trawa

Autor Wątek: Gra o Tron (Game of Thrones)  (Przeczytany 122439 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 19, 2011, 12:26:15 pm »
Ja też obejrzałem 1 odc. i mam dużą ochotę na dalszy ciąg. I bez względu na to, jak serial się rozwinie, myślę że przynajmniej Sean Bean nie zawiedzie.

nick stad,ze mam na nazwisko tak samo jak bohater serialu, a prze q bo jak zakladalem konto to bylem szczylem i wydawalo mi sie to cool.
A nie qool? :)

Offline Qraq

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 19, 2011, 01:19:37 pm »
kewl




ekhem

Offline Dziex

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 19, 2011, 05:29:56 pm »
HBO na facebooku podało, że będzie drugi sezon.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2011, 05:51:01 pm wysłana przez Dziex »

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 19, 2011, 07:46:42 pm »

Serial przede wszystkim zrealizowany fantastycznie, te kostiumy, te scenerie!
Aż przez chwilę zastanawiałem się na budżetem jednego odcinka. Musi kosztować (tak jak. np. w Tudors)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2011, 07:27:26 pm wysłana przez KanGax »
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 19, 2011, 10:44:58 pm »
HBO na facebooku podało, że będzie drugi sezon.

Ufff... Naprawdę odetchnąłem z ulgą, co prawda HBO ma w swojej historii bodajże tylko dwa seriale które nie dostały drugiego sezonu, ale zawsze pozostaje ta niepewność, a naprawdę wiele sobie obiecuję po tej produkcji. Póki co wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że się nie zawiodę.

Cytat: KanGax
Aż przez chwilę zastanawiałem się na budżetem jednego odcinka. Musi kosztować (tak jak. np. w Tudors)
 

Widziałem różne szacunki od 45 milionów dolarów do nawet 100 milionów, choć najczęściej pojawiało się ok. 60. EDIT: To oczywiście budżet całej produkcji, czyli wychodzi ok. 6 mln $ na odcinek.
Co ciekawe podobno "Camelot" ma budżet ok. 6,5 mln na odcinek ( w pierwszym sezonie jest ich dziesięć ), natomiast wygląda bardzo tanio, a chwilami nawet tandetnie, zastanawiam się na co oni wydali te pieniądze...
Przy okazji zdecydowanie nie polecam Camelot, największy zawód ostatnich tygodni.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2011, 11:43:52 am wysłana przez 4-staczterdzieściicztery »
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 20, 2011, 05:28:21 am »
@444
Sam sobie odpowiedziałeś. Dysponując budżetem dziesięciokrotnie mniejszym niż HBO to nie mogło wyglądać szczególnie dobrze, nie serial kostiumowy (gdzie na same kostiumy i scenografię trzeba wydawać krocie).
Z kostiumowych polecam jeszcze serial Water Margin z 1997 r.  W porównaniu do niego większość seriali HBO moze się schować. Tutaj macie ending.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 20, 2011, 07:15:21 am »
@ 444


No właśnie, takie The Tudors dysponowało budżetem ok 4,5 mln $ za ODCINEK, aczkolwiek tam było to widać, że pieniądze są - i że zostały dobrze wydane (od kostiumów, po wiele choreografii nawet).


PS. Zatrudnienie Sheen'a do serialu zwiększa budżet odcinka o kolejne kilka milionów, a w Polsce wciąż produkuje się głównie telenowele :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2011, 07:19:03 am wysłana przez KanGax »
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 20, 2011, 12:08:38 pm »
Cytuj
@444
440i4

Wybaczcie, coś mi się pochrzaniło przy pisaniu poprzedniego posta i zamiast budżetu odcinka "Gry o Tron", podałem całkowity.
Szacuję się, że Gra o Tron jest jednym z najdroższych seriali HBO, ale znacząco tańszym niż "Kompania Braci" ( całkowity budżet ok. 125 mln $ , 10 odcinków ), "Pacyfik" ( ok. 150 mln $, 10 odcinków ), czy "Rzym" ( pierwszy sezon ok. 115 mln $, 12 odcinków ).

Tak więc, "Camelot" mając budżet odcinka zbliżony do "Gry o Tron" lub niewiele niższy, wygląda duuużo gorzej, o ile gaża Josepha Fiennesa czy Evy Green nie pochłania 2/3 tych pieniędzy to naprawdę nie wiem na co mogłyby one pójść. Tym bardziej, iż oba seriale były kręcone w większości w tym samym kraju, Irlandii Północnej.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2011, 12:32:58 pm wysłana przez 4-staczterdzieściicztery »
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline skil

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 14, 2011, 12:54:49 pm »
Game of thrones,

SPOILER

qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 19, 2011, 07:34:35 pm »
Trudno byłoby nazwać mega epickimi książki, w których nie widzisz jednej z najważniejszych bitew bo bohater akurat dostał w głowę i stracił przytomność

Zaraz, mowa o tym co stało się z Tyrionem w odc. 9 serialu? Bo właśnie z tego co pamiętam, w książce było odmiennie -  w filmie nic nie powalczył, natomiast w pierwszym tomie normalnie nawet zaszlachtował 2 osoby w...właściwie pierwszej prawdziwej bitwie w książce.

