ciągu roku mają się ukazać łącznie cztery komiksy ze świata Thorgala! 2 z Kriss de Valnor, 1 z Louve i 1 z zupełnie nowej serii "Młodość Thorgala"...

EDIT: Tak sobie pomyślałem, że jak będziecie o Thorgalu chcieli pogadać to róbcie to od razu w wątku z nim związanym: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,1514.msg1185163.html#msg1185163 :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2011, 02:03:26 am wysłana przez CD Jack »
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline adro

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2011, 11:20:45 am »
Mnie ostatnie odpowiedzi egmontu lekko przybily. Swamp thing, largo, XIII, KH, Hellblazer ida w odstawke. NIby w 2012 roku ukaze sie w egmoncie troszku dobrego stuffu, ale jednak kurcze ciagle odczuwam, ze egmont nie powroci juz nigdy do starej dobrej formy. 2012 rok zapowiada sie jako czas reedycji, star warsow i innych dochodowych, wysokonakladowych tytulow. Szkoda, ze egmont podaza droga, ktora nie za bardzo jest mi po drodze. Rozumiem, ze jest kryzys i w ogole, ale jednak zawsze jest to slawetne "ale". W odpowiedziach mozna znalezc swiatelka w tunelu, ale generalnie przyszly rok bedzie kontynuacja sytuacji z 2011 roku. Obym sie mylil i oby egmont wystrzelil w 2012 roku, ale raczej jestem zawiedziony ostatnimi odpowiedziami egmontu. Myslalem, ze egmont po slabszym 2011 roku uderzy ze zdwojona sila.
No nic trzeba czekac na rozwoj sytuacji.
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2011, 07:14:05 pm »
a ja sie ciesze, ze pauzuja. Za duzo tego sie ukazywalo po prostu. I tak dobrze, ze FK wraca do 3 albumow na numer, choc lepiej by bylo co miesiac niz co dwa. :)

Teraz jest szansa, ze przeczytam choc te wybitne albumy, ktore sie u nas ukazuja, bo o wsyzstkich dobrych to juz nawet nie marze.


Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline misio141

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 24, 2011, 09:35:03 am »
a ja sie ciesze, ze pauzuja. Za duzo tego sie ukazywalo po prostu. I tak dobrze, ze FK wraca do 3 albumow na numer, choc lepiej by bylo co miesiac niz co dwa. :)

Teraz jest szansa, ze przeczytam choc te wybitne albumy, ktore sie u nas ukazuja, bo o wsyzstkich dobrych to juz nawet nie marze.



mam podobne odczucia, ostatnimi czasy to nadrabiam głównie zaległości z lat wcześniejszych. Ale FK to wolałbym mimo wszystko jako dwumiesięcznik
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 24, 2011, 10:20:59 am »
No ja dosc szybko czytam te komiksy, a bogaty katalog Soleil gwarantuje, ze propozycji szybko nie zabraknie :)

Ale rzeczywiscie, te ostatnie numery wyraznie slabsze od pierwszych, mam nadzieje ze wysoka forma wroci wraz z Samurajem.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline eskos

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 25, 2011, 10:20:56 pm »
Witam wszystkich Forumowiczów.


Jak dla mnie "zwolnienie" Egmontu w 2012 roku jest kontynuacją wydarzeń bierzącego roku, czyli niczym nowym. Osobiście daje mi to możliwość nadrobienia zaległości czytelniczych z rynku amerykańskiego.


Polityka wydawnicza Egmontu, jak każdego przedsiębiorstwa, oparta jest o najbardziej zyskowne produkty. Grupka zapaleńców nie jest w stanie zawojować rynku. Ja również żałuję kilku tytułów ale jednocześnie cieszę się, że Egmont nadal będzie wydał. Zawsze może być gorzej.

Offline Koalar

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2011, 01:53:07 am »
Jednym z głupszych pomysłów Egmontu (nie liczę zamknięcia czy przerwania serii) jest wydanie Yansa 1-5... A co z resztą? Już te pierwsze Yansy można przeczytać choćby w starszym wydaniu. Niech to wydadzą 1-6, 7-12, bez kolekcji GR.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline eskos

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 26, 2011, 09:17:42 am »
Jednym z głupszych pomysłów Egmontu (nie liczę zamknięcia czy przerwania serii) jest wydanie Yansa 1-5... A co z resztą? Już te pierwsze Yansy można przeczytać choćby w starszym wydaniu. Niech to wydadzą 1-6, 7-12, bez kolekcji GR.
Z kilku powodów Egmont tego nie zrobi:
1. Rosiński sprzedaje się lepiej w naszym kraju niż Kasprzak (smutne ale prawdziwe).
2. Jest spora szansa, że osoby czytające Thorgala kupią również Yansa rysowanego przez Rosińskiego.
3. Pierwsze 5 albumów tworzy swoistą całość ( 6-sty byłby trochę na doczepkę).
4. A poza tym Rosiński, jak co roku, przyjedzie do Łodzi i będzie dobra okazja by wydać ten album.  :wink:


Offline misio141

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 26, 2011, 12:09:55 pm »
Jednym z głupszych pomysłów Egmontu (nie liczę zamknięcia czy przerwania serii) jest wydanie Yansa 1-5... A co z resztą?
zawsze można wydać integrala 6-12 :)
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline weiter

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 26, 2011, 12:24:41 pm »
zawsze można wydać integrala 6-12 :smile:
Czemu nie?
Najlepiej w cyklu "Plansze Europy".
Nadaje się.

Offline Koalar

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 26, 2011, 12:47:24 pm »
Wszystko to rozumiem, może być 1-5, 6-12. Ale trochę głupio by to wyglądało 1-5 w kolekcji komiksów GR, a 6-12 w Planszach. Ale byłoby to lepsze niż samo 1-5.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline misio141

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 26, 2011, 01:21:53 pm »
Wszystko to rozumiem, może być 1-5, 6-12. Ale trochę głupio by to wyglądało 1-5 w kolekcji komiksów GR, a 6-12 w Planszach. Ale byłoby to lepsze niż samo 1-5.
lepiej jakby były dwa równe integrale, tylko np pierwszy z jakimś większym napisem Rośiński :)
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline lulek

Baśnie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 26, 2011, 01:28:15 pm »
Wiadomo co się dzieje z "Baśniami"?

Offline Death

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 26, 2011, 01:52:33 pm »

Wiadomo co się dzieje z "Baśniami"?

"Serie cykliczne (Baśnie, Lucyfer, Usagi itp.) będą się nadal ukazywać w tempie 1 tomu na 6-12 miesięcy."
Tutaj masz najnowsze odpowiedzi i zapowiedzi Egmontu.

Offline graves

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 26, 2011, 03:46:21 pm »
W sumie Yans-y 1-5 to jedyne, które nadają się do czytania. Od szóstego zaczyna sie masakra. :lol:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."