Autor Wątek: Gra o Tron (Game of Thrones)  (Przeczytany 122437 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skil

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 20, 2011, 03:00:10 pm »
Postarzenie jak najbardziej zrozumiałe - nie tylko jeśli chodzi o Rickona i Dany, ale IMO przede wszystkim jeśli chodzi o Robba i Snowa - w książce wciąż powtarzali że są prawie mężczyznami (ba, nawet Branowi się zdarzało w wieku 9 lat), mając 14-15 na karku. Nigga please, ja w wieku 14 lat byłem w głębokim dzieciństwie.

W dzisiejszej rzeczywistości rzuca się to w oczy, ale w średniowieczu, kiedy przeciętna długość życia była bardzo krótka, szesnastoletni chłopak mógł być traktowany jak mężczyzna, a piętnastoletnie dziewczynki stawały się materiałem na matki (czyt. do zaru***nia). Moim zdaniem postarzanie jest słuszne, zmieniły się czasy i inne są kryteria wiekowe.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 20, 2011, 03:05:13 pm »
Właśnie to miałem na myśli. Martin jednak tworzy świat w GoT na zasadzie Średniowiecze: Elseworlds :D
Jestem po obejrzeniu ostatniego odcinka serii. Końcóweczka wzbudza dreszcz, aczkolwiek czasem delikatnie wciaż mnie drażnią takie detale, jak chociażby przesadne budowanie postaci Baelisha a nawet to, że Khalesi wychodzi z płomieni rankiem, nie wieczorem. Ach, i trochę żal tej wspomnianej bitwy z Tyrionem w roli narratora :)
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline Dziex

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 20, 2011, 03:33:59 pm »
Cytuj
Akurat wycięcie bitwy z 9 odcinka było kiepskim pomysłem, bo odcinek i w sumie cały sezon stracił jeden z głównych punktów kulminacyjnych. A pokazanie tego z perspektywy karła który przez cały czas widzi tylko czyjeś plecy i podbrzusza koni raczej nie obciążyłoby zbytnio budżetu.
this
nie spodziewałem się niczego epickiego, no ale już nawet w Rzymie lepiej to wyglądało

+ chyba jeszcze większym failem było wycięcie pojmania Jaimego - gość zarąbał tam chyba z 10 chłopa zanim miecz utknął mu w jednym ze strażników Robba, akurat takie sieczki w skali micro wychodzą HBO zajebiście

Cytuj
A, jeszcze wielkim zaskoczeniem in plus jest dla mnie aktor grający Joraha Mormonta - w książce to łysiejący pedobear z brzuszkiem, a tutaj wcielenie zajebistości.
piąteczka o/
Że Charles Dance zajebiście mi pasuje jako Tywin pisałem jeszcze przed premierą ;p
No i  Emilia Clarke = <3333333333333333333333



Też mieliście tydzień temu bekę ze znajomych co nie czytali książki?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2011, 03:50:33 pm wysłana przez Dziex »

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 20, 2011, 03:53:31 pm »
A'propos Emilii Clarke, Viserys też zarąbiście HBO wyszedł.

Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline Radan

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 20, 2011, 03:57:53 pm »
@Dziex
Ja nawet im trochę zazdrościłem. Grande finale Eddarda był w serialu zrobiony tak genialnie, że gdybym nie wiedział, jak to się skończy, byłbym naprawdę mocno poruszony.

Tak BTW, trzeba wysłać do HBO jakąś petycję, żeby się wzięli za Wiedźmina. Przecież teraz to już oczywiste, że Bóg powołał do istnienia HBO właśnie po to, żeby zekranizowali Wiedźmina.

Offline skil

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 20, 2011, 04:50:05 pm »
Też mieliście tydzień temu bekę ze znajomych co nie czytali książki?
Ja nie czytałem, a się domyśliłem. Wskazówką był Sean Bean, który ZAWSZE ginie.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Idaan

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 20, 2011, 05:49:03 pm »
+ chyba jeszcze większym failem było wycięcie pojmania Jaimego - gość zarąbał tam chyba z 10 chłopa zanim miecz utknął mu w jednym ze strażników Robba, akurat takie sieczki w skali micro wychodzą HBO zajebiście
W książce też Catelyn jest jedynym POV na miejscu i widzi tylko sylwetki ludzi naparzających się w lesie. Ale pokazać faktycznie mogli, bo na obecną chwilę Jaime raczej nie wygląda na najlepszego rycerza Westeros tylko gościa który dał się pojmać nastolatkowi z dużym psem.
Też mieliście tydzień temu bekę ze znajomych co nie czytali książki?
Zgrzeszyłem, sprzedałem wcześniej zakończenie za wódkę :(. Nie wiem w sumie co kierowało człowiekiem który mnie postawił przed tym wyborem, ale jego strata. A ci co tego nie słyszeli, też raczej domyślali się co jest na rzeczy.

Offline Ribald

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 20, 2011, 08:04:25 pm »
Ja póki co serial sobie odpuściłem, mimo że pewnie jest świetny. Ale mam z Martinem podobny problem jak z EP3 Star Warsów - zwyczajnie mnie dołuje. I chyba książki jednak wystarczą. 12 lipca następny tom w Hameryce.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 20, 2011, 08:09:22 pm »
Mógłbyś rozwinąć? Dlaczego Martin i najlepszy epizod Ciebie dołują? :>
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline Ribald

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 20, 2011, 08:16:14 pm »
Bo życie jest wystarczająco parszywe żeby sobie jeszcze smutnymi lekturami i filmami pogorszać;]
No dobra, ostatni odcinek jakoś sam się włączył - scena obwołania Robba królem północy epicka.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Quithe

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 20, 2011, 08:17:53 pm »
Piszecie o "Grze o tron" czy co? xD

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 20, 2011, 10:37:49 pm »
Smutnymi? W GoT ja na przykład wiele smutku nie widuję. Fakt że postaci nie są nieśmiertelne jakoś mnie nie odpycha.
A w EP 3 SW również smutnym nie jest, IMO nawet pomimo Haydena, to scena powstania Dartha jest świetnie zrealizowana.
No i ginie Samuel L. Jackson! :) Chociaż, jak się zastanowić, to jedyny z filmów, w których nie wkurza, a jego postaci jest żal :(
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline Hollow

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 24, 2011, 04:04:35 pm »
Dopiero co skończył się pierwszy sezon Gry o tron, a już zaczęły pojawiać się filmiki nabijające się z serialu. Chwilowo jak dla mnie najlepszy jest "Jeden i pół faceta"

HUMOR One and a Half Man, czyli Gra o tron w Krzywym Zwierciadle

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 24, 2011, 04:18:08 pm »
Wywiad z  Georgem R. R. Martinem  :smile: .


http://www.zakazanaplaneta.pl/news.php?readmore=5660
RIP Gildio...

Offline Radan

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 26, 2011, 07:18:33 pm »
Dziesiąty odcinek "Gry o Tron" to jak dla mnie szczyt szczytów. Prawie każda scena jest epicka :eek: !

Czekam w napięciu na drugi sezon, mimo, że "Starcie Królów" już czytałem i dokładnie wiem, co się będzie działo.

 

anything