Autor Wątek: Alchemicy  (Przeczytany 38488 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BeRsErK

Alchemicy
« dnia: Lipiec 30, 2003, 02:56:42 pm »
No właśnie, wiem, że już parę osób(w tym ja ;) ) gra tą armią.
Temat ten bedzie zwiazany z pytaniami na temat tej armii , ocenie armii listów itp.
Na początek daję swoją zmodyfikowaną wersję bandy Lirz'a:
1 bioptysta(31) z czarem eye of the hunter (3pkt,może szarżować cele których nie widzi) i prowler of shamir (darmo, z zabitego wroga - kill outright - może zciągnąć 1 punkt i umiescić w swoich statystykach za wyjątkiem mocy i wiary). - 34 pkt

2- skorize warrior(32) (już wkrótce będę wiedział jak dziełają ich biomechaniczne szpony- wiem, że chiba daja minusy do I, A i Obrony.) biorę ich za scouting i niezłe statystyki;) - 64 pkt

2 - tygrysy dirz - po prostu je kocham - po 2 bitwach (no i jednej nieudolnej próbie bitwy ;) ) stwierdzam, że to rzeźnicy- silni, wytrzymali, cztery kości ataku w przypadku szarży(17,5 mówmenta gwarantuje im to w 90% przypadków ;) ).

Plan jest prosty - skorize i bioptysta jako zwiadowcy(scout) ustawiają się na połowie wroga i najlepiej użuć ich(a mogą) w taki sposób aby szarżowali w pierwszej turze - ponieważ karty modeli za scoutingiem mają osobną kupkę wystawiamy ich po wystawieniu większości modeli a więc możemy sobie wybrać dogodną pozycję (musimy być poza zasięgiem normalnego ruchu przeciwnika) - związując walką jednostki strzelające albo odsłonięte potężne modele.
Tygrysy prą naprzód biorąc na cel primo coś silnego secundo zwykłe lub elitarne miecho .
Gra tym może być zabawna ;) - aczkolwiek kusi mnie aby zrobić bitewę gdzie będzie muzyk, sztandarowy kupa halabardników po 9 pkt i warriorsów po 12 jeden heros i do przodu :D... hmmmm ...z kad te nawyki :D:P

Offline Shango

Alchemicy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 30, 2003, 03:16:52 pm »
Wiesz, że jest taka opcja tygryska ze scoutem? Mozna by zrobic cala armię z tą umiejetnoscią i jesteś górą na całej linii. Ja właśnie planowałem coś takiego zrobić. Zobaczymy jak to zadziała. Już niedługo będę miał 2 bitwę z Vallarrem. Tym razem znam pełne zasady działania moich modeli  :)
ou did something because it had always been done, and the explanation was "but we've always done it this way."
A million dead people can't have been wrong, can they?

Offline Vallarr

Alchemicy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 30, 2003, 03:24:02 pm »
to samo sugerowałem juz na poscie z rozpiskami - wtedy masz całą armie w walce juz w 1 rundzie !! a szpony skorize dają to , że jak szarzujesz to przeciwnik ma dodatkowe -1 do att def i ini - jak jest 2 skorize to to sie nie kumuluje :) a jeszcze dorsal blades dają 2 dodatkowe ataki z silą 7 - poezja ..... zaczynam sie powoli bac kolejnego stracia z alchemikami Shanga :)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Shango

Alchemicy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 30, 2003, 03:37:46 pm »
Cytat: "Vallarr"
szpony skorize dają to , że jak szarzujesz to przeciwnik ma dodatkowe -1 do att def i ini

małe sprostowanie, szpony nie dają dodatkowych minusów. Po prostu później, w kolejnych rundach walki te minusy podtrzymują u jednej przeciwnej jednostki w starciu
ou did something because it had always been done, and the explanation was "but we've always done it this way."
A million dead people can't have been wrong, can they?

Offline Vallarr

Alchemicy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 30, 2003, 03:43:38 pm »
zaraz zaraz , tam jest "when a skorize charges an opponent , he uses scorpion claw tehnique (bla bla bla) the effect of the scorpion claw are valid until end of the round " - orłem z anglika nie jestem , ale tyle to jest jasne
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Alchemik

Alchemicy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 30, 2003, 03:46:23 pm »
Cytat: "Vallarr"
to samo sugerowałem juz na poscie z rozpiskami - wtedy masz całą armie w walce juz w 1 rundzie !! a szpony skorize dają to , że jak szarzujesz to przeciwnik ma dodatkowe -1 do att def i ini - jak jest 2 skorize to to sie nie kumuluje :) a jeszcze dorsal blades dają 2 dodatkowe ataki z silą 7 - poezja ..... zaczynam sie powoli bac kolejnego stracia z alchemikami Shanga :)


