trawa

Autor Wątek: Na co czekacie w 2012?  (Przeczytany 6814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gashu

Na co czekacie w 2012?
« dnia: Grudzień 21, 2011, 08:36:07 am »
Niektórzy zapewnie na koniec świata...

A tak na poważnie  :cool:  , to z racji spędzanego ostatnio w domu urlopu i związanym z tym faktem nadmiarem wolego czasu, zrobiłem sobie krótki przegląd stron wydawnictw pod kątem komiksowych przysmaków, które będziemy mogli konsumować w nadchodzącym roku. Na ww. stronach nie ma niestety jakichś powalających ilości informacji, aczkolwiek udało mi się wyłowić kilka smakowitych kąsków.

Poniżej krótka lista tytułów, które chciałbym dorwać w nadchodzącym roku 2012 :smile: .

1. Kontynuacje  serii Egmontu - Asteriksa, Hellboy'a, Baśni itp.. Raczej nie nastawiam się na jakieś zaskoczenia i walące po głowie niespodzianki ze strony tego wydawnicwa.

2. Wiszące od dawien dawna na stronie Kultury Gniewu zapowiedzi, tzn. "Bośniackiego Płaskiego Psa" Maxa Andersonna oraz "Bezdomnych Wampirów" Baranowskiego. Nie pogardziłbym również kolejnym tomem "Klezmerów" Sfara.

3. Z Postu - przede wszystkim kontynuacje "Kota Rabina" oraz "Corto Maltese". W tym przypadku, w przeciwieństwie do Egmontu, liczę jednak również na jakąś niespodziewankę  :smile: .

4. Z pozostałych wydawnictw - kontynuacje "Zabójcy" (Taurus), "Skorpiona" (Taurus, pobożne życzenia) oraz "Profesora Bella" (Mroja).

5. Z rzeczy nowych - może ktoś zdecyduje się jednak na wydanie po polsku "Scotta Pilgrima" (po pierwszych, mieszanych wrażeniach, wybitnie przekonałem się do tej serii) oraz "Adele Blanc-Sec".  Jeżeli nie, cóż - trzeba będzie inwestować w lengłydżu.

6. W końcu - liczę na jakieś niespodzianki od naszych lokalnych autorów. :smile:
 
Ciekam jestem jak to wygląda u Was.
Pozdrawiam :smile:
G.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2011, 08:56:11 am wysłana przez Gashu »
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline freshmaker

Odp: Na co czekacie w 2012?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2011, 08:57:06 am »
ja zdecydowanie czekam na wampiry od kg i corto z postu. pozostale komiksy ktore planuje kupic w 2012 to glownie omnibusy marvela no i nowe tomy hellblazera.
 
egmont zapewne w styczniu nic nie wyda i w tym roku tez albo utrzyma ilosc wydawanych tytulow albo jeszcze bardziej ja ograniczy.
 
wlasciwie to najbardziej czekam tylko na mfkig w 2012.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline kas1

Odp: Na co czekacie w 2012?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2011, 09:01:34 am »
Najbardziej cieszyłby mnie fakt, jakby ktoś przejął niedokończone serie typu 100 naboi, Transmetropolitan, Y, DMZ itp.
Niby mam kontynuację w oryginale ale... ;)


Offline kingquest

Odp: Na co czekacie w 2012?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2011, 09:22:08 am »
Dalej bardzo liczę na Timofa i zapowiadane "Lost Girls" !

Offline Death

Odp: Na co czekacie w 2012?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2011, 12:22:48 pm »
Timof i Mroja: Zagubione dziewczyny, Habibi, Rewolucje 7
Kultura Gniewu: Klezmerzy 2, komiks KRLa, Diefenbach 2, cokolwiek Grzegorza Janusza.
Egmont: Usagi 25: Polowanie na lisy, jakieś ciekawe Plansze Europy, trzy albumy serii pobocznych Thorgala.
Post: Kot Rabina, V jak Vendetta.
Taurus: Kontynuacja Long John Silver.

I niech ktoś w końcu wyda trzecie tomy Przebiegłego dochodzenia i Mikropolis do ch... misia!

