trawa

Autor Wątek: Skyrim  (Przeczytany 20270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dziex

Skyrim
« dnia: Listopad 15, 2011, 09:59:55 pm »
Co tam porabiacie?

Ja dzisiaj zacząłem grać Dark Elf magiem, wskrzeszam zombiaków, strzelam fireballami i ginę od jednego ugryzienia wilka. Zabiłem smoka, dotarłem do Hogwardu w Winterholdzie gdzie jakiś dziadek prowadził lekcje z obrony przed czarną magią i na dzisiaj to w sumie tyle.


Offline metalfan

Odp: Skyrim
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2011, 01:15:56 am »
Gram Redguardem władającym 2 brońmi, bronią dwuręczną i łukiem. To moje pierwsze podejście do The Elder Scrolls i trochę się miotam z rozwojem postaci - z magii czasem korzystam, ale nie inwestuję, punkty trzymam czasem na zapas  :smile:  Mam jednak wrażenie, że sama walka to za mało, bo te wszystkie bronie zadają dość mało obrażeń na razie pomimo inwestowania w drzewko umiejętności, a taktyka biegania w kółko i dziabania przeciwników z doskoku jest trochę żałosna  :biggrin:  Chociaż po przemianie w <spoiler> fajnie się obija przeciwników  :cool:


Byłem w okolicach centralnych, teraz poczłapałem na południe. Przez weekend dorobiłem się 16,5 poziomu  :wink:  i własnej chaty a teraz mi się trochę nie chce grać. W złym humorze dziś wróciłem do domu i wyłączyłem po 15 minutach. Mam nadzieję, że to minie, bo gra jest bardzo udana. Grafika nie jest super bajerancka, ale wraz z nią całość (lokacje, muzyka, fabuła) tworzy ciekawy klimat. STALKER był dosyć brzydki, ale zupełnie to nie przeszkadzało. Poza tym dzięki temu kompromisowi gra działa bardzo przyzwoicie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2011, 02:01:43 am wysłana przez metalfan »
SW / GK / BA

Offline Radan

Odp: Skyrim
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2011, 08:57:54 am »
Skyrim - Main Theme - Soundtrack - HQ

Nienawidzę swojego laptopa za to, że ma Nvidię Geforce 310M i pociągnąłby tą grę co najwyżej na niskich detalach.

Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

Offline Krova

Odp: Skyrim
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2011, 11:59:48 am »
Main theme Skyrima to najlepszy theme w historii TES, przebijający nawet Morrowinda

zapraszam do dyskusji


btw Radan dał jakiś z dupy zeditowany crap przechodzący w połowie w kupę, to jest oficjalny theme


od 2 minuty jest bezsensownie epicki, co to za najlepszy pomysł żeby dać muzykę z Obliviona z głosami nordyckich wojowników
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Hang Man

Odp: Skyrim
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2011, 12:09:21 pm »
Ale się nahajpowaliście.


Takie dobre to to? Szczerze powiedziawszy nie grałem w Morrowinda, Obliviona tylko liznąłem i zostawiłem, za to Fallout 3 mi sie podobał. W sumie to czekam aż naprawią Dark Soulsy i nie wiem, czy tego nie wciągnać.


Tylko obiektywnie poproszę, bez żadnego OMFG GOTY !!!!!1111oneoneeleven!!!!  :smile:
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Offline Dziex

Odp: Skyrim
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2011, 12:53:58 pm »
Main theme Skyrima to najlepszy theme w historii TES, przebijający nawet Morrowinda

zapraszam do dyskusji
No tak sobie myślę, że jak to to zaczyna lecieć w trakcie walki ze smokiem poziom epickości po prostu urywa dupę. W takich chwilach aż żałuję, że nie gram srogim nordyckim wojem karzącym wrogów swym potężnym toporzyskiem.



