Autor Wątek: Czysta krew (True blood)  (Przeczytany 3714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Czysta krew (True blood)
« dnia: Czerwiec 14, 2010, 10:07:49 pm »
Winter is Coming!

Trochę jestem rozczarowany tym pierwszym mikro-zwiastunem, wiem, że jeszcze nie nakręcili niczego poza pilotem, ale gdybym nie wiedział o czym to jest, to zareagowałbym jedynie wzruszeniem ramion.


Z zupełnie innej beczki, wystartował nowy sezon prawdopodobnie najlepszego obecnie telewizyjnego produktu o wampirach, "True Blood", dla mnie siłą tego serialu nie jest fabuła ( właściwie dość przeciętna ), ale świetne postaci i niesamowity klimat, który przez dwanaście kolejnych tygodni przykuwa mnie na godzinę przed ekranem.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Czysta krew (True blood)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2010, 11:51:45 am »
Tymczasem 3 sezon "True Blood", jedną nogą przeskakuje nad rekinem. Fabuła nigdy nie była najsilniejszym punktem tego serialu, ale teraz jest coraz gorzej, wątki niektórych postaci to czyste zapychacze. Gdyby nie Eric ( wokół którego koncentrują się najciekawsze wydarzenia ) i Jessica ( to co wyczynia przynajmniej jest śmieszne ), to byłoby naprawdę fatalnie.
No i jeszcze wilkołaki, dwa sezony gadania jakie to są cholernie groźne i niebezpieczne bestie, tymczasem jak już się pojawiają na ekranie, to okazują się najgorszymi leszczami ze wszystkich "supernaturali".
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Czysta krew (True blood)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2011, 12:29:52 pm »
Gorąco zachęcam wszystkich którzy obejrzą cały pierwszy sezon amerykańskiego "The Killing", do podzielenia się opinią na temat serialu, a w szczególności jego finału.

Jeszcze rok temu wskazałbym nowy sezon "Czystej Krwi" jako wydarzenie lata, a teraz aż przykro na to patrzeć. Pierwsze minuty premierowego odcinka, sprawiają wrażenie żywcem wyjętych z jakiegoś taniego serialu co to emitują AXN Sci-Fi, czy inne SyFy, takiego co oszczędza na efektach specjalnych, charakteryzacji, dekoracjach i przede wszystkim na dobrym scenariuszu, nawet mimo niezłych aktorów zagrane to jest drętwo.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline anorexia

Odp: Czysta krew (True blood)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2011, 06:21:23 am »
Oglądając nowe odcinki true blood, miałem podobne wrażenie jak kolega wyżej. Ale musze stwierdzić ze po wczorajszym odcinku...serial nadal pokazuje klase:> takze polecam;]

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Czysta krew (True blood)
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2011, 09:19:54 pm »
Oglądając nowe odcinki true blood, miałem podobne wrażenie jak kolega wyżej. Ale musze stwierdzić ze po wczorajszym odcinku...serial nadal pokazuje klase:> takze polecam;]

Właśnie, dziwna sprawa, ja tu już powoli skreślam serial, a tu z ostatnim odcinkiem sezon łapie drugi oddech.
Oby tak dalej.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Czysta krew (True blood)
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 26, 2011, 03:47:52 pm »

Ze sporym zdziwieniem muszę się przyznać, że wciągnął mnie ten serial :)
Cytat: radosiewka
[/size]Mnie się on nawet podoba, ale w żadnym wypadku nie jest to zasługa postaci irytującej Sookie, jej przyjaciółki Tary i Billa. Zdecydowanie preferuję Erica, Pam, Jessicę (świetne sceny komedioweXD), wszelkie wilkołaki i wątki z nimi związane. Ostatni sezon miał rewelacyjne zakończenie;]

Cytat: Hagath
[/size]A ja ledwo przeszłam przez pierwszy sezon i po więcej nie sięgnęłam. Niestety, aktorzy są dobrani okropnie. Już wolę młodzieżowe Pamiętniki Wampirów. Przynajmniej są lepsze widoki niż czyjaś przerwa między zębamixD.
Mnie najbardziej wciągnęły charaktery wampirów i fragmenty dotyczące innych istot mityczno-mistycznych. Zależności pomiędzy nimi (np. wampir stwórca i jego poddany), obserwowanie wywyższania się wampirów czujących się silnymi i ich słabości w stosunku do ludzkiej społeczności. Podoba mi się też gdy twórcy świadomie realizują odcinek dla dorosłego odbiorcy i nie uciekają od przemocy i seksu. A Sookie mnie też irytuje więc pomijam ten temat :)

Cytat: radosiewka
[/size]Chyba nie ma osoby, której nie irytuje Sookie:D Dla mnie, to mogło by jej tam w ogóle nie być. Wolałabym więcej wątków o tej polityce wampirów, ich relacjach z wilkołakami itd.;]

Kurde, muszę chyba jednak zacząć oglądać chronologicznie cały serial od początku bo te wilkołacze klimaty chętnie bym pooglądał, a jakoś w TV to mi umknęło :(
Za to trafiłem na tych zmiennokształtnych i inne dziwności :P

Cytat: radosiewka
[/size]Wilkołaki odgrywają największą rolę w najnowszych sezonach, chociaż zmiennokształtni też mają poświęcone dużo czasu w ostatnim sezonie - ale ten wątek zupełnie nie przypadł mi do gustu.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Kamila90

Odp: Czysta krew (True blood)
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2012, 10:34:04 pm »
Dobry serial, co prawda 1 sezon chyba najbardziej mi się podobał, ale nie narzekam na resztę :) Szkoda tylko, że w sezonie tylko 12 odcinków i do tego tak rzadko wychodzą. :D

 

anything