No nie wiem jakie podstawki maja Wulfeny - ale chyba większe niz standardowa piechota - a na karcie jest informacja, że ta technika czyli Scorpion Claws działa tylko przeciwko standardowej piechocie - wiec czuj sie bezpiecznie:)
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Shango

Alchemicy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 30, 2003, 03:51:53 pm »
wulfmeny mają większą podstawkę? Jeśli tak to szkoda... Właśnie jak graliśmy z Vallarem nad tym samym się zastanawialiśmy. No ale i tak Skorize jest wystarczająco mocny. Nawet bez tego.
ou did something because it had always been done, and the explanation was "but we've always done it this way."
A million dead people can't have been wrong, can they?

Offline Shango

Alchemicy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 30, 2003, 04:01:45 pm »
Cytat: "Vallarr"
zaraz zaraz , tam jest "when a skorize charges an opponent , he uses scorpion claw tehnique (bla bla bla) the effect of the scorpion claw are valid until end of the round " - orłem z anglika nie jestem , ale tyle to jest jasne

Tak, ale ominąłeś ważną rzecz:"If he is still engaged against the target of his charge in Hand to Hand combat phase he inflicts... (te minusy)"
Czyli żeby on był "still engaged" to nie może być tura, kiedy on atakuje, tylko któraś z koleji.
ou did something because it had always been done, and the explanation was "but we've always done it this way."
A million dead people can't have been wrong, can they?

Offline Alchemik

Alchemicy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 30, 2003, 04:09:07 pm »
Cytat: "Shango"
Cytat: "Vallarr"
zaraz zaraz , tam jest "when a skorize charges an opponent , he uses scorpion claw tehnique (bla bla bla) the effect of the scorpion claw are valid until end of the round " - orłem z anglika nie jestem , ale tyle to jest jasne

Tak, ale ominąłeś ważną rzecz:"If he is still engaged against the target of his charge in Hand to Hand combat phase he inflicts... (te minusy)"
Czyli żeby on był "still engaged" to nie może być tura, kiedy on atakuje, tylko któraś z koleji.


No nie koniecznie - mogł zaszarżować pewien model, ale jeśli w trakcie dzielenia na Potyczki ustali się że walczy z kim innym to technika ta nie działa. Mim zdaniem technika ta może być użyta w rundzie szarży.
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline BeRsErK

Alchemicy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 30, 2003, 04:29:32 pm »
Zgadzam się z alchemikiem - efekt jest kumulowany (-2) ale tylko w 1 tyrze - co do zasad skorize - to w AB jest tam to troszkę pokręcone(jest coś o unieruchamieniu wroga tych ich macem a dopiero później o zatapianiu szponów skorpiona, które z kolei dają 2 A z S 7 ale póżniej jest opisane , że dają tylko dodatkową kość ataku ??!!??)- jutro będę miał orginalną kartę to powiem co i jak.

Offline Vallarr

Alchemicy
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 30, 2003, 04:30:49 pm »
oki . chetnie sie dowiem - z tym "still engaged " to imho chodzi o counter firing - jak go zabije to nie mam tych minusów :)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Shango

Alchemicy
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 30, 2003, 04:31:55 pm »
Bardzo dobrze. Faktycznie w AB jest ładnie pokręcone. Berserk, spytaj się też o ceny czarów i czy to są obowiązujące oficjalnie zasady.
ou did something because it had always been done, and the explanation was "but we've always done it this way."
A million dead people can't have been wrong, can they?

Offline BeRsErK

Alchemicy
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 30, 2003, 04:40:16 pm »
W AB Włąściwy koszt czarów masz w opisie po prawej stronie u dołu;)
Niestety w AB często jest tak, że są tam zasady przyjęte przez graczy, którzy go tworzyli ;) tak jak zasada z którą osobiście się pierwszy raz spotkałem aby za odpowiednią ilość pkt. kupować np. zdolność war fury czy 2d6 zamiast d6 na mutację z bolesnym krytykiem na double'u
- pomysł fajny jako, że alchemicy są mistrzami mutacji ale chyba ciut przegięty ;)

Offline Alchemik

Alchemicy
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 30, 2003, 05:03:16 pm »
Fakt niektore z tych rzeczy widze faktycznie tylko w AB, czy ktos wie jak mozna modyfikować pliki AB, czy potrzebny do tego jest jakis program - bo moze zaczne dziergać polską wersje:)
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline BeRsErK

Alchemicy
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 30, 2003, 05:07:14 pm »
Nie wiem ale jestem za :D
No i jak ktoś wie jak modyfikować to cholerstwo to tyż proszę bo muszę zmienić koszt czaru z 16 na właściwe3 !! ;)