Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20  (Przeczytany 222209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #210 dnia: Styczeń 23, 2012, 09:55:51 am »
Coś czuje iz zwiększy się sprzedaż nośników danych w tym dysków zewnętrznych.
No i poczta i kurierzy zarobią :p
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #211 dnia: Styczeń 23, 2012, 10:18:23 am »
Przesadzacie. Coś czuję, że ruskie serwery FTP staną się hitem internetu :P
I'd like to be a tree

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #212 dnia: Styczeń 23, 2012, 11:58:26 am »
Gwoli ścisłości nie jestem za ACTA bo ułatwi to na pewno współpracę na arenie międzynarodowej. Ale czytałem dokument i o ile jest w nim wiele "ogólników" to w przypadku Polski niewiele się zmieni...
Zapisy które są w ACTA w polskim prawie istnieją już często od dawna, inaczej ma się to w przepadku innych krajów Unijnych jak choćby Grecja czy Węgry...
Zagrożeniem nie jest samo ACTA które de facto w prawie nic nie zmienia (bo i nie ma prawa, jest to tylko porozumienie), zagrożeniem są kroki jakie kraje mogą podjąć aby z porozumienia się wywiązać co w praktyce by oznaczało wprowadzenie nowych ustaw i przepisów. Motyw jest taki iż przepisy tego typu państwa mogą wprowadzać i bez ACTA (Tu przykład Polski która z większości ustaleń się na wstępie wywiązuje bo te zasady już nas obowiązują czy Francji która swoje przepisy wewnętrzne ma jescze bardziej restrykcyjne niż zapisy w ACTA). Tak na prawdę podpisanie ACTA może zmusić kraje o mniejszym rygorze do jego zaostrzenia (ale musi to być sankcjonowane przepisami wewnętrznymi bo samo porozumienie nie ma mocy prawnej) i zacieśnić współpracę między krajami (swoisty jednolity front) pod postacią komisji ACTA.

EDIT:

Zapis nie jest tak groźny jak go malują, ale jest też skonstruowany bardzo ogólnikowo.
Czego ja się obawiam to nie ściganie użytkowników ale np sytuacji następującej.
W tej chwili mimo iż polskie prawo jest równie restrykcyjne co ACTA to np polskie strony umieszczające Animce nielicencjonowane w polsce są bezpieczne i każdy może im nadmuchać (póki ktoś w polsce nie kupi licencji), bałbym się natomiast sytuacji gdy za komisją ACTA pójdzie paczka ustaw które np firmom Japońskim (bo i Japonia ACTA podpisała) pozwoli pozywać za pośrednictwem (czy przy pomocy) komisji ACTA polskie serwisy www na mocy ich japońskich licencji które de facto w Polsce nie istnieją...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2012, 12:12:51 pm wysłana przez wyspa »

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #213 dnia: Styczeń 23, 2012, 03:42:27 pm »
Zapis nie jest tak groźny jak go malują, ale jest też skonstruowany bardzo ogólnikowo.
Polecam zajrzeć np. tutaj http://trubro.salon24.pl/384103,acta-dlaczego-absolutnie-nie
Tam m.in. są wyszczególnione te "niegroźne ogólniki", i wytłumaczone dlaczego wcale tak niegroźne to one nie są.

A po za tym to oczywiście zgoda że ACTA to kolejny kroczek na wytyczonej ścieżce zamordyzmu. Malutki ale potem mają przyjść następne, na zasadzie: "no przecież to nie jest nic nowego, wszak zobowiązaliśmy się do tego w ACTA (tyle że ogólnikowo)".
Polecam przeczytanie http://di.com.pl/news/43027,0,Zgoda_na_ACTA_to_zgoda_na_omijanie_demokracji_Dlaczego.html
zwłaszcza akapitu "Demokracja w krzywym zwierciadle". Naprawdę, jeśli to tylko same ogólniki to dlaczego takie tajne przez poufne, jak za przeproszeniem obrady NATO na najwyższym szczeblu? :)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #214 dnia: Styczeń 23, 2012, 04:53:32 pm »
Bo za wszystkim stoją korporacje i firmy żądne każdego pieniądza, nawet jeśli pół populacji na planecie mieli by wsadzić do pierdla, abo obciążyć grzywnami.

Rozmawiałem ze znajomym który kończył prawo i też potwierdza iż te zapisy są tak ogólne i niejednoznaczne że wszystko można pod to podciągnąć. Mało tego, zapisy tam można dowolnie rozpisywać i przepisywać, tak by akurat pasowały do danej sytuacji.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #215 dnia: Styczeń 24, 2012, 07:31:41 am »
Megauplod zamknęli, a filesonic zamknął się sam. Wszystko to jeszcze przed podpisaniem.
http://technowinki.onet.pl/komputery/filesonic-zamknal-sie-sam-przestraszyl-sie-federal,1,5006025,artykul.html

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #216 dnia: Styczeń 25, 2012, 11:05:59 am »
RIP Gildio...

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #217 dnia: Styczeń 26, 2012, 12:17:45 pm »

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #218 dnia: Styczeń 26, 2012, 02:52:07 pm »
Jak mogłem przegapić taką imprezę :sad: O której to się odbywało?

Ciekawie się w profilu ułożyło. Same piątki i jedynki  :???:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2012, 02:56:10 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #219 dnia: Styczeń 26, 2012, 04:30:37 pm »
A tak było w Łodzi:
Tysiące łodzian protestują przeciwko A C T A

Niestety bitwe przegraliśmy, ale wojna trwa nadal...
Cytuj
Polska ambasador w Tokio - Jadwiga Maria Rodowicz-Czechowska ok. godz. 3.30 polskiego czasu (11.30 czasu japońskiego) podpisała w imieniu polskiego rządu umowę ACTA. Podpis pod umową złożyli też przedstawiciele Unii Europejskiej. Jeszcze w środę wieczorem w miastach w całej Polsce odbyły się protesty przeciw zapisom umowy. Najgoręcej było w Kielcach, gdzie zatrzymano 24 osoby. Na czwartek zapowiedziano kolejne demonstracje.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #220 dnia: Styczeń 26, 2012, 05:58:14 pm »
Jak mogłem przegapić taką imprezę :sad: O której to się odbywało?

O godz. 18:00 przy lodowisku pod uranio.

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #221 dnia: Styczeń 26, 2012, 06:01:12 pm »
Gdzie to akurat łatwo było poznać  :wink:
Dziwne, że ich nie słyszałem bo w sumie mam dosyć niedaleko.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #222 dnia: Styczeń 26, 2012, 07:56:59 pm »
A tego to już ci nie powiem, czemu nie słyszałeś :P

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #223 dnia: Styczeń 27, 2012, 10:22:00 am »
Wczoraj w w radiu słyszałem, że Tusk nie zgodził się na przeprowadzenie referendum w sprawie podpisania A.C.T.A. Mam wrażenie, że raczej mało internautów będzie na niego głosować w przyszłych wyborach ;-D

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #224 dnia: Styczeń 27, 2012, 10:30:08 am »
Kucyki też są przeciw AKTA:


RIP Gildio...