Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20  (Przeczytany 218142 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1485 dnia: Grudzień 21, 2013, 11:07:43 pm »
Jako, że nie jestem w temacie aktualnym to tylko wspomnę, że właśnie obejrzałem film Rurouni Kenshin. I muszę powiedzieć, że nie jest zły tak jak myślałem. W filmie są bardzo ładne scenerie, ciuchy oraz świetnie dobrani aktorzy [pod względem głosu i wyglądu do danego charakteru postaci]. Film obejmuje pierwszy wątek anime [około 12-16 odcinków, a tak się składa, że tylko tyle obejrzałem] i oczywiście są różnice miedzy filmem, a anime, ale według mnie film nie jest dużo słabszy od anime. Ma momenty słabsze i lepsze i praktycznie w tych samych miejscach co seria rysowana. Według mnie bardzo fajnie zrobione walki [nie wszystkie], a szczególnie zasługuje na pochwałę ode mnie scena, w której pokazane jest jak kenschin w wspomnieniach zabija grupkę wracających młodych samurajów uliczką. Wąska alejka, opadające płatki wiśni, parę machnięć mieczem, deszcz - naprawdę dobrze to wyglądało. Postać megumi, człowieka w masce również zasługuje na pochwałę. Film może nie dawał tyle frajdy z oglądania co Shinobi, ale jest dobry  i warto obejrzeć jeśli ktoś lubi tego typu rzeczy.

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1486 dnia: Grudzień 22, 2013, 08:24:03 am »
A mnie ten film trochę rozczarował. Poplątali za dużo wątków (Jinnai jako facet podający się za Rzeźnika Battosai bo znalazł jego stary miecz to przesada), wycieli kilka ciekawych postaci takich jak Aoshi Shinomori czy tych braci co chcieli zagarnąć dojo Kaoru. Rozumiem, że nie da się wszystkiego upchać w 2 godzinny film, ale po co tak mieszać?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1487 dnia: Grudzień 22, 2013, 09:35:26 am »
Ja bym powiedział, że system walki w czasie rzeczywistym jest bardziej realistyczny i wymagający od turowego (w sensie szybkości, refleksu, nie tylko dobierania na daną turę odpowiednich umiejętności/skilli/etc.). 
(...)

Zgadzam się. Turowe rozgrywanie akcji zabija ducha realizmu. Ja tam nie daję czasu graczom na zastanawianie się, gdy akcja przyspiesza. Muszą decyzje podejmować szybko, bo inaczej oddadzą inicjatywę przeciwnikom lub wydarzeniom : )

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1488 dnia: Grudzień 22, 2013, 09:44:31 am »
wycieli kilka ciekawych postaci takich jak Aoshi Shinomori czy tych braci co chcieli zagarnąć dojo Kaoru. Rozumiem, że nie da się wszystkiego upchać w 2 godzinny film, ale po co tak mieszać?
Przyznam, że tego nie zauważyłem i nie pamiętam tego z anime, dlatego może mi to nie przeszkadzało.

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1489 dnia: Grudzień 22, 2013, 12:03:05 pm »
Ponad 100 stron. :)
RIP Gildio...

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1490 dnia: Grudzień 22, 2013, 12:24:10 pm »
Trochę zajęło dotarcie do tej setnej strony...

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1491 dnia: Grudzień 23, 2013, 10:33:49 am »
Chcecie tradycyjnie nowy by mod czy dacie radę liczyć posty i skończycie na 1499 odpowiedziach? :)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1492 dnia: Grudzień 23, 2013, 11:46:57 am »
A ile to stron? Bo tu są temat, by daleko nie szukać, po 280 stron. Jak możesz, to nie zamykaj jeszcze.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1493 dnia: Grudzień 23, 2013, 05:40:02 pm »
Post z informacją " Odpowiedź #1499" jest ostatnim na 100nej stronie.
Oczywiście że mogę nie zamykać - akurat zamknięcie wymaga akcji a nie odwrotnie. :)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1494 dnia: Grudzień 24, 2013, 06:51:06 pm »
Powinny być dobre:
http://www.morele.net/glosniki-komputerowe-genius-sp-hf1800a-50w-rms-3-drozne-drewniane-czarne-289574/
Sam mam Genius  2.0 SP-HF500A i sobie chwale za: czyste brzmienie, jakoś wykonania. Co prawda nie są to głośniki do łupaniny bo basy są w nich słabe, ale są idealne do anime - filmów. Znacznie lepiej się na nich oglądało niż na 5.1.

Skorzystałem z rekomendacji i zakupiłem siostrze te głośniki. Przed chwilą zamontowałem i przeprowadziłem małe testy - sprawdzają się elegancko. Siostra też szczęśliwa. Wielkie dzięki (:

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1495 dnia: Grudzień 25, 2013, 09:52:31 am »
Nie ma za co :-)  ,  sam jeśli bym zmieniał głośniki to właśnie na te. Duży plus to mniej kabli i mniej miejsca zajmują niż 5.1.

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1496 dnia: Grudzień 29, 2013, 03:26:58 pm »
Dla zainteresowanych. pojawiła się wersja "Dream Hunter Rem" z angielskimi napisami.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1497 dnia: Styczeń 05, 2014, 11:57:51 am »
I jak tam po sylwestrze? :)
RIP Gildio...

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1498 dnia: Styczeń 05, 2014, 01:16:30 pm »
Ty dopiero wytrzeźwiałeś, tak? :D

No to ja, w takim razie, lepiej.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1499 dnia: Styczeń 05, 2014, 01:58:30 pm »
Uuu, TC pocisną trochę w sylwka. Jak tam w tym/zeszłym roku całkiem spokojnie, ale było fajnie.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau