Autor Wątek: Gra o Tron (Game of Thrones)  (Przeczytany 124840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Radan

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #225 dnia: Czerwiec 16, 2014, 05:36:40 pm »
Wycinanie Eurona byłoby niezłym samobójem, bo to postać barwna i ciekawa. Równie dobrze mogliby wyciąć Oberyna z 4 sezonu. Zanosi się natomiast na to, że Victariona sobie darują. Już dawno by się pojawił, gdyby chcieli go obsadzić w serialu.

A najbardziej martwi brak Lady Stonehart w ostatnim odcinku. To był najlepszy moment, żeby ją wprowadzić. Chociaż może postąpią z nią tak samo, jak z szarżą Stannisa na Dzikich.

No i nikt nie zadał nikomu podstawowego pytania: Gdzie wysyła się dziwki?

Offline misiokles

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #226 dnia: Czerwiec 16, 2014, 06:25:06 pm »
A najbardziej martwi brak Lady Stonehart w ostatnim odcinku. To był najlepszy moment, żeby ją wprowadzić.
Nie podpisuje się raczej kontraktów z aktorami na występ w ostatnim odcinku.

Offline Radan

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #227 dnia: Czerwiec 16, 2014, 07:55:22 pm »
A kto powiedział, że musieliby od razu pokazywać jej twarz? Jaquen na przykład pojawił się w ostatnim odcinku pierwszego sezonu. Po prostu miał kaptur na głowie.

Offline 0x5D1BE3

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #228 dnia: Czerwiec 16, 2014, 09:39:31 pm »
Wycinanie Eurona byłoby niezłym samobójem, bo to postać barwna i ciekawa. Równie dobrze mogliby wyciąć Oberyna z 4 sezonu. Zanosi się natomiast na to, że Victariona sobie darują. Już dawno by się pojawił, gdyby chcieli go obsadzić w serialu.
Euron jaki by zabawny nie był nie służy niczemu innemu by wprowadzić i nadać głębi (lol) Victarionowi. Victarion w książce jako taki był wspomniany tylko jako początkowy zdobywca Moat Callin, ale wrócił na Kingsmoot po śmierci Balona, by Boltonowie mogli odbić Fosę. W serialu Balon żyje, więc nie było potrzeby wprowadzać postaci.

Też mi się osobiście wydaje, że POVów nie wytną, ale 93 statki Daario są znaczące.

Na LHS nie było czasu. D&D nie lubią flashbacków a dialog Thorosa z Brienne byłby dziwny w serialu.

No i na koniec - Jojen Paste Confirmed!

Offline Ribald

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #229 dnia: Czerwiec 19, 2014, 10:55:58 am »
Cytuj
Nie podpisuje się raczej kontraktów z aktorami na występ w ostatnim odcinku.


Mance? :)


Cytuj
Jaquen na przykład pojawił się w ostatnim odcinku pierwszego sezonu. Po prostu miał kaptur na głowie.


Ymm? Jaquen?




Co do Eurona i Victariona. W sumie jednak zacząłem się martwić czy twórcy serialu nie stwierdzą, że na przyszły sezon mamy za dużo wątków - KP, Mur, Mereen, Dorne, Arya, Brienne, Tyrion, Bran, Davos (?), Jaime (?). Sporo. Ale jednak Balon jako Stannisowa pijawka powinien umrzeć. Myślę, że los kałamarnic w serialu zależy od tego co Martin dla nich zaplanował.


Ostatni odcinek mnie nie zmiażdżył, ale też nie rozczarował. Sceny z Tyrionem były konsekwencją tego jak poprowadzili ten wątek w serialu, zwłaszcza jeśli chodzi o Shea - psychologicznie było to wiarygodne, ale "pożegnanie" z Tywinem miało mniejszą moc niż w książce. No i zabrakło kilku dialogów, a kwestia ku*w pozostanie chyba jednak niewyjaśniona :) Ogólnie cały sezon na duży plus, ale też materiał książkowy miał dużą dynamikę - zobaczymy jak sobie poradzą z piątym.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #230 dnia: Czerwiec 22, 2014, 08:25:50 am »
Gruba teoria (spoilery książkowe oczywiście)

mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #231 dnia: Czerwiec 27, 2014, 01:24:20 pm »
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Deg

  • Gość
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #232 dnia: Czerwiec 27, 2014, 06:56:40 pm »
A najbardziej martwi brak Lady Stonehart w ostatnim odcinku. To był najlepszy moment, żeby ją wprowadzić. Chociaż może postąpią z nią tak samo, jak z szarżą Stannisa na Dzikich.
Spoiler: pokaż
Podobno się nie pojawi:
http://www.filmweb.pl/news/Fani+cyklu+%22Pie%C5%9B%C5%84+Lodu+i+Ognia%22+w+%C5%BCa%C5%82obie-105878
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2014, 07:01:54 pm wysłana przez Deg »

Offline Radan

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #233 dnia: Czerwiec 28, 2014, 10:09:50 am »

Offline Fezz

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #234 dnia: Czerwiec 30, 2014, 11:20:33 am »
Niby wszystko było, wszystko ładnie, ale ten ostatni odcinek był taki bezpłciowy trochę.