Z innej beczki - czemu w tej grze nie ma magicznego otwierania zamków i lewitacji? :///////
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2011, 01:06:42 pm wysłana przez Dziex »

Offline Ribald

Odp: Skyrim
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 17, 2011, 02:55:49 pm »
Main theme rozk*rwia cały wieloświat
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Abetorius

Odp: Skyrim
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 17, 2011, 09:50:39 pm »
Nienawidzę swojego laptopa za to, że ma Nvidię Geforce 310M i pociągnąłby tą grę co najwyżej na niskich detalach.

Bez dramatu. Ja na lapku z 9600M spokojnie na medium gram. Pamiętaj że gry od pewnego czasu nie zwiększają wymagań żeby na konsolach też mogły działać.

Co do samej gry to pierwsza chyba z tej serii gdzie fabuła nie zgubila się w pustych przestrzeniach otwartego świata. Przynajmniej jak narazie. Interfejs za to najgorszy od bardzo dawna. Zaczyna mnie za to martwić poziom trudności. Na początku było fajnie jak trzeba było trochę pokombinować żeby magiem z papieru cokolwiek zabić. Teraz z 15 poziomem i ekwipunkiem po skończeniu storyline'u kolegium coraz częściej jest jak w cyberpunku z WB 40. Mam nadzieję że to dlatego że nardabiam początkowe questy z innych storylineów i potem będzie ciężej bo jeśli nie to nie wiem czy dam radę do końca. Bezmyślna młócka mnie nudzi szybko.

Offline Czaj-nik

Odp: Skyrim
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 20, 2011, 01:01:29 am »
Niewiem jak z magami, ale mój wojak na trzydziestym którymś poziomie w ulepszonym do legendarnego daedrycznym szpeju, może w miarę bez stresowo zabić wszystko na masterze, wliczając w to smoki, gigantów i mamuty. Więc przynajmniej dla mnie- im dalej tym łatwiej.
"Explanation: It's just that... you have all these squishy parts, master. And all that water! How the constant sloshing doesn't drive you mad, I have no idea..."

Offline Idaan

Odp: Skyrim
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2011, 01:22:47 am »
Z innej beczki - czemu w tej grze nie ma magicznego otwierania zamków i lewitacji? :///////
Lewitacji nie ma już od Obliviona bo miasta są osobną instancją - mógłbyś przelecieć sobie nad murem i coś by się wykrzaczyło + w Oblivionie za łatwo byłoby pokonywać Oblivion Gate'y. Co do otwierania zamków to chyba przez ogólny streamline mechaniki - nawet jako mag możesz się spokojnie nauczyć otwierania zamków wytrychem. Ja w sumie nie narzekam, więcej, to pierwsza gra w której zmniejszenie ilości cyferek i suwaków zupełnie mi nie przeszkadza, a nawet wydaje się bardziej naturalne i realistyczne. Rozwijasz to co chcesz i jak chcesz, nie będąc skrępowanym wyborami z pierwszych pięciu minut kiedy nie wiesz jeszcze o co chodzi w tej grze.

Ogólnie bardzo fajna gra, ale nie jestem jeszcze w stanie stwierdzić czy poziomem scenariusza i światotworzenia dorównuje Morrowindowi.

Offline gertrud

Odp: Skyrim
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2011, 10:51:04 am »
Dawno żadna gra nie wciągnęła mnie ja ta. Szkoda, że czas mam tylko w niedzielę i to nie zawsze. Ta gra chyba nie ma końca ;) Klimat niesamowity. Polecam, dla kogoś kto lubi cRPG pozycja obowiązkowa.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Skyrim
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 02, 2011, 07:30:41 pm »
Ej! A prawda to to, że po łatce ostatniej (chyba 1.2) smoki latają tyłem? :D

Offline Ribald

Odp: Skyrim
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 03, 2011, 05:15:20 pm »
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Hang Man

Odp: Skyrim
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 06, 2011, 10:19:07 am »
A ja mam pytanie:


czy magiczne bronie ze szkoły magii Conjuration otrzymuja modyfikatory i perki swoich odpowiedników realnych? np czy bede mial spowolnienie czasu w trybie przycelowania lub bonus do krytykow uzywajac eterycznego łuku?
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.