Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20  (Przeczytany 218070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« dnia: Listopad 27, 2011, 10:53:32 am »
Trochę tradycji na początek:
Cytat: Dread
Ten temat nie służy do bezsensownego nabijania postów. Temat służy wzajemnemu poznawaniu się, przedstawianiu się nowych userów oraz luźnym dyskusjom i innym sprawom, których nie da się załatwić w inny sposób.

Proszę Was, byście nie pisali tutaj o anime i mangach, bo od tego są odpowiednie, poświęcone owym anime tematy. Jak nie ma, to wypada takowy założyć, nie ma strachu, najwyżej poprawię.

Proszę Was, byście nie pisali tutaj o grach komputerowych, kompach, bitewniakach, grach RPG, muzyce itp, bo od tego są odpowiednie Gildie. Małe dygresje są w porządku, ale kilkustronnicowe dyskusje już nie.

Proszę Was, byście nie pisali tutaj o sprawach, które nie dotyczą ogółu użytkowników, w sensie takie, które można załatwić poprzez PW, mailem, komunikatorem, telefonując, czy odwiedzając osobiście. Nie każdego obchodzi to kto komu wisi jakieś płyty, czy nawołuje do wspólnego picia kawy.

Proszę Was, nie róbcie z tego tematu czatu. Nikomu nie będę sprawdzał ilości znaków w poście, ale czasami warto się zastanowić, czy warto wysyłać posta złożonego z jednego wyrazu, czy emoty, albo lakonicznego "ja też". Nie jest to bezwzględny zakaz, ale umiar jest wymagany.
Dodam do tego jeszcze apel o używanie mózgu i czytanie ze zrozumieniem, bo cos ostatnio umiejętność ta zanika.

Uprzejmie Was proszę, aby starać się mieścić w 2 stronach dziennie. Jest to jedynie zalecenie, nie obłożone jakimikolwiek sankcjami, poza tym, że będzie mi smutno. Zamordyzmu wprowadzać nie będę, gdyż zamordystą nie jestem - liczę na Waszą współpracę.
Cytat: Wilk
Nie flejmić się za bardzo.
Cytat: Miranda
wszelkie próby trollowania i bluzgania będą tępione


Tyle, temat jest wasz :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2014, 04:28:50 pm wysłana przez Ijon Tichy »
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2011, 04:24:38 pm »
Już dwudziesta odsłona - sporo czasu i postów upłynęło od pierwszej edycji, która była swego rodzaju eksperymentem.

Frou Frou przygrywa mi od kilku dni, ale jak się okazało moją ulubioną piosenką jest solowa produkcja Imogen - "The Walk". Od tego zresztą zaczęło się moje spotkanie z tą panią, bo to ten utwór był w pewnej amv (bardzo nierównej, niestety i bez porządnego pomysłu).

btw. ostatnimi tygodniami w kinach lecą w ramach "Sputnika nad Polską" (już piąta edycja) filmy kina rosyjskiego. Był ktoś? Mi niestety czasu na taki maraton nie starczyło (stanowczo za krótkie robią te weekendy), ale jakby ktoś był to z chęcią posłucham o wrażeniach.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2011, 05:28:06 pm »
Hmmm... a nie wiedziałem że jest coś takiego, ale taki repertuar chyba mnie by i tak nie interesował.