Offline Dziex

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #235 dnia: Lipiec 04, 2014, 10:49:40 am »
no jeśli walka Ogara z Brienne była bezpłciowa (jak zaczęła go lać kamieniem z ust wyrwalo mi sie szczere "ja pi****le") to poprosze więcej

dobry odcinek, dobry sezon (podejrzewam, że to m.in. przez wykończenie nudziarzy z północy)

Offline 0x5D1BE3

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #236 dnia: Lipiec 04, 2014, 11:30:42 am »
To że dotąd nie pojawił się Balon Swann, a jednak dobrze byłoby wprowadzić wątek Dorne z pomocą jakiejś znanej widzom postaci. Jeżeli mają być Bękarcice, to ludzie mogą się pogubić. Poza tym obecnie Jaime niespecjalnie ma co robić ani w KL, ani w Dorzeczu - Riverrun w serialu jest już zdobyte. Bronn tym bardziej.
Dopiero teraz bo mnie dopiero teraz coś tknęło. Nie ma Balona Swanna, ale nie ma też Arysa Oakharta. Jako postaci oczywiście, jako nazwiska się pojawiają. Cała historia polega na tym co Arys zrobił a czego nie, Balon tylko podróżuje trochę wolniej niż powinien a potem szuka emo-Dayne'a.

Ogólnie mi chodzi o to, że wątek Dorne vs Myrcella to coś więcej niż zdrajcy u Crastera, wątpie, żeby szło to uprościć do 2x10 minut. Co za tym idzie, uważam, że to spora dewiacja i D&D się nie zdecydują. Chyba, że faktycznie Jaimie wpadnie, odda głowę, wypadnie - nie będzie zasadzki z karłem a Darkstar jak biegał, tak będzie biegał.

Co do LHS:
Spoiler: pokaż
To i tak był średni motyw w książce, a jak będzie w tym samym sezonie co zdrada w Black Castle, to wszyscy widzowie po czwartym nożu będą krzyczeć do Mellisandre: Kiss of fire! Kiss of fire!

Offline BLANTMAN

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #237 dnia: Lipiec 04, 2014, 01:36:55 pm »
SPRZEDAM 3 SEZONY NA DVD GRY O TRON 5 X DVD KAŻDY - 250ZŁ PLUS WYSYŁKA ...RAZ OGLĄDANE , POTRZEBUJE KASY !!!

Offline Ribald

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #238 dnia: Lipiec 04, 2014, 03:30:39 pm »
Cytuj
Dopiero teraz bo mnie dopiero teraz coś tknęło. Nie ma Balona Swanna, ale nie ma też Arysa Oakharta. Jako postaci oczywiście, jako nazwiska się pojawiają. Cała historia polega na tym co Arys zrobił a czego nie, Balon tylko podróżuje trochę wolniej niż powinien a potem szuka emo-Dayne'a. Ogólnie mi chodzi o to, że wątek Dorne vs Myrcella to coś więcej niż zdrajcy u Crastera, wątpie, żeby szło to uprościć do 2x10 minut. Co za tym idzie, uważam, że to spora dewiacja i D&D się nie zdecydują. Chyba, że faktycznie Jaimie wpadnie, odda głowę, wypadnie - nie będzie zasadzki z karłem a Darkstar jak biegał, tak będzie biegał.



Trudno powiedzieć jak to zrobią, ale raczej na pewno ze sporymi zmianami w stosunku do książki. W castingach nie było do tej pory Arianne (ani Quentyna zresztą), ale w zasadzie mogłaby ją zastąpić któraś ze Żmijowych Bękarcic. Obsadzą (i pewnie postarzą) za to Trystane'a, który u Martina właściwie nie występował.


W zasadzie, co do Arianne i Quentyna, to ich książkowe działania właściwie do niczego do tej pory nie doprowadziły - a przynajmniej do niczego takiego, czego nie dałoby się małym kosztem przeprowadzić w serialu w inny sposób. Choć Areo i jego halabarda powinni mieć jakieś pole by się wykazać...[size=78%] [/size]
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline misiokles

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #239 dnia: Lipiec 04, 2014, 03:48:39 pm »
Wątek Quentyna i Arianne równie dobrze można wprowadzić w szóstym i siódmym sezonie, gdyż w książce to była taka zapchajdziura.