Autor Wątek: Gra o Tron (Game of Thrones)  (Przeczytany 122760 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fezz

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #255 dnia: Styczeń 14, 2015, 11:23:28 am »
Też, chociaż te przerwy między sezonami są tak nieludzkie, że najchętniej wróciłbym do niego za 3 lata jak robię z niektórymi serialami. Ale w tym wypadku, to niestety tak nie działa. :D

Offline Hollow

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #256 dnia: Styczeń 14, 2015, 11:39:42 am »
Martin niedawno oświadczył, że następna jego książka wyjdzie dopiero w 2016. Mam nadzieję, że nie wpłynie to jakoś na serial...

Offline misiokles

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #257 dnia: Styczeń 14, 2015, 06:42:19 pm »
A nie przypadkiem wydawca Martina oświadczył, że tom szósty NIE wyjdzie w 2015 roku (co nie znaczy, że wyjdzie w 2016).

Offline Hollow

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #258 dnia: Styczeń 14, 2015, 07:10:26 pm »
Tam gdzi czytałem było napisana, że wyjdzie w 2016.

Offline Hollow

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #259 dnia: Luty 07, 2015, 04:29:07 pm »
W telewizji pojawiła się reklama mistrzostw w rugby inspirowana openingiem serialu.

Sami oceńcie efekt:

Offline Kamila90

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #260 dnia: Luty 15, 2015, 09:25:54 pm »
Żeby była zabawniej sporo osób namawiało mnie, żebym zobaczyła ten serial - a ja uparcie "nie, to strata czasu".  A teraz siedzę na forum i czytam kiedy będą kolejne sezony. Kwietniu - przebywaj! :D

Offline kubekwkubek

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #261 dnia: Marzec 17, 2015, 10:14:40 am »
ja też nie mogłam się przekonać, od razu z góry założyłam, że mi się nie spodoba :wink: a tymczasem zarwane noce, zeby pochłonąc wzystkie odcinki pierwszego sezonu, potem drugi, miedzyczasie ksiazka i reszta :smile: czekam do kwietnia!

Offline Ribald

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #262 dnia: Kwiecień 20, 2015, 09:20:19 pm »
Ktoś ogląda? Sezon zaczął się godnie, wyjąwszy głupawy wątek Brienne. Duety Stannisa i Mance'a oraz Stannisa i Jona boskie.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Fezz

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #263 dnia: Kwiecień 28, 2015, 02:24:53 pm »
Hmm, no Brienne się trochę mota, jak świnka w pomidorach, ale i tak jest kochana. :smile:


Stanis jest ciekawy, ale i tak najciekawszy będzie już chyba po prostu Littlefinger i Sansa.
Jeszcze mogliby wrócić do tego wątku z armią nieumarłych, bo to jest dziwne, że oni tak sobie całkiem zniknęli.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2015, 02:33:18 pm wysłana przez Fezz »

Offline nayroth

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #264 dnia: Maj 02, 2015, 10:23:07 am »
Heh, nieumarli pojawiają się tylko na przynętę, na początek sezonu albo na koniec. Komputerowe efekty widocznie drogie skoro HBO tak ostrożnie je dawkuje ;p

Początek sezonu jak dla mnie zachowawczy. Przygody Arii(?) w Davos - miało być tajemniczo, a wyszło zwyczajnie mętnie: co tam robią? po co to robią? nie wiadomo... Jamie zupełnie bez przekonania rusza na jakąś wydumaną misję. Do tego przypadkowe spotkania w karczmach: Sansy z kobietą-rycerzem, oraz Karła z lordem friend-zone. Ciut na siłę... Wątek Deneyrys i jej smoków - taki potencjał a taka nuuuuuda... Jedyne interesujące momenty to egzekutor Jon Snow - akcja na miarę swojego ojca z pierwszego odcinka, ładnie. Oraz knucia lorda Boltona w Winterfell, który jako nieliczna postać w Grze o tron zdaje się planować i myśleć, a nie tylko mazgaić się i roztkliwiać na swoim ciężkim losem.

Offline 0x5D1BE3

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #265 dnia: Maj 14, 2015, 12:46:12 pm »
Najlepsze teksty odcinka:

Theon do Sansy w Winterfell - "You shouldn't be here!"
Tyrion do Jorah - "Where are we? Not the Rhoyne."

Offline Dziex

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #266 dnia: Maj 14, 2015, 07:34:12 pm »
Dodałbym jeszcze:

Dziex do siebie - "Gdzie jest Gryf?"


Potem dowiedziałem się, że podobno ma być w kolejnym sezonie. Po tym co ostatnio odwalają chyba powinienem się cieszyć, że w ogóle będzie.

Offline 0x5D1BE3

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #267 dnia: Maj 14, 2015, 08:05:30 pm »
Gryf?
Brak fAegona moim zdaniem potwierdził Varys gadaniem o Daenerys. A JonCon został wchłonięty przez Jorah, gdy ten złapał greyscale, płynąc po Valyrii czyli gdy wchłonął Eurona. Teraz jest szansa, że ręka mu odpadnie i uratuje go jakiś czerwony kapłan i załatwimy tym samym Victariona.

Offline Johnson

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #268 dnia: Czerwiec 01, 2015, 02:58:46 pm »
Witam. Czy ktoś mógłby wyjaśnić mi kwestię dlaczego wątek Brandona został (jak do tej pory) kompletnie pominięty w piątym sezonie?

Offline nox-dl

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #269 dnia: Czerwiec 03, 2015, 12:50:55 pm »
Jak dla mnie wątek Daenerys został niepotrzebnie rozwleczony, choć mimo tego go lubię. Szczególnie w ostatnim odcinku zrobiło się ciekawie.

Wątek Straży już od końcówki poprzedniego sezonu rozwijał się bardzo fajnie. A teraz w końcu wracają nieumarli.

Zgadzam się, że szkolenie Arii to jakaś masakra. Nudne to i zagmatwane. Również dopiero w 8 odcinku zrobiło się bardziej interesująco, ale do czego to zmierza?

Za to świetny, moim zdaniem, jest wątek Szarych Wróbli czy jak tam nazywa się ta sekta. Fajnie wprowadzony kolejny aspekt świata. Można nie lubić poszczególnych wątków czy bohaterów, a świat przedstawiony w serialu wykreowany jest po mistrzowsku.

Witam. Czy ktoś mógłby wyjaśnić mi kwestię dlaczego wątek Brandona został (jak do tej pory) kompletnie pominięty w piątym sezonie?

Chyba, podobnie jak w książkach, sezon skupia się na wybranych bohaterach, a pomija innych. W kolejnym sezonie będzie pewnie na odwrót: Brandona dużo, a innych mniej.