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Na co czekacie w 2012?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2011, 01:07:17 pm »
Na nowe wydawnictwa, które zaczną wydawać komiksy zamiast zinów :)
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline spidey

Odp: Na co czekacie w 2012?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 21, 2011, 02:02:01 pm »
Chciałbym żeby jakiś polski wydawca zainteresował się imprintem Marvela - Icon Comics.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2011, 09:31:54 am wysłana przez spidey »

ramirez82

  • Gość
Odp: Na co czekacie w 2012?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 21, 2011, 02:39:48 pm »
Egmont - przede wszystkim czekam na jakieś zapowiedzi od nich, nie spodziewam się szału jaki był w latach 2007-2010, ale żeby nie było chociaż gorzej niż w 2011. Jakieś dobre rzeczy w Mistrzach Komiksu, Planszach Europy, jakiś Batman na poziomie, Lucky Luke, Potwór z Bagien...

Kultura Gniewu - cokolwiek, byle więcej niż w 2011 roku:) Choć pewnie najbardziej to Baby's In Black, Epileptic, David Boring.

Mucha Comics - Opowieści wojenne 2, Daytripper, a zwłaszcza All Star Superman

Timof i Mroja Press - Habibi, Lost Girls, Joe Sacco, oraz kontynuacja świetnego Lincolna

Taurus Media - Long John Silver i Sunday, który miał być w 2011 i mam nadzieję, nie poszedł w odstawkę. Do tego w końcu jakiś Jason!

Nasza Księgarnia - kolejne dwa tomy Fistaszków.

Post - Kot Rabina


Offline freshmaker

Odp: Na co czekacie w 2012?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 21, 2011, 04:45:32 pm »
blueberry, usagi z nowych apowiedzi:)
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline nayroth

Odp: Na co czekacie w 2012?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 21, 2011, 05:56:48 pm »
Z polskich wydawnictw obiecane Lost Girls oraz reedycja Vendetty z Postu. Chciałoby się wreszcie zobaczyć jakiegoś Supermana żeby zrównoważył 3 zaplanowane batmany z egmontu, najlepiej All-Stara albo For Tomorrow, ale na litość nie dzielone!!

A w DC mogliby zabrac się za Absolute Top Ten wreszcie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Na co czekacie w 2012?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 21, 2011, 07:06:35 pm »
All-Stara albo For Tomorrow, ale na litość nie dzielone!!

No jak to? Przecież Mucha zapowiedziała All Star Superman i to niedzielonego.

Offline Dembol_

Odp: Na co czekacie w 2012?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 21, 2011, 07:47:04 pm »
Czekam głównie kontynuacje tego co zbieram:
-Baśnie,
-Ikigami,
-Blueberry (!!!),
-Long John Silver,
-Kriss,
-Profesor Bell.
Chyba jeszcze jedno Sin City w HC zostało do wydania. Poza tym mam nadzieję na w miarę sprawne wydawanie poważniejszych mang przez JPF i Battle Royale przez Waneko. Mam nadzieję, że Hanami mnie czymś zaskoczy. Ogólnie liczę głównie na jakieś niespodzianki bo jak na razie zapowiedzi nie ma albo nie są dla mnie jakoś wielce interesujące.

Offline hans

Odp: Na co czekacie w 2012?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 21, 2011, 07:48:49 pm »
Przede wszystkim - Epileptic. Ostrzę sobie zęby już od dawien dawna.
Potem - Lost Girls.
No i dodatkowo miło by było zobaczyć Fistaszki od NK (co, znając NK, na pewno się stanie :smile: ) oraz jakieś pozytywne zaskoczenie w Planszach Europy lub Mistrzach Komiksu.

Offline kingquest

Odp: Na co czekacie w 2012?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 21, 2011, 09:22:22 pm »
Cytuj
-Baśnie
gdy zobaczyłem wypowiedź p. Kołodziejczaka: "1 tom na 6-12 miesięcy" po raz kolejny zastanowiłem się nad sensem kolekcjonowania serii w polskim języku. Szkoda wielka, że na takie Baśnie, czy Hellblazera nie ma u nas wystarczającego popytu.

Offline wilk

Odp: Na co czekacie w 2012?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 22, 2011, 06:46:53 am »
Czekam aż wygaśnie licencja dla Manzoku na Koziorożca i jakiś inny wydawca pociągnie tę serię, np. Taurus. :smile:

Poza tym czekam na reedycję piątego tomu Żywych trupów, kontynuację Zabójcy i Long John Silver. Niezmiennie liczę, że Egmont po stagnacji w końcu się rozpędzi i zacznie wydawać takie ilości jak kilka lat temu.

Edit: Pisałem posta przed odpowiedziami Egmontu. Wygląda na to, że zwolnienie się skończyło, ale przyspieszenia na razie też brak.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2011, 06:54:00 am wysłana przez wilk »

 

anything