Jak tam, oglądacie Grę o Tron? Ja nadrabiam "zaległości" serialowe i przyznam że niektóre różnice są dobrym rozwiązaniem (np. dowiedzenie się przez widza o żonie Tyriona, dobre IMO) niektóre natomiast takie sobie (niepotrzebne tworzenie postaci dziwki Petyra Baelisha, no ale wiadomo, HBO musiał pokazać więcej cycków + scenę lesbijską).

O różnicy wyglądu wyobrażonych podczas lektury bohaterów dyskutować chyba nie ma za bardzo po co, (IMO najbardziej od pierwowzoru różnią się właśnie Lannisterowie: Joffrey i Tywin) chociaż Tyrionowi mogli jednak "zrobić" tę dwubarwność oczu. No i celowo w serialu postarzono wszystkich bohaterów, co najbardziej widać na przykładzie Starków.
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline Idaan

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 20, 2011, 11:19:25 am »
Zaraz, mowa o tym co stało się z Tyrionem w odc. 9 serialu? Bo właśnie z tego co pamiętam, w książce było odmiennie -  w filmie nic nie powalczył, natomiast w pierwszym tomie normalnie nawet zaszlachtował 2 osoby w...właściwie pierwszej prawdziwej bitwie w książce.
Chodziło mi o drugi tom,
Spoiler: pokaż
oblężenie King's Landing, w którym Tyrion traci nos i budzi się po bitwie
. Akurat wycięcie bitwy z 9 odcinka było kiepskim pomysłem, bo odcinek i w sumie cały sezon stracił jeden z głównych punktów kulminacyjnych. A pokazanie tego z perspektywy karła który przez cały czas widzi tylko czyjeś plecy i podbrzusza koni raczej nie obciążyłoby zbytnio budżetu.

O różnicy wyglądu wyobrażonych podczas lektury bohaterów dyskutować chyba nie ma za bardzo po co, (IMO najbardziej od pierwowzoru różnią się właśnie Lannisterowie: Joffrey i Tywin) chociaż Tyrionowi mogli jednak "zrobić" tę dwubarwność oczu. No i celowo w serialu postarzono wszystkich bohaterów, co najbardziej widać na przykładzie Starków.
Jak dla mnie to Joffrey i Tywin, chociaż różnią się wyglądem, są mistrzowsko obsadzeni. Pan Benedict z "Bohatera ostatniej akcji" = \m/.
Postarzenie bohaterów było pomysłem samego Martina, który przyznał, że z perspektywy czasu wszystkie dzieci są zbyt młode, jak na to co robią i co im się przytrafia. No i dochodzą problemy z pokazywaniem na wizji Khala Drogo ujeżdżającego 13-letnią Daenerys.

Jeśli o mnie chodzi, adaptacja jest bardzo udana, chociaż brakuje trochę większej ilości statystów i zbyt rzadko pokazują wilki Starków.

Offline skil

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 20, 2011, 12:09:02 pm »
Jeśli o mnie chodzi, adaptacja jest bardzo udana, chociaż brakuje trochę większej ilości statystów i zbyt rzadko pokazują wilki Starków.
Nie czytałem książek, ale w serialu wygląda tak, jakby na Murze było zawsze 15 osób.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 20, 2011, 12:25:55 pm »
To akurat by się zgadzało - mur był słabo obsadzony. Bardziej drażniła mnie liczebność khalasaru Drogo i frekwencja na turnieju.
Joffrey - w książce był piękny, a tutaj wygląda jak
Spoiler: pokaż
owoc kazirodczego związku.
I bardzo dobrze.

Offline Idaan

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 20, 2011, 12:35:16 pm »
A, jeszcze wielkim zaskoczeniem in plus jest dla mnie aktor grający Joraha Mormonta - w książce to łysiejący pedobear z brzuszkiem, a tutaj wcielenie zajebistości.

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 20, 2011, 01:24:28 pm »
To prawda z Mormontem :)
Tywin znakomicie obsadzony, rzeczywiście widać skurwysyństwo z niego bijące. Czepiam się tylko jego fryzury i strojów.  Z tego co pamiętam również zbroja Jamiego była warta tyle, że była nieraz przedmiotem kpin Tyriona.

Postarzenie jak najbardziej zrozumiałe - nie tylko jeśli chodzi o Rickona i Dany, ale IMO przede wszystkim jeśli chodzi o Robba i Snowa - w książce wciąż powtarzali że są prawie mężczyznami (ba, nawet Branowi się zdarzało w wieku 9 lat), mając 14-15 na karku. Nigga please, ja w wieku 14 lat byłem w głębokim dzieciństwie.

Ekranizacja znakomita, gdybym nie czytał książki w ogóle, to w ogóle byłby dla mnie "Game of Holy f**ks", dobrze budują napięcie :)


Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

 

anything