Autor Wątek: Gra o Tron (Game of Thrones)  (Przeczytany 122684 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 0x5D1BE3

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #240 dnia: Lipiec 04, 2014, 04:23:41 pm »
Dorne jest już pełnoprawnym graczem a szósty sezon to TWOW. Mogą albo wyciąć albo przyspieszyć. Tak czy inaczej należy się bać. Mamy jeden sezon na resztę AFFC i ASOS, które *wprowadzały* dużo nowych rzeczy - Dorne, White Harbour, Greyjoyowie, fAegon i kompania. Z czego poza Greyjoyami wiadomo, że reszta jest kluczowa. To, że Bran poszedł kilka pagórków dalej a Arya wsiadła na statek nie powoduje, że jest mniej materiału, który jest trudny do przeniesienia na ekran.

Offline misiokles

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #241 dnia: Lipiec 04, 2014, 08:50:21 pm »
Jest wręcz odwrotnie. Jest w Uczcie tyle rozwlekłych wątków, które aż się proszą o cięcia i zmiany. Dla przykładu wątek Arianna/Myrcella/Hotah można skwitować gdzieś przy okazji jednego dialogu "księżna Myrcella została porwana, ucięto jej ucho, na szczęście została odbita i cała i zdrowa wróciła do Dorne". Więc kilka rozdziałów mamy dobrze podsumowanych i można zająć się czymś ciekawszym. Albo Brienne. Szuka Sansy, przeżywa przygody, kogoś tam zabija ale nie znajduje Sansy i chce wrócić do stolicy. Really - chcecie takie nudziarstwo oglądać na ekranie? Podobnych przykładów mogę przytoczyć więcej. Dlatego mam nadzieję, na jakieś ciekawe zmiany scenariuszowe.

Offline Jakurra

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #242 dnia: Sierpień 26, 2014, 01:48:25 pm »
A mnie się tak dłuży czas oczekiwania na kolejny sezon.  :sad:

Offline mariolko87

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #243 dnia: Sierpień 26, 2014, 07:42:00 pm »
Ja też nie mogę się doczekać! A najbardziej mnie wkurza podkręcanie na necie, jak jest pełno info o GoT. Najchętniej to już bym obejrzała kolejny sezon.
What a difference.

Offline bar_kow

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #244 dnia: Sierpień 31, 2014, 10:04:49 pm »
Ja też nie mogę się doczekać! A najbardziej mnie wkurza podkręcanie na necie, jak jest pełno info o GoT. Najchętniej to już bym obejrzała kolejny sezon.


Trzeba bylo przeczytać książki :wink:
Nie uprzedzaj się.

Offline 0x5D1BE3

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #245 dnia: Wrzesień 01, 2014, 10:01:43 am »
Można już śmiało powiedzieć, że serial nie jest już w kanonie książki.

Offline misiokles

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #246 dnia: Wrzesień 01, 2014, 04:24:18 pm »
Who cares?

Offline 0x5D1BE3

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #247 dnia: Wrzesień 01, 2014, 04:43:41 pm »
Ludzie oglądający serial, którzy czytają/przeczytali książki. Takie proste, ale niektórzy muszą pytać.

Offline misiokles

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #248 dnia: Wrzesień 01, 2014, 05:39:14 pm »
Ja czytałem książki i cieszę się z większości zmian. Po co mam fundować sobie powtórkę z rozrywki oglądając to samo co czytałem, skoro ten czas można przeznaczyć na czytanie innych książek? I czemuż to takie strasznie strasznie ważne, by serial był identyczny z oryginałem? Losy świata od tego zależą?

Offline 0x5D1BE3

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #249 dnia: Wrzesień 01, 2014, 07:52:10 pm »
Ktoś nie może się doczekać sezonu, ktoś inny mu poleca przeczytać książkę. W tym kontekście informacja o odrębności kanonów jest istotna. Ale Twój świat zależy od tego czy przypi****lisz się do czegoś, idź się baw gdzie indziej.

Offline misiokles

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #250 dnia: Wrzesień 01, 2014, 08:43:40 pm »
Sam się baw. Istotną informacją jest, że od tomu czwartego następuje podział geograficzny, w serialu wydarzenia idą symultanicznie.

Offline 0x5D1BE3

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #251 dnia: Wrzesień 01, 2014, 08:45:42 pm »
Co to ma do rzeczy?

Offline misiokles

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #252 dnia: Wrzesień 01, 2014, 08:46:19 pm »
A co to ma do rzeczy, że serial nie jest w kanonie książki?

Offline 0x5D1BE3

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #253 dnia: Wrzesień 01, 2014, 09:27:12 pm »

Trzeba bylo przeczytać książki :wink:
Dokładnie to. Nadal nie czaisz?

"Czytanie książek żeby dowiedzieć się co będzie w serialu" jest kiepską radą, skoro są w osobnych kanonach.

Offline GoldenMan

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #254 dnia: Styczeń 05, 2015, 09:38:42 pm »
Czekam na piąty sezon. A Wy?  :lol: