Autor Wątek: Gra o Tron (Game of Thrones)  (Przeczytany 122441 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Gra o Tron (Game of Thrones)
« dnia: Wrzesień 13, 2010, 03:34:22 am »
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2010, 07:02:00 am »
Wreszcie jakiś serial, który będę oglądał :)

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2010, 03:10:25 am »
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2010, 03:14:14 am wysłana przez 4-staczterdzieściicztery »
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Dziex

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2011, 07:08:21 pm »
Swoją drogą miło jest widzieć na mieście porozwieszane takie oto wielkie plakaty:



\m/

Offline Kalasanty

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 28, 2011, 07:19:46 pm »
Jakoś po obejrzeniu trailera nie wygląda mi ten serial mega epicko. No i Boromir jakoś tak nie pasuje :(.

Offline Dziex

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 28, 2011, 07:31:58 pm »
Weź przestań to jest HBO. Oni biorą dowolny setting, dodają do niego seks (+ lesbijki jako bonus), przemoc i przekleństwa i zmieniają w czyste złoto. Tutaj wszystkie te elementy zawiera już produkt początkowy, więc nawet się nie muszą za bardzo starać.

Czasem zastanawiam się jakim epic winem musiałby być sfilmowany przez nich Wiedźmin.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2011, 07:36:56 pm wysłana przez Dziex »

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 28, 2011, 08:10:56 pm »
+1

Poza tym:



JARAM SIĘ OFICJALNIE

Offline Ribald

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 28, 2011, 08:57:57 pm »
Zachęcony przez Was dzisiaj zacząłem książkę:) Ale już jestem skrzywiony bo wyobrażam sobie Beana czytając;)
Ten wyżej to Samwise?
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Dziex

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 28, 2011, 09:20:40 pm »
No ja szczerzę mówiąc też przeczytałem książkę czekając na serial ;p Ale znajduję ją godną, więc zaliczę całą serię!
Oprócz Beana strasznie mi się wrył w pamięć (mimo, że nieco odbiega od książkowego opisu) Charles Dance jako Tywin Lannister


skurwysyństwo bije mu z oczu :smile:
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2011, 09:24:55 pm wysłana przez Dziex »

Offline Idaan

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 29, 2011, 01:51:19 pm »
Jakoś po obejrzeniu trailera nie wygląda mi ten serial mega epicko. No i Boromir jakoś tak nie pasuje :sad: .
Trudno byłoby nazwać mega epickimi książki, w których nie widzisz jednej z najważniejszych bitew bo bohater akurat dostał w głowę i stracił przytomność. Albo w której przez 4 tomy wątki nadnaturalne są zbywane jednym zdaniem (bo żaden z bohaterów nie przywiązuje do nich wagi) a zamiast tego widzimy stronę po stronie opisów tego jak bardzo życie ssie podczas - teoretycznie - fajnej i interesującej wojny. Jak dla mnie to najlepszym punktem serii jest właśnie to, jak bardzo to jest dekonstrukcja klasycznej fantasy od Tolkiena po Koło Czasu

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 19, 2011, 05:49:24 am »
@Qbiak
Niezupełnie, ale zakończenie zamykało główny wątek (widać twórcy spodziewali się anulowania). Tak czy inaczej warto obejrzeć. Co do HBO jako prekursora to się zgodzę, szczególnie jeśli chodzi o przekraczanie kolejnych barier dobrego smaku i wlepianie poprawności politycznej w co trzecim serialu.
A tak z innej beczki, oglądałeś może Parkera Lewisa? Leciało na TVP kiedyś i tam był taki olbrzym Kubiak (wszystkie odcinki można znaleźć w sieci zresztą). Domyślam się, że to nie stąd Twój nick, ale pytam z ciekawości, bo akurat mi się przypomniało i pasuje do tematu :).
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline anorexia

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 19, 2011, 07:14:26 am »
Nowa produkcja HBO ruszyła:> Game of thrones. Po pierwszym odcinku jestem w niebowziety. Rewelacyjna fabula sie zapowiada, plus czasy sredniowiecza.
czekam na kolejne odcinki:>

Offline Qbiak

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 19, 2011, 10:23:49 am »
@Qbiak
Niezupełnie, ale zakończenie zamykało główny wątek (widać twórcy spodziewali się anulowania). Tak czy inaczej warto obejrzeć. Co do HBO jako prekursora to się zgodzę, szczególnie jeśli chodzi o przekraczanie kolejnych barier dobrego smaku i wlepianie poprawności politycznej w co trzecim serialu.
A tak z innej beczki, oglądałeś może Parkera Lewisa? Leciało na TVP kiedyś i tam był taki olbrzym Kubiak (wszystkie odcinki można znaleźć w sieci zresztą). Domyślam się, że to nie stąd Twój nick, ale pytam z ciekawości, bo akurat mi się przypomniało i pasuje do tematu :).

nie widzialem albo nie pamietam, zebym ogladal. nick stad,ze mam na nazwisko tak samo jak bohater serialu, a prze q bo jak zakladalem konto to bylem szczylem i wydawalo mi sie to cool.

Offline skil

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 19, 2011, 10:57:43 am »
Obejrzałem pierwszy odcinek GOT i odczucia mam pozytywne. Momentami zalatuje tanią sensacyjką i straszną spiną, ale tylko trochę - najbardziej beżowi na koniach (Dorthrakowie?) i ich karykaturalne obyczaje. Plus dla fabuły, która sprawia wrażenie w miarę złożonej.

Na razie zapowiada się na serial, w którym świat jest "na serio" - zły,   brutalny, nie oszczędza nikogo. Mam tylko nadzieję, że twórcy będą   elastyczni i nie zapędzą się całkiem w tym kierunku (powoduje to śmieszne, teatralne sytuacje, których nie brakowało w pierwszym odc).

Mam pytanie do tych, którzy znają książkę: czy pojawiają się tam elfy, krasnale, smoki i inne pierdoły rodem z "Władcy Pierścieni"? Fantasy w takiej formie zupełnie mnie odrzuca.

qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 19, 2011, 11:36:21 am »
Po pierwszym odcinku Game of Thrones jestem dość usatysfakcjonowany. Kilka elementów na pewno wymaga jeszcze dotarcia, ale generalnie jest jak się spodziewałem: wysoki poziom realizacji, porządna gra aktorska, wierna adaptacja książki choć na szczęście nie robiona na kolanach. Z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki.
 

Cytat: skil
Mam pytanie do tych, którzy znają książkę: czy pojawiają się tam   elfy, krasnale, smoki i inne pierdoły rodem z "Władcy Pierścieni"?   Fantasy w takiej formie zupełnie mnie odrzuca.

"Gra o Tron" często jest określana jako fantasy dla ludzi którzy nie lubią fantasy i jako taka sprawdza się znakomicie. Na początku elementów fantasy jest bardzo niewiele, potem, w kolejnych książkach, pojawia się ich coraz więcej. Ale możesz być spokojny elfów nie ma i nie będzie, a jedynym "krasnalem" jest Tyrion.


The Wire, ehm... NAJLEPSZY serial jaki w życiu widziałem.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

 

anything