Gratulacje. :)
Zawsze mnie zastanawia jak wygląda całą ta obrona inż i czy ciężko się pisze prace tako.
Obrona - u mnie, ale o ile wiem wszędzie jest podobnie - wygląda tak, iż przedstawiasz 3em (w tym promotor) osobom co robiłeś, zrobiłeś itp. Potem zadają parę pytań, mniej lub bardziej nawiązujących do tego co mówiłeś. Samo pisanie pracy to - o ile wybrałeś jakiś pasujący temat - nie powinno być trudne; ale z pisaniem o pracy (tzn robisz coś na inż, ale i tak potem trzeba to opisać, napisać czemu tak, coś o stosowanej teorii, z czego kożystałeś itp) może być gorzej. Choć to pewnie w dużym stopniu zależy jakie "masz gadane". (Plus są jeczsze takie elementy jak: dogadywanie się z promotorem, co konkretnie promotor oczekuje itp - takie niby mniej ważne szczegóły, ale wpływają na pracę.)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Lord Kupa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2011, 10:32:41 pm »
btw. ostatnimi tygodniami w kinach lecą w ramach "Sputnika nad Polską" (już piąta edycja) filmy kina rosyjskiego. Był ktoś? Mi niestety czasu na taki maraton nie starczyło (stanowczo za krótkie robią te weekendy), ale jakby ktoś był to z chęcią posłucham o wrażeniach.
Pierwsze słyszę, że coś takiego się u nas w odbywa. Jak będą jakieś seanse we Wrocławiu to może się wybiorę. Pamiętam jak kiedyś przypadkiem na TVP obejrzałem film Powrót -> http://www.filmweb.pl/Powrot i jakie wrażenie na mnie zrobił. Po seansie byłem w głębokim szoku, że Ruscy są w stanie coś tak świetnego nakręcić i od tego czasu Rosjanie mają u mnie spory kredyt zaufania jeśli chodzi o kinematografie.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2011, 11:07:32 pm »
Ja bym z chęcią obejrzał film Stalker z 1980 roku ale nie mam pojęcia gdzie to można by dorwać.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 27, 2011, 11:34:16 pm »
Ostatnie pół roku co jakieś dwa tygodnie leciał na TVP Kultura. Niezły, ale nie tego się spodziewałem. Z książki została tylko zona, a i jej koncepcja została drastycznie zmieniona. Poczynania bohaterów to, w zależności od nastroju, prawdy o świecie albo ostre przynudzanie. Za to aktorstwo niczego sobie.
I'd like to be a tree

Offline Lord Kupa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2011, 08:20:04 am »
Stalker miał klimat. Niestety mocno przynudzał, ale gdy go oglądałem miałem z około 15 lat, więc nie wiem jak bym teraz ten film odebrał. Za to pierwowzór to SF z najwyższej półki.

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2011, 08:53:00 am »
Z rosyjskich filmów ostatnio oglądałem Dzienny i Nocny Patrol. Nie czytałem książek i nie mam porównania, ale całkiem przyjemnie się to oglądało.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2011, 11:25:06 am »
Książki są lepsze, a i filmy lepiej odbiera się po lekturze książek.

Z rosyjskiego kina ostatnio widziałem Piter FM - bardzo fajny film, lekki i spokojny, z przepięknym Petersburgiem w tle.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 28, 2011, 04:41:37 pm »
Ja teraz czytam Metro 2033, 2034 przeczytałem pierwsze więc nieco od końca lecę. Ale Stalkera bym obejrzał, książkę mam upatrzoną u kolegi o ile wróci do Polski jeszcze. :P
Jak nie to poszukam na własna rękę.

Nie mniej teraz bardziej będę śledził TVP Kulturę, sporo tam fajnych filmów ale jakoś Stalker mnie kurcze ominął. :/
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 30, 2011, 10:09:16 am »
Jakby ktoś nie wiedział przez cały dzień można zamawiać w sklepach z tej listy produkty, nie ponosząc kosztów wysyłki. Jeśli chodzi o mangi to sklep gildii króluje tutaj. Właśnie zamówiłem 5 tomów FMA oszczędzając przynajmniej 10 zł (że o kosztach wysyłki nie wspomnę).
Generalnie jest tu cała masa ciekawych sklepów oferujących produkty w atrakcyjnych cenach.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 30, 2011, 01:14:09 pm »
JPF na swoim profilu na Facebooku umieścił ankietę dotyczącą nowego tytułu, który pojawi się po zakończeniu Fullmetal Alchemist. I do wyboru mamy:

Ludwig Kakume i Guignol Kyutei Gakudan - mangi autorstwa Kaori Yuki, Nane - Ai Yazawy i Psyren - Toshiakiego Iwashiry


Jako, że nie przepadam za Kaori Yuki to wolałbym któryś z tych dwóch ostatnich tytułów.

Offline Lord Kupa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 30, 2011, 05:56:56 pm »
Dzięki Góralu za info. 3 i 4 tom Pluto oraz Maus wylądował w moim koszyczku.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 30, 2011, 06:01:24 pm »
Rozglądam się za helsingiem, ale czym się różnią helsing? hellsing ultimate? helsing ova?

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 01, 2011, 02:22:23 am »
Mój współlokator zaczął słuchać hard dubstepu. Puściłem mu Cutie Mark Crusaders Theme Song (Alex S. Dubstep Remix) i teraz maltretuje mnie kucykami ( nie żeby było to nieprzyjemne)....
I'd like to